banner615

banner614

banner701

CAMİLERDE KORONAVİRÜS ÖNLEMİ

banner619

Koronavirüsle mücadele kapsamında Diyanet’in camileri toplu namazlara kapatmasına rağmen, Düzce’de bazı vatandaşlar Cuma Namazı’nı camilerde kılmak istedi. Sadece vakit namazlarının kılınabildiği camilerde Cuma Namazı kılmak isteyen vatandaşlara olası salgını önlemek için emniyet ekiplerince izin verilmedi.

Düzce 20.03.2020, 15:07
10741
CAMİLERDE KORONAVİRÜS ÖNLEMİ
banner682

Tüm dünyayı tehdit eden koronavirüsü nedeniyle Diyanet İşleri Başkanlığı camileri toplu namazlara kapatmıştı. Diyanet’in bu kararına rağmen, Düzce’de Cuma Namazı’nı camilerde kılmak isteyen vatandaşlara Düzce İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri izin vermedi.

Düzce Merkez Büyük Camii ve Cedidiye Camii önünde tedbir amacıyla yaya olarak devriye gezen polis ekipleri, camilerde sadece vakit namazlarına izin verdi. Ekipler, Cuma Namazı kılmak isteyen vatandaşları geri çevirdi.

Bazı vatandaşlar, Cuma Namazı’nı camilerde kılmak istediklerini söyleyerek polis ekiplerine tepki gösterdi. Ekipler ise halk sağlığını korumak amacıyla Diyanet İşleri Başkanlığı’nın aldığı kararı anlatarak, tepkili Düzceliler’i ikna etti.

Yorumlar (21)
KARTAL 2 hafta önce
Bu yasağa uymayanlar ya kördür ya sağır Korona virüs girer insana ağır ağır sen yaşlıyım diye dinlemezsin kimseyi çıkarsın sokağa gelir bulaştırırsın evdeki torununa ondan sonrada ne oldu diye çekersin Kahır LÜTFEN YASAK lara uyalım Sokaklara çıkıp Azrail kesilmenin Anlamı YOK......
Düzceli 2 hafta önce
Düzce,'li yaşlılar tehlikenin farkında değil anlaşılan başlarına gelmeden anlamazlar.Gelincede devleti suçlamaya başlar.Bu virüs normal bir grip mikrobu değil saldırı yapmak için oynanmış genetik değişikliğe uğramış insanı öldürmek için yapılmış aklı olan dışarı çıkmasın.sonuç ölüm riski yaşlılarda yüksek
Düzceli 2 hafta önce
Fabrikalar neden hala kapatilmiyor? Oralarda çalışanlar hem kendilerini hem de ailelerini tehlikeye atmış olmuyorlar mi? Kayıp sayısınin daha da artmasını mi bekliyorlar kapatmak için?
Orhan hoca 2 hafta önce
Inanın artık bu haberleri okudukça utanıyorum.Diyanet açıklama yapmış Devlet karar almış.Bunlara yazıklar olsun.
Düzceli Vatandaş 2 hafta önce
Sadece kendilerini düşünüyorlar hiç mi kafanız çalışıyo sizin
Biri 2 hafta önce
Hadi kendi canınızdan geçtiniz çoluğunuz çocuğunuz torununuzda mı yok
8181 2 hafta önce
Bencede fabrikalarıda kapatmaları lazım
Akillnamazlar 2 hafta önce
Müslüman mi şimdi bunlar biz evdeyiz cuma kılmıyoruz gavur mu olduk sizin italyandan farkınız ne biri suvyaslilara anlatsın artik oleceksiniz bizide goturceksiniz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
10°
orta şiddetli yağmur