banner615

banner614

banner701

DÜZCE BELEDİYESİ: SULAR ARIZADAN KESİK, LAĞIM SULARI HER GÜN ÇEKİLİYOR

banner619

Düzce Küçük Sanayi Sitesi’nde uzun süredir giderilmeyen altyapı sorunu, esnafları çileden çıkarttı. Rögarlardan taşan lağım suları nedeniyle sağlıksız bir ortamda çalıştıklarını söyleyen esnaflar, bir de üstüne salgının olduğu şu günlerde sularının kesik olduğunu belirterek, durum isyan etti. “Pislik içindeyiz” diyen sanayi esnafı, yetkililere çağrıda bulunurken, belediyeden konuya ilişkin Öncü Haber’e açıklama yapıldı.

Düzce 27.03.2020, 15:10 27.03.2020, 17:29
2479
banner682

Küçük Sanayi Sitesi’nin alt yapı sorunları devam ediyor. Eski Sanayi Çarşısı için hazırlanan “Kentsel Dönüşüm Projesi” kapsamında, Eski Sanayi Çarşısı’nın Küçük Sanayi Sitesi’ne taşınması gündeme gelmişti. Ancak Küçük Sanayi Sitesi’nin mevcut altyapısının, henüz taşınmaya müsait olmadığı aylardır çözülemeyen kanalizasyon sorunuyla gözler önüne serildi.

Küçük Sanayi Sitesi esnafları, altyapı sorunu nedeniyle Düzce Belediyesi tarafından sularının kesik olduğunu belirterek, “Yemek yerken bile ellerimizi yıkayacak su bulamıyoruz” dediler.

“KORONA VİRÜSÜ NE Kİ? GELİP KÜÇÜK SANAYİ SİTESİNİN HALİNİ GÖRSÜNLER…”

Küçük Sanayi Sitesi esnaflarından Feridun Erdoğan, “Pis lağım suları, rögar kapaklarından dışarıya taşıyor. Biz burada pislik içinde yaşıyoruz. Koronavirüsü ne ki? Yetkililer gelip, bizim çalışmak zorunda kaldığımız Küçük Sanayi Sitesinin halini görsünler. Her taraf lağım suları için. Bazı ara sokaklara bile giremiyoruz” dedi.

“YETKİLİLERE DEFALARCA ŞİKÂYETTE BULUNDUK…”

Oktay Bektaş isimli bir başka esnaf ise, “Sizin de gördüğünüz gibi, Küçük Sanayi Sitesi pislik içinde. Biz bu pisliğin içinde çalışmak zorunda kalıyoruz. Yetkililere defalarca şikâyette bulunduk. Gelip rapor tutup gittiler. Biz de insanız. Neden bizim sorunlarımız ile ilgilenmiyorlar” diye konuştu.

“NE BELEDİYEÜ NE İSKİ HİÇ BİRİSİ ŞİKAYETLERI DİKKATE ALMADI…”

Sitede kepenk açan esnaflardan Mafil Tavlı da, “Biz burada pislik içinde yaşıyoruz. Sularımız kesik. Defalarca Küçük Sanayi Sitesi yönetimine şikâyette bulunduk. Bize belediyenin ilgilendiğini söylediler. Belediyeye başvurduk, gelip rapor tutup gittiler. Aynı şekilde İSKİ’ye şikâyette bulunduk, geldiler rapor tuttular ve gittiler. Aylardır Küçük Sanayi Sitesi’nin durumu aynı.” şeklinde konuştu.

“ELİMİZİ YIKAMAYA SU BULAMIYORUZ…”

Kibar Yazgeldi isimli esnaf ise, Düzce Belediyesinin kanalizasyon taşkınlarını önlemek için suları kestiğini ifade ederek, “Koronavirüsü nedeniyle hiç kimsenin suyu kesilmeyecekti. Biz aylardır burada susuz yaşıyoruz. Kanalizasyonlar tıkalı olduğu için Düzce Belediyesi bizim sularımızı kesti. Az önce yemek yedim. Ama ellerimi yıkayacak su bulamadım. Korona virüsü nedeniyle yetkiler ellerinizi yıkayın diyor. Ama biz su bulamıyoruz. Bize yazık değil mi” ifadelerini kullandı.

DÜZCE BELEDİYESİ AÇIKLAMA YAPTI…

Konu ile ilgili Düzce Belediyesi tarafından yapılan yazılı basın açıklamasında ise, Mergiç Bölgesinde meydana gelen arıza nedeniyle Küçük Sanayi Sitesi’nin sularının kesik olduğu, kanalizasyon problemi nedeniyle de her gün siteye vidanjör gönderilerek, lağım sularının çekildiği bildirildi.

banner710
Yorumlar (5)
Yeşil 2 ay önce
Belediyenin yetki alanında İSKİ ne alaka
bulut aslan 2 ay önce
belediyeden meşhur bir yetkili maskeyi takar,ilaçlama aletleri ile gelir oraları ilaçlar gider.2 de resim atar medyaya tamam.makyaj çözümler yerine kalıcı çözümlere ne zaman geçecez acaba?
Düzceli 2 ay önce
Mazerete bak cözüm süper bu vürüs düzcede cok can yakar böyle giderse yazık
2615.sokak esnafı 2 ay önce
Doğru vidanjör hergün geliyor sağolsun belediye.Ama bu çözüm değil boşaltılan kadar tekrar doluyor.Bu hattın arıtma tesisine bağlantısının olmadığı söyleniyor.Belediye bu bağlantıyı yaparak kalıcı bir çözüm bulsa daha iyi olur.
Vedat akçair 2 ay önce
Hikaye anlatmayın yıllardır çözümü olmayan şeyler bunlar hep bahaneniz var iş yapın iş
14°
kapalı