banner615

banner614

banner701

ÇARESİZ BABA SİYASİLERDE ÇARE ARADI AMA...

banner619

Öncü Haber'in daha önce de yardım çığlıklarını gündeme taşıdığı Yığılca ilçesinde yaşayan Şahan çifti, "Glanzmann trombastenisi" hastası olan çocuklarına şifa aramaya devam ediyor. Başta vekiller olmak üzere siyasilerle görüştüklerini ancak sonuç alamadıklarını belirten Baba Şahan, tüm kapıların yüzlerine kapandığını söyledi. Maddi olarak kimseden bir beklentisi olmadığını vurgulayan Şahan, "Tek isteğim tedavi noktasında yardımcı olunması." dedi.

Düzce 01.08.2019, 18:32 02.08.2019, 13:54
3312
banner682

Yığılca'ya bağlı Redifler Köyü'nde yaşayan Müslüm ve Serpil Şahan çiftinin çocukları Kaancan ve Ayşenaz'da epilepsi ve kalıtımsal bir kanama bozukluğu olan "Glanzmann trombastenisi" rahatsızlığı bulunuyor.

Her iki kardeş de nadir görülen hastalıkları nedeniyle yara almaları durumunda, hastanede tedavi görürken, Kaancan aynı zamanda epilepsi hastalığıyla da mücadele ediyor.

Çocuklarıyla ilgilenmek için çalışamadığını anlatan baba Müslüm Şahan, yaptığı açıklamada, her iki çocuğunun da aynı hastalığı bulunduğunu ve yaklaşık 6 yıldır büyük çocukları Kaancan'ın gün aşırı nöbet geçirdiğini söyledi.Baba Şahan, çocuklarının tedavisi için çok gayret sarf ettiklerini dile getirerek, "Bizim için yürümesi, engeli hiç önemli değil. Biz sadece nöbetlerinin geçmesini istiyoruz. Bütün ilaçları denedik ancak yanıt vermedi. Devlet büyüklerimizin el uzatmasını istiyoruz." dedi.

"Sürekli hastanelere gittiğim için işten çıkarıyorlar"

Şahan, tedavi nedeniyle hastanelerde çok fazla zaman geçirdiklerini ifade ederek, "Sürekli hastanelere gittiğim için işten çıkarıyorlar. Bir ay boyunca 20 gün hastanede 10 gün evde kalıyoruz." dedi. Şahan, nöbetlerin azalması için İzmir'de bir hastane bulunduğunu, burada keton diyeti uygulanacağını öğrendiklerini aktardı.

"Allah kimseyi evladıyla sınamasın"

Maddi olarak kimseden bir beklentim yok. Tek isteğim tedavi noktasında yardımcı olunması.

Baba Şahan, şöyle devam etti:

"Maddi olarak masraflı olduğunu söylediler. Karşılama gibi bir durumumuz yok şu an. Tedavi tam geçirmeyecek belki ama nöbetleri minimuma indirecek. Genetik testleri halen takip ediliyor. Her sabah kalktığımızda dişi kanasa bile her taraf kan oluyor. Düştüğü zaman bir yere çarpmasın diye etrafını yastıkla besliyoruz. Nöbet geldiği zaman yığılıp kalıyor. Bunun da bir çaresi vardır. Maddi olarak kimseden bir beklentim yok. Tek isteğim tedavi noktasında yardımcı olunması. Çocuğumun nöbeti geçse yeter. Hayatım boyunca hiç isyan etmedim. Çocuklarım bu durumda diye isyan etmedim, etmem de. Allah kimseyi evladıyla sınamasın."

"Çocuğumuzu kaybedeceğiz diye çok korkuyoruz"

Çocuklarının denge kaybından sık sık düştüğünü, yara almaları durumunda tedavinin zorlaştığını anlatan Şahan, nöbet sırasında düşüp yaralanmaları durumunda normal bir hastaneye gidemediklerini, üniversite hastanelerine gitmeleri gerektiğini söyledi.

Şahan, çocuklarının ilaçlar kullandığı için dişlerinde çürümeler olduğuna değinerek, "Kanama durumunda kanı durmuyor. Çocuğumuzu kaybedeceğiz diye çok korkuyoruz. Tedavinin yaklaşık yüz bin lira civarında olduğunu söylediler. O para bizde yok çünkü bizim bir gelirimiz yok. Çocukların engelli bakımı ile geçiniyoruz. Kaancan yüzde 93 engelli, kulaklarında yüzde 10 kadar duyma var. Yarık damak operasyonu geçirdi iki çocuğum da." şeklinde konuştu.

Haber: H. DURNA

Düzce'deki tüm siyasilerle görüştüklerini ancak sonuç alamadıklarını belirten Baba Şahan, "Başta vekiller olmak üzere AK Parti İl ve Yığılca İlçe Başkanları, belediye başkanları ile görüştük. Buna karşılık tüm kapılar yüzümüze kapandı." dedi.


Şahan çifti evlatlarının tedavisi için yetkililerden destek bekliyor.

banner710
Yorumlar (11)
Murat öztürk 8 ay önce
Ah benim gardaşım çaresizliğine şahit oldum olay ulusal medyaya taşınamıyor neden elbet sebebi var ama ALLAH büyük orbayim
Mehmet HAN 12 ay önce
köyün sayın muhtarı biraz fırça yiycen ama yinede al yanına Babayı da sayın kaymakama getir önayak olsun diyecem 'yol para yardımından''öteye geçemez.Öncü'ün ulusala taşıması faydalı olur sesiniz duyulur inşAllah.
Ergün 12 ay önce
Rabbim kimseyi çocuğuyla sınamasın düzcedeki kurumlardan hiçbir beklentin olmasın insanla dalga geçer gibi senin çocuğun bizim çocuğumuz derler biz seni arıycaz derler ama aramazlar ben aynı durumu yaşadığım için yazdım saygılar
esnaf 12 ay önce
benim seçtiğim, vekalet verdiğim bana yardımcı olmuyorsa ne iş var o makam da,
vicdanlı olun, yardım edin şu kardeşimize,
hiç mi içiniz sızlamıyor,
Erol 12 ay önce
Kapanır kardeşim kapanır tüm kapılar kapanır siyasi dediklerin kendilerini bir yerlere getirebilmek için senin benim yani vatandaşın derdini dinliyormuş gibi yapar sadece heleki istediklerinialıp biryerlere geldilersezaten umurlarındadegiliz
Erdinç eser 12 ay önce
Allah yardımcıları olsun rabbım sıfa versın sımdı bu cocuk bır surıyelı kadar degerlı degıl demekkı yazık makamında sessız duran sorumluluk sahıplerıne turk vatandası olarak bır duzcelı olarak utanc verıcı yazıklar olsun....
Duzceli 12 ay önce
Suriyelilere yardım ediyorlarda kendi vatandaşına niye yardım etmiyorlar
Adnan 12 ay önce
Geçmiş olsun. Allah acil şifalar versin.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
parçalı az bulutlu