banner615

banner614

banner701

DÜZCE VALİLİĞİ SAKARYA'YA YAZI GÖNDERDİ

Geçtiğimiz ay Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün Sağlık Danışmanı Dr. Cengiz Tuncer'in incelemesiyle ortaya çıkan küpe skandalını Öncü TV'nin internet sitesinden öğrenerek haber merkezimize ulaşan veteriner Ferhat Doğru, 2012-2015 yılları arasında Düzce İl Tarım ve Orman Müdürlüğü bünyesinde görev yaptığını ve bu skandal ihmallere bizzat şahit olduğunu aktarmıştı. Usulsüz et kesilmesine göz yummayıp ilgili yerlere şikayet ettiği için 2015 yılında Düzce'den Sakarya'ya sürüldüğünü belirten Doğru ile ilgili şok bir gelişme yaşandı! Düzce Valiliği söylediklerinin gerçekdışı olduğunu iddia ederek veteriner hakkında işlem yapılması için Sakarya Valiliği'ne yazı gönderdi.

Düzce 30.05.2019, 16:35 31.05.2019, 17:36
4218
banner682
Öncü Haber'den öğrenip yaşadıklarını anlatmıştı

Düzce Belediyesi Et Kombinası'nda hayvanların veteriner kontrolünden geçmeden ve küpeli-küpesiz fark etmeden kesildiğinin Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün sağlık danışmanı Düzce Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Cengiz Tuncer tarafından ortaya çıkarılmasının ardından haber merkezimize ulaşan bir ihbar uzun yıllardır bu duruma göz yumulduğunu ortaya çıkarmıştı.

Düzce'den Sakarya'ya sürüldü

Geçtiğimiz ay habersiz bir şekilde kombinaya giden Tuncer'in yaptığı inceleme sırasında gözler önüne serilen ihmale ilişkin haberimizi okuyan 2012-2015 yılları arasında mezbahaneyi denetlemekle görevli olan Düzce İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nde görevli Veteriner Ferhat Doğru, bu duruma karşı çıktığı için Düzce'den Sakarya'ya sürüldüğünü anlatmıştı.

Doğru, görevi gereği hayvanlara yönelik yaptığı muayene sırasında kimi zaman hastalık tespit ettiğini ve buna rağmen hayvanların kesildiğini iddia ederek, Düzceliler'e hastalıklı etler yerdirildiğini öne sürmüştü. 

"Düzce halkına ve şahsıma haksızlık yapıldı"

Öncü Whatsapp ihbar hattımıza dilekçeleri de gönderen veteriner, şunları kaydetmişti:

"Sayın Öncü TV çalışan ve yetkilileri. Düzceli'yim. Düzce Gıda, Tarım ve Orman Müdürlüğü'nde veteriner hekim olarak çalışırken mezbahaneyi denetlemekle görevliydim. Düzceliler'e leş, verem gibi hastalıklı etleri yediriyorlardı. Bu olayları önlemek için BİMER'e ve zamanın Gıda Bakanlığı'na yazdım. Fakat beni gereksiz şikayette bulunmaktan, mesai arkadaşlarıyla uyum içinde çalışamamaktan ve kamu düzenini bozmaktan il dışına sürdüler. 3 yıldır Düzce'den Sakarya'ya her gün gidip geliyorum. Düzce halkına ve şahsıma yapılan haksızlığı bu haberde olduğu gibi duyurmak istiyorum. Bütün bu olayların belgesi elimde mevcuttur."

Düzce Valiliği hakkında işlem yapılması için yazdı gönderdi

Mezbahanede bizzat yaşadıklarını anlatan veteriner Ferhat Doğru, bu yüzden bir kez daha soruşturma riski ile karşı karşıya kaldı. Düzce Valiliği veteriner Doğru'nun Öncü Haber'e aktardıklarının tümünün gerçekdışı olduğunu savunarak, hakkında işlem yapılması için Sakarya Valiliği'ne yazı gönderdi. Söylediklerinin doğru olduğunun tekrar altını çizen ve geriye dönük geçirdiği soruşturmaların belgelerini gönderen duyarlı veteriner ile ilgili süreç ilerleyen günlerde belli olacak.

Haber: C.ÜSTÜNERbanner710
Yorumlar (16)
Şöför 1 yıl önce
Milleti çoluk çocugu kanser yaptınız şim di örtün üstünü
Vatandaş 1 yıl önce
Mezbanede o yıllarda 3 defa kesim yaptırdım denetim sıfırdı kesim sırası yoktu adamına göre muamele vardı kesim yapan elemanların yanlarında birer kova iç sıyırıp sakatat ayırırken biriktirdiklerinide orda kesim yapan bir sucukcuya satıyor
X-Ray 1 yıl önce
Üzerinde GİZLİ ibaresi bulunan resmi bir yazının 3. şahıslarla paylaşılması yasak olmasına rağmen böyle bir ortamda nasıl paylaşılır?
tarımdan 1 yıl önce
Şu adamı kale alıp haber yapıyorsunuz ya. sizede ne diyim..
devlet-i aliye 1 yıl önce
Burada devlet erkinin yapması gereken "konunun araştırılması için araştırmacı" görevlendirmektir.Mağduru infaz emri vermek değildir.Devletimizin temsilcileri konunun tarafsız bir uzman tarafından derinlemesine araştırtması gerek...
Kaan 1 yıl önce
Şikayet Edip İyi Yapmış Veteriner Helal Olsun Usuzluk Ortaya Çıkarmış Bunlar Böyle Üçkağıtçı Eşek Kesmedikleri Ne Malum Herşeyi Yedir Vatandaşa Bunlar Şikayete Buluncam Allah Cezanızı Versin İnsan Sağlıyla Oynuyorsunuz Güvenmeyin Bunlara
Cemil yürekli 1 yıl önce
Bu işin içinden pis kokular geliyo. Acaba leş mi yiyoruz.
Düzce li memur 1 yıl önce
Siz kocaman validen çok mu bileceksiniz. Adam okumuş vali olmuş. Padişahım sen çok yaşa. Sen kimsin sen niye sesini çıkarıyorsun ki. Al maaşını sesini çıkarma. Aha böyle hergün
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
31°
açık