banner615

banner614

banner701

BİRÇOK BRANŞTA HİZMET VERİLECEK

banner619

Koronavirüs salgını sonrası durdurulan “Sağlık Turizmi” 20 Mayıs tarihi itibariyle tekrar başlarken Düzce Atatürk Devlet Hastanesi, Düzce Valiliği’nin yaptığı çalışmalar sonucu “Sağlık Turizmi Yetki Belgesi” alan kamu hastanelerine katıldı.

Düzce 20.05.2020, 16:39 22.05.2020, 10:51
3031
BİRÇOK BRANŞTA HİZMET VERİLECEK
banner682

Dünyada sağlık turizmi son 10 yılda hızla gelişme göstermiştir. Sadece tıp turizmi için seyahat edenlerin sayısı 10 milyonu aşmış ve yıllık 100 milyar $  ciroya ulaşmıştır. Termal turizm, medikal SPA, yaşlı ve engelli turizminde seyahat edenlerin sayısı ve bu alanda ortaya çıkan ciro çok daha üst seviyelerdedir.

Turizm sektörünün çeşitlendirilmesi ve 12 aya yayılması Türkiye gibi turizm ülkelerinde istihdam yaratma hususunda ülkelerin ekonomisine katkı sağlamada çok önemli bir yere sahiptir. Bu veriler çerçevesinde dünyada uluslararası hasta sayısı bakımından ilk 5 ülke; Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, Tayland, Hindistan ve Türkiye  olarak sıralanmıştır.

Bu çerçevede Düzce’yi de bu şehirler arasına dahil etmek amacıyla Vali  Dr. Zülkif Dağlı’nın talimatlarıyla başlatılan çalışmalar neticesinde, Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Sağlık Turizmi Yetki Belgesi alan kamu hastaneleri içerisindeki yerini aldı.

Düzce Atatürk Devlet Hastanesinde “Sağlık Turizmi” kapsamında ilk etapta Dermatoloji, Endokrin ve Metabolizma Hastalıkları, Enfeksiyon ve Klinik Mikrobiyoloji, Genel Cerrahi, Kardiyoloji branşlarında hizmet verilmesi planlanıyor.

Yorumlar (2)
hasta 4 ay önce
NASIL VERECEK SİYASİLERİN YÜZÜNDEN DOKTORMU KALDI DÜZCEDE ÖNÜNE GELEN HASTANE YETKİLERİNE FIRCA ATIYOR SANKİ BABALARI YAPTIRDI HASTANEYİ
JAA 71 4 ay önce
Devlet hastanesi kendi hastalarımıza yetişemiyor, ne sağlık turizmi. Dininiz imanınız para olmuş derlerya tamda bu durumun tespitidir.
25°
parçalı az bulutlu