banner615

banner614

banner701

BU GECE 23.00’DA AÇILIYOR

banner619

Kaza riski gerekçesiyle geçtiğimiz eylül ayında beton bloklar yerleştirilerek kısmi olarak trafiğe kapatılan Fiskobirlik Kavşağı, yoğun tepkiler ve Fevzi Çakmak Mahallesi’ n deki esnafın tek tek kepenk kapatmak zorunda kalmasından sonra bu gece sinyalizasyon sistemi yerleştirilerek ulaşıma açılıyor.

Düzce 14.12.2019, 16:55 16.12.2019, 11:24
10297
BU GECE 23.00’DA AÇILIYOR
banner682

Kapandığı günden bu yana tartışmaların eksik olmadığı Fiskobirlik Kavşağı’nda mutlu son… Geçtiğimiz eylül ayının ilk haftasında kazalara davetiye çıkardığı belirtilerek, Düzce Belediyesi’nin talebiyle karayolları tarafından kapatılan Fiskobirlik Kavşağı bu gece saat 23:00’da tekrar ulaşıma açılıyor.
TEM Otoyol bağlantısı, Fevzi Çakmak Mahallesi, Eski Bolu Caddesi ve Kervan Kavşağı arasında  ulaşımı sağlayan önemli bir güzergah olan Fiskobirlik Kavşağı'nın 5 Eylül 2019 tarihinde kısmi olarak kapatılmasından bu yana tartışmalar bitmedi.
Toplumun birçok kesimi bu kapatma kararını 'yanlış' olarak yorumlayarak, karayolları ve Düzce Belediyesi'ne eleştiri oklarını yöneltti.
Özellikle Fevzi Çakmak Mahallesi sakinleri ile yol üzerinde kepenk açan esnaflar yaşadıkları mağduriyet yüzünden tekrar yolun açılması için her yolu denedi. Son çare olarak imza kampanyasına başvuruldu. Bu artan tepkiler ise yetkilileri yeni bir çözüm için bir araya gelmeye zorladı. Bu doğrultuda Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, başkan yardımcıları, şehir plancısı uzmanları, şoförler odası başkanı ve Fevzi Çakmak Mahalle muhtarının da hazır bulunduğu bir toplantı yapıldı. Yapılan görüşmede kavşak için alternatif öneriler sunulurken, ön plana çelik köprülü kavşak sistemi çıktı.
Yine 14 Kasım tarihinde Fevzi Çakmak Mahallesi sakinleri ile toplantı yapan Başkan Özlü, köprülü kavşak yapılana kadar sinyalizasyonla trafik güvenliğini sağlamayı planladıklarını aktardı.
İşte bu açıklamadan tam 1 ay sonra Başkan’ın sözünü verdiği kavşak ile ilgili çalışmalar bugün sona erdi. Sinyalizasyon sistemi yerleştirilen kavşak bu gece 23.00 da tekrar ulaşıma açılıyor. 

 
 
 
Yorumlar (70)
Derviş 10 ay önce
Doğru haber yapın orada oturuyorum. Açılan birşey yok. Dalgamısınız
Duzceli 10 ay önce
Sonunda muradimiza erdik.duzce ve duzcenin sesi halk kazandı.sonunda belediye ve karayolları yanlisindan döndü.bitti dunya kadar yol dolasma cilesi.hadi bakalim baskan bey,bu sefer siz kaybettiniz halk kazandi
Açılmadı 10 ay önce
Hani açılacaktııı
Selçuk 10 ay önce
Önemli olan kavşak tekrar açıldıktan sonra halkımızın yorumları ne olacak bakalım bekleyelim görelim !!! Işıklarda uzun kuyruklar olunca keşke demeyelim sonra ...
M. D. 10 ay önce
Pazar günü akşamı oldu açılmadı. Lanet olsun böyle belediyeciliğe
Mahmut 10 ay önce
Hala açılmadı hani açılacaktı
sadece insan 10 ay önce
Ümit Yılmaz Allah senden razı olsun
Zzs 10 ay önce
Yalan haber yapmayın artık
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
20°
açık