banner615

banner614

banner701

DÜZCE’DE İLGİNÇ KORONA ÖNLEMİ…

banner619

Koronavirüs salgını nedeniyle tüm uyarılara rağmen evlerinden dışarı çıkan vatandaşlara yönelik Düzce Belediyesi’nden ilginç bir uygulama geldi. Düzce Belediyesi, şehrin belirli noktalarında bulunan trafik ışıklarında, “Evinde Kal” ve “Evine Git” yazılarını devreye soktu.

Düzce 29.03.2020, 09:00 29.03.2020, 14:24
1680
banner682

Tüm Dünya’da adeta büyük krize neden olan yeni tip (Covid – 19) koronavirüsüne karşı, Türkiye’de yetkililerin yaptığı uyarılara kulak asmayan vatandaşlar, cadde ve sokaklarda gezmeye devam ediyor.Düzce’de de kural tanımayan vatandaşlara yönelik, Düzce Belediyesi tarafından bir dizi uyarıcı mahiyetli önlemler alındı. Düzce Belediyesi halk otobüslerinin dijital tabelalarına “Evinde Kal Düzce” yazısı yazılırken, trafik ışıklarına da “Evinde Kal” ve “Evine Git” ibareleri eklendi.Kırmızı ışıkta bekleyen araçlara “Evinde Kal” ibaresi yazılırken, yeşil yandığında da “Evine Git” yazısı yanması, araç sürücülerini şaşkına çevirdi. Düzce’de vatandaşların tüm uyarılara ve alınan tüm tedbirlere rağmen sokalar da gezdiği görülüyor.

banner710
Yorumlar (3)
B.ekin 2 ay önce
Dizcede tragik isiklari calismiyordu.hic degilse boylece bir ise yaramis oldular.
Vatandas 2 ay önce
Evinde kal demeyle olmuyor genel yasak gelmesi lazim sokahi cikma yasagi herkese gelinmesi lazim yani ohal ilan edilmesi lazim yok yoksa bunun vebali cok agir olacak
Mustafa 2 ay önce
Evinde kal ve evine git mii?? Evde kal ve eve git diye okudum ama haberci olan sizsiniz en dogru haber sizde Düzce bunu biliyo;)
15°
hafif yağmur