banner614

banner701

DÜZCE MUTFAĞI MARKA OLACAK

banner619

Düzce’nin kendine has lezzetlerinin bir marka olması için uzun süredir çalışma yürüten Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, yöre mutfağını önce profesyonel ellere bırakıyor ardından hazırlanan yemekleri Erguvan Sosyal Tesisleri ve Düzce Karsı’nda bir gurme gibi tadıyor. Başkan Yardımcısı Dr. Cengiz Tuncer’in eşi Sibel Tuncer’in bizzat yemeklere yeni soluk getirdiği çalışma sonucunda “Düzce Mutfağı Yemek Kitabı” nın tüm Türkiye ile buluşması hedefleniyor.

Düzce 08.05.2020, 13:50 10.05.2020, 09:57
3023
DÜZCE MUTFAĞI MARKA OLACAK
banner682

Düzce’nin lezzetleri, Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün öncülüğünde kitaplaştırılacak. Düzce kültürünün önemli bir parçası olan Düzce mutfağını kurumsallaştıracak bir çalışma yürüten Başkan Özlü, bunun için leziz ve kendine has yemeklerin yer alacağı Düzce Mutfağı Kitabı için uygulamalı bir çalışma başlattı.

Proje yürütücüleri: Sibel Tuncer ve Ayşe Çakı Yazgel 

Proje yürütücüleri olan Başkan Yardımcısı Dr. Cengiz Tuncer’in eşi Sibel Tuncer ve Ayşe Çakı Yazgel tarafından Erguvan Sosyal Tesisleri ve Düzce Karsı’nda hazırlanan Düzce mutfağının birbirinden enfes yemekleri Başkan Özlü’nün onayına sunuluyor. Kimi zaman Erguvan Sosyal Tesisleri kimi zaman ise Düzce Kasrı’nda önüne getirilen tabakları bir gurme gibi tadan Başkan Özlü, kitabın şekillenmesinde aktif rol oynuyor. Özlü, hem Düzceliler hem de gastronomi bilimi için nesilden nesile geçecek eşsiz bir kaynak hazırlatıyor.

Beltur çalışmaya katkı sağlıyor

Düzce’nin bu zenginliği Düzce Belediyesi iştiraki Düzce Beltur tarafından profesyonel bir çalışmayla kayda geçiriliyor. Çalışmayı uygulamalı bir şekilde Sibel Tuncer ve Ayşe Çakı Yazgel birlikte yürütüyor. Düzce mutfağının seçkin yemekleri profesyonel aşçılar tarafından hazırlanırken, yine profesyonel fotoğrafçılar tarafından çekimleri yapılıyor.

Ana menüyü bu yemeklerden oluşacak

Bu çalışmanın restore edilmekte olan Düzce Kasrı’nın ana menüsünü oluşturacağını belirten Başkan Faruk Özlü, “Yemek yapmak bir sanattır. Pek bilinmese de; güzel şehrimiz Düzce’de uzun yıllardır bu sanatın en güzeli icra ediliyor. Düzce’nin bu engin kültürünü hak ettiği gibi tanıtacağız” dedi.

banner710
Yorumlar (21)
Şampiyon 1 ay önce
Sayın özlüden benim beklentim çok yüksekti ki oyumuza da verdik ailecek şimdi ğörüyorum ki beklentim çok yersizmiş.Bakanlığı kısa sürdüğü gibi başkanlığıda tek dönem olabilir.
tc vatandaş 1 ay önce
alakası olmayan kışıler aslı olanlar ısmlerı açıklayın
Üzgünüz 1 ay önce
Maalesf faruk ozluye oy verdik güvendik ama gel gör ki faruk özlü bu işi beceremiyor...yazık oldu duzcenin 5 senesine
Hasan 1 ay önce
Kendi misafirleri ve toplantıları için ilgileniyorlar.Erguvan da başkan ve çevresinin yediği yemeğin,ağırlanan misafirlerin,faturalarını ve Erguvan’ın karı ve zararı açıklanmalı kamuoyuna.
Kerem Uyanık 1 ay önce
Kalite asla tesadüf değildir.Düzce Daha Güzel Olacak
Belediyenin isi degil 1 ay önce
Bunu sıradan.bur stk da yapar, belediye öncelikli işlere kafa yorsa daha iyi olur.Başkanın gidip yemekleri tadacak kadar boş vakti var demekki.
ahmet81 1 ay önce
Bakanım düzce icin elinden geleni yapiyor sagolsun
Saglik personeli 1 ay önce
Başkan şu sokak köpeklerini de bir toplatsaniz işe gidip gelemiyoruz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
24°
parçalı bulutlu