banner615

banner614

banner701

DÜZCE VALİLİĞİ’NDEN KURALLARA UYUN ÇAĞRISI

banner619

Düzce Valiliği, Düzce’de yaşayan vatandaşların koronavirüs tedbirlerine uymasını istedi. Valilik’ten yapılan açıklamada “Alınan tedbirlerin başarılı olması için siz değerli vatandaşlarımızın devletimiz tarafından uygulamaya konulan tedbirlere ve kurallara uyarak bu sürece katkı sağlamalarıyla mümkün olacaktır” denildi.

Düzce 18.05.2020, 12:42
3651
DÜZCE VALİLİĞİ’NDEN KURALLARA UYUN ÇAĞRISI
banner682

Düzce Valiliği, Olağanüstü Umumî Hıfzıssıhha Meclisi tarafından alınan koronavirüs tedbirlerine Düzceli vatandaşların riayet  etmesini istedi.

Valilik  tarafından yapılan yazılı açıklamada tedbirlerin başarıya ulaşmasındaki en etkili faktörün vatandaşların kurallara uyması olduğu belirtildi.

Düzce Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada şunlar kaydedildi:

"Bilindiği üzere, Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkarak kısa sürede bütün dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de etkili olan Koronavirüs (Covid-19) ile mücadele kapsamında, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde, devletimizin  yetkili kurumlarınca gerekli tüm tedbirler alınmıştır.

Bu doğrultuda, ilimizde de Valimiz Sayın Dr. Zülkif Dağlı Başkanlığında değişik zamanlarda toplanan İl Olağanüstü Umumî Hıfzıssıhha Meclisince; toplum sağlığını korumak, vatandaşlarımızın herhangi bir mağduriyet yaşamasına engel olmak, ilimizin Covid-19 salgınından en asgari düzeyde etkilenmesini sağlamak ve en kısa sürede normal hayat koşullarına dönebilmek için çeşitli tedbir kararları alınmıştır.

Covid-19 ile mücadele sürecinde devletimizin almış olduğu önleyici tedbirlerin başarılı olabilmesi; ancak siz değerli vatandaşlarımızın devletimiz tarafından uygulamaya konulan tedbirlere ve kurallara uyarak bu sürece katkı sağlamalarıyla mümkündür.

Bu çerçevede; sosyal mesafe kurallarına uyulması, kamuya açık tüm kapalı ve açık yerlerde ağzı ve burnu kapatacak şekilde maske takılması, maskesiz olarak dışarı çıkılmaması, sokağa çıkma kısıtlaması bulunan vatandaşlarımız ile gençlerimizin sadece kendileri için belirlenen zaman diliminde dışarı çıkmaları, seyahat kısıtlaması bulunan yerleşim yerleri için alınan tedbirlere uyulması, iş yerlerinde de izolasyon, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Ayrıca, İl Olağanüstü Umumî Hıfzıssıhha Meclisi'nin almış olduğu kararlar uyarınca, iş yerlerinin açılış ve kapanış saatlerine riayet etmeleri, uygulamaya konulan önlemlerin başarıya ulaşması açısından büyük önem arz etmektedir.

Alınan tüm tedbirlere uymak, toplum sağlığını korumak için çok önemli kişisel bir görevdir. Unutmayalım ki, aldığımız tedbirler kadar güçlüyüz. Maske takma, sosyal mesafe, izolasyon  ve hijyen kurallarına ne kadar eksiksiz uyarsak, normal yaşantımıza dönme sürecimiz de bir o kadar kısa olacaktır."

banner710
Yorumlar (7)
Canberk 1 hafta önce
Herkes birbirini sakince vatandaş olarak uyarması lazım .bugünlerde beraberlik şart.cahil kesim çok.anlasilir uyarmak herkesin görevi Düzce bizlerin..gerekirse sert tedbirler yetkililer alacakdir..temennimiz bu
Resul 2 hafta önce
Düzce'den bir cacık olmaz
Bağlantızede 2 hafta önce
Eğitim şart. Düzce'de bir çok insanın devletimizin uyarılarına aldırış etmediğini üzülerek ifade ediyorum. Gün geçmiyor ki yeni bir eğitimsiz vatandaş ile karşılaşmayalım. Yeni bağlantı yolu arkasında ikamet ediyorum. İnsanlar gerek Halkmar'da gerek ekmek fırınında gerekse diğer bağlantı yolu üzerindeki alışveriş marketlerinde halen daha cahil cahil konuşmakta maskesiz girmekte maske ile gireceksek maske verin diye mağaza çalışanlarına sitem etmektedir. Özellikle bugün bir kendini bilmez haddini aşarak elle meyve sebze seçmek istemiştir. Mağaza çalışanlarının uyarılarını dikkate almayan densiz zat bir de beni de uyardığım için tehdite varan cümleler sarfetmiş hatta ve hatta mağaza çalışanları önünde hükumete kadar laf uzatma cüretini göstermiştir. Hem kurallara uymuyor hem de devlete hükumete laf uzatıyor. Yazıklar olsun diyorum...
Bt 2 hafta önce
Daha ne yapalım işyerlerimizi açın diyorsunuz açıyoruz kapayın diyorsunuz kapatıyoruz.Genede başarılı olunamıyorsa tamamen kapatalım sizde kurtulun bizde
Ümit 2 hafta önce
Bu bekçileri uyarın bi zahmet, onların vatandaşı uyardığı dilden uyarın ki anlasınlar hatalarını, işleri güçleri artistlik
vatandaş 2 hafta önce
valla ümit bey o maskeyi tak dıyosa takıcaksın, sosyal mesafeye uyacaksın. geçişin olmadıgı yerden geceye cslısmıcaksın. bakalım o zaman sana hıc kımse karıscakmı. artistlik derken de artıstlık genelde burdan yapılıyo ben hıc gormedım. 50 kere de gır cık yaparım işim gereği siz bence bırakın bu bos muhabbeti. o ınsanlar aksama kadar herkeze ates oluyo asıl rısk grubu o ınsanlar el ınsaf
düzceli 2 hafta önce
zoruna mı gidiyor. Polis artistik yapınca sesin çıkmıyor.
19°
hafif yağmur