banner615

banner614

banner701

DÜZCE’DE MASKESİZ DOLAŞMAK YASAKLANDI

banner619

Düzce’nin korona virüs vaka sayısında en hızlı artan 9 il arasında yer almasının ardından İl Hıfzıssıhha Meclisi harekete geçti. İl Hıfzıssıhha Meclisi kararıyla maskesiz sokağa çıkmak yasaklandı. Polis ekipleri yaya trafiğinin yoğun olduğu cadde, sokak ve bulvarlarda devriye atarak maskesiz dolaşanları, maskesini yanlış takanları uyardı.

Düzce 14.05.2020, 14:22
2335
DÜZCE’DE MASKESİZ DOLAŞMAK YASAKLANDI
banner682

  Düzce’de İl Hıfzıssıhha Meclisi kararı gereği sokağa maskesiz çıkmak yasaklandı. Düzce’nin Türkiye’de vaka sayısı hızla artan 9 il arasında yer almasının ardından harekete geçen Düzce İl Hıfzıssıhha Meclisi aldığı karar ile il genelinde maskesiz sokağa çıkmayı, sokakta dolaşmayı yasakladı.

İl Hıfzıssıhha Meclisi kararları gereği ayrıca maskenin ağzı burunu kapatacak şekilde takılmaması da uyarı ve ceza gerektiren durumlar kapsamına alındı.

Bu kapsamda Polis ekipleri Düzce’nin yaya trafiği en yoğun cadde, sokak ve bulvarlarında devriye atarak vatandaşların maske takmaları konusunda anons yaparak uyarılarda bulunuyor.

Ayrıca maskesini ağzı, burnu kapatacak şekilde takmayan vatandaşları da uyararak vatandaşların maskelerini nizami takmaları konusunda bilgilendiriyor.

Yorumlar (3)
Liberty farmer 5 ay önce
Fırınlar da denetlensin çalışanlarda müşteri de maskesiz mesafe kuralı uyumuyor
Yaren 5 ay önce
Lütfen hemşehrilerim kurallara uyalım kesinlikle rehavete kapilmayalim polis kardeşlerimize Allah kolaylık versin birlikte başaracağız insAllah
Gümüşovalı 5 ay önce
Uyarmıyacak yazacak cezayı bak nasıl doğru takıyorlar sonra. Köyler de çocuklar sokakta cirit atıyor her köyde yaz bir iki ceza bak bakalım kim sokakta olacak.
18°
az bulutlu