banner615

banner614

banner701

DÜZCE MAYIS AYINDA EN YÜKSEK SICAKLIĞA ULAŞACAK

banner619

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Düzce dahil 7 ilde, Mayıs ayında kaydedilen en yüksek sıcaklık değerlerinin yaşanacağını belirtti.

Düzce 17.05.2020, 16:30 17.05.2020, 15:48
10901
DÜZCE MAYIS AYINDA EN YÜKSEK SICAKLIĞA ULAŞACAK
banner682

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Düzce daihl 7 il için hava sıcaklığının Mayıs ayında kaydedilen en yüksek sıcaklık değerlerine ulaşacağı bildirildi.

UYARI GELEN 7 İL

Karabük Valiliğinden yapılan açıklamada, Bartın, Bolu, Çankırı, Düzce, Karabük, Kırıkkale ve Zonguldak'ta hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 9 ila 13 derece arasında seyredeceği belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Yapılan son değerlendirmelere göre; bu hafta sonundan itibaren önümüzdeki hafta ortasına kadar hava sıcaklıklarının hissedilir derecede artarak Bartın, Bolu, Çankırı, Düzce, Karabük, Kırıkkale ve Zonguldak il genelinde mevsim normallerinin 9 ila 13 derece üzerinde seyredeceği ve uzun yıllar mayıs ayında kaydedilen en yüksek sıcaklık değerlerini yer yer aşabileceği değerlendirilmektedir.

"AÇIK HAVADA BULUNMAYIN" UYARISI

Vatandaşlarımızdan özellikle kronik rahatsızlıkları bulunanlar ile çocuk ve yaşlılarımızın aşırı sıcak havanın neden olabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları, güneş ışığının dik geldiği saatlerde açık havada bulunmamaları sağlıkları açısından önem arz etmektedir."

Yorumlar (0)
27°
parçalı az bulutlu