banner615

banner614

banner701

DİKTİKLERİ FİDANLARLA GELECEĞE NEFES OLDULAR

banner619

Düzce Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü 1. sınıf öğrencileri, “Dikili Bir Ağacın Olsun” projesi ile 100 fidanı toprakla buluşturarak örnek bir sosyal sorumluluk faaliyeti gerçekleştirdi.

Düzce 16.06.2020, 10:01
607
DİKTİKLERİ FİDANLARLA GELECEĞE NEFES OLDULAR
banner682

Düzce Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Eğitimi Bölümü’nden Dr. Öğr. Üyesi Tuğba Ecevit yürütücülüğünde, Çevre Eğitimi dersi final projesi kapsamında öğrenciler, diktikleri fidanlarla geleceğe nefes oldu.

Bir ağaç dikmenin, binlerce hayat vermek olduğunun bilinciyle, kendilerine ve doğaya müthiş bir armağan bırakan 65 öğrenci, 100 adet fidanın toprakla buluşmasına vesile oldu. Kendilerine sunulan iki alternatif doğrultusunda imkanı olan Düzce Üniversitesi öğrencileri, yaşadıkları çevreye kendi elleriyle fidanlarını diktiler, imkanı olmayan öğrenciler ise TEMA veya Orman Bakanlığı aracılıyla 1 ila 3 adet fidandan oluşan bağışta bulundu.

Öğretmen adayı olan öğrencilerin bu süreci yaşayarak deneyimlemelerini amaçladıklarını belirten Dr. Öğr. Üyesi Tuğba Ecevit, bu faaliyetlerle farkındalık ve alışkanlık oluşturarak öğretmen olduklarında kendi öğrencilerini bu tarz etkinliklerle buluşturmalarını hedeflediklerini ifade etti. Düzce Üniversitesi öğrencileri ise bu etkinlikle doğanın kıymetini bir kez daha anladıklarını ve anlamlı bir deneyim yaşadıklarını dile getirerek emeği olan herkese teşekkürlerini iletti.

Yorumlar (1)
Mete 3 ay önce
1 milyon fidan projesi patladı, yanlış zaman da yanlış yere dikim yaptılar ve hepsi kurudu, inşAllah sizinkiler de kurumaz ve doğru planlama yaparsınız..
18°
kapalı