banner615

banner614

banner701

DÜZCE'DE "19 MAYIS BİSİKLET TURU”

banner619

Düzce'de Bisikletçiler Kulübü üyeleri, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla "19 Mayıs Bisiklet Turu" gerçekleştirdi.

Düzce 20.05.2020, 09:49
820
DÜZCE'DE "19 MAYIS BİSİKLET TURU”
banner682

İstanbul Caddesi'nde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını dolayısıyla maske takan katılımcılar, sosyal mesafe kuralına uygun şekilde bir araya geldi

Kulüp Başkanı Selim Cicü, tur öncesi yaptığı açıklamada, Kovid-19 salgını dolayısıyla etkinliği bu yıl farklı şekilde hayata geçirdiklerini söyledi.

“Sarıkamış'a pedal çevirmeyi planlıyoruz”

Bu yıl Ankara ve Çanakkale'ye pedal çevirdiklerine değinen Cicü, "İnşallah seneye Sarıkamış'a gideceğiz. Sarıkamış'a pedal çevirmeyi planlıyoruz. Bunlar hazırlık turlarımız. Şimdi 100 kilometrelik turumuzu tamamlayıp önümüzdeki bayramlara bakacağız inşallah. Herkesin bayramını kutluyorum. Ayrıca Kadir Gecemiz de mübarek olsun." ifadesini kullandı.

“Turumuzu her sene yapıyoruz”

Düzce Bisikletçiler Kulübü üyelerinden Ramazan Aldaş da bisiklet turunu her yıl düzenli olarak yaptıklarını söyledi.

Aldaş, 15 ile 50 yaş arasındaki kulüp üyelerinin geçmişte düzenledikleri turlarda yer aldığını fakat yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle bu yıl ki tura 20 yaş altı arkadaşlarının katılamadığını belirterek, "Şu an küçük kardeşlerimiz yanımızda yok. Zaman kaybetmemek için onlara hediyelerini gündüz verdik. Şimdi ise turumuzu tekrardan her sene olduğu gibi yine yapacağız. Kutlamamızı bu şekilde yaparak evlerimize döneceğiz." diye konuştu.

Daha sonra yaklaşık 30 kişilik grup, 100 kilometrelik parkurda sürüşe başladı.

banner710
Yorumlar (3)
Yılmaz 2 hafta önce
Birde bisiklet yolları yapılsa çok daha güzel olacak..Ayrıca araç sürücülerininse bisikletlilere öncelik vermesi lazım.Yanlarından geçerken en az 1.5 metre mesafe bırakarak geçmeleri emniyet açısından çok önemli.
Duzcem 2 hafta önce
Duzce bisiklet kullanmak için çok ideal bir şehir. Kesinlikle herkese tavsiye ederim. Günümüzün hastalıkların temelinde hareketsiz yaşam var. Bisiklet kullanalım
Duzcem 2 hafta önce
Duzce bisiklet kullanmak için çok ideal bir şehir. Kesinlikle herkese tavsiye ederim. Günümüzün hastalıkların temelinde hareketsiz yaşam var. Bisiklet kullanalım
16°
hafif yağmur