banner615

banner614

banner620

BU KEZ BELEDİYE HAREKETE GEÇTİ

banner619

Koçyazı Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi yine sular altında kaldı. Rögar kapaklarındaki giderlerin tıkanması yüzünden her yağışlı havada yolların gölete dönerken, Düzce Belediyesi ekiplerinin havaların düzelmesi ile birlikte giderleri açmak için çalışma yapacağı öğrenildi.

Düzce 08.05.2019, 13:34 09.05.2019, 19:05
1817
banner650

Düzce’de altyapı noktasında yaşanan sıkıntılar özellikle yağışlı havalarda vatandaşlara zor anlar yaşatmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz hafta etkili olan sağanak yağış sonucu yolları sularla kaplanan Koçyazı Mahallesi, Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi bugün yağan yağmurla yine gölete döndü. Rögar kapaklarındaki giderlerin tıkanması nedeniyle tahliye edilemeyen suyun yolları kaplamasından şikayetçi olan mahalle sakinlerinin 2 Mayıs’ta sıkıntının çözümü için Düzce Belediyesi’ne yaptığı çağrı karşılık buldu.Yaya olarak karşıdan karşıya bile geçemeyen, araçları suya gömülen vatandaşlar, “Her yağışlı havada aynı çileyi çekmekten bıktık. Yetkili mercilerin artık sesimizi duymasını istiyoruz.” yönünde yaptığı sesleniş üzerine bugün ekipler soluğu mahallede aldı.Yolda oluşan derin su birikintilerini yerinde inceleyen ve giderleri kontrol eden Düzce Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, havaların düzelmesi ile birlikte kanalizasyonlarda bakım ve temizlik çalışmasının hızla yapılacağını bildirdi. Mahalle sakinleri kadar yolu kullanan sürücülere de zor anlar yaşatan göletlerden her yağışlı havada muzdarip olan vatandaşlar, belediyeden gelen ‘Çalışma yapılacak’ açıklaması ile rahat bir nefes aldı.

Haber: C.ÜSTÜNER


Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 
banner626
Yorumlar (6)
Düzceli 11 ay önce
Hala su birikintisi duruyor hangi ekip hangi müdahaleyi hangi mahalleye yağmış biz neden görmedik
m 11 ay önce
Koçyazıya gitmenize gerek yok, Belediyenin etrafında ki sokaklara bakın durum aynı
koçyazı 11 ay önce
Koçyazı mah.2279sok.da bu sorun var.muhtara kaç defa ilettik hiç ilgilenmedi oy zamanı bizlere kağıt dağıttı.Bu yağmurda da ilettik.yine çözüm yok
Duzceli 11 ay önce
Gider yokki tıkansın sahtekarlar
Aa 11 ay önce
Belediye harekete geçti deyince ben de suyu tahliye etti gibi haber bekliyorum. Çalışma yapacağını duyurmuş meğer... Öncü RTV ister yayınlayın ister yayınlamayın, aşırı sivri, karalayıcı üslubunuz ve yandaş yönünüz var. Buradan görüntünüz bu. Bilin istedim.
Vatandaş 11 ay önce
Akçakoca yolundan kampüse giden caddeye bir bakın. Her yer sular altında. Düzce' ye gelen öğrenciler okulu bitirdikten sonra buraya uğramak bile istemiyorlat.Sebebi nedir acaba?
hafif yağmur