banner615

banner614

banner701

DÜZCE’DE SUSSUZLUK TEHLİKESİ KAPIDA!

Geçtiğimiz haftalarda etkili olan kuvvetli yağışlara rağmen Düzce’nin içme suyunu sağlayan Uğur Deresi’ndeki su debisi, son yılların en düşük seviyesine ulaştı. Düzce Belediyesi’nden yapılan açıklamada, Uğur Suyu’ndaki azalma nedeniyle Düzce’nin ana su borularında, basınç problemi yaşandığı belirtilerek, susuzluk yaşanmaması için içme suyunun bahçe sulamak için kullanılmaması uyarısı yapıldı.

Düzce 29.06.2020, 17:21 29.06.2020, 18:05
4274
DÜZCE’DE SUSSUZLUK TEHLİKESİ KAPIDA!
banner682

Düzce’de yaz aylarında yaşanması muhtemel su sıkıntısının önüne geçmek isteyen Düzce Belediyesi, v vatandaşlara ‘İçme suyuyla bahçe sulamayın!’ uyarısı yaptı.

Düzce Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, Düzce’nin içme suyunu sağlayan Uğur Deresi’nde, su debisinin düşmesi nedeniyle ana su boru hattına istenilen seviyede su gelmediği ifade edilerek, Düzceli vatandaşlara içme suyunu bahçe sulamalarında kullanmama çağrısı yapıldı.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Haziran ayı başından itibaren Düzce merkez içme suyu kaynağı olan Uğur Suyu Deresi’nden alınan ham su miktarında azalma yaşandığından, içme suyu arıtma tesisimize istenilen miktarda su gelmemektedir. Kullanımın yoğun olduğu saatlerde şebekemizde basınç düşmekte ve üst katlara su çıkmaması sorunu yaşanabilmektedir. Son birkaç yıldır devam eden problemin kökten çözümü için belediye başkanlığımızca DSİ ve İlbank A.Ş ile gerekli görüşmeler yapılmış olup kısa süre içerisinde ihale ve inşaat çalışmalarına başlanılması planlanmaktadır. Bu süreçte içme suyu ile bahçe sulaması yapmamanızı ve su tüketiminizde ekstra özenli davranmanızı rica ederiz.”

banner710
Yorumlar (16)
Yamalı Pantalon 3 gün önce
Düzce Belediyesinin izolasyon çalışmalarındaki yetersizlik ve oluşan sızıntılardan kaynaklı su kaybı yaşanıyor bence. İyi incelenip sorumluların tespiti ve gereğinin yapılması gerekmektedir.
Kazım Karabekir 3 gün önce
Beyköy olmasa susuz kalacaklar hala Beyköy’ü beğenmezler.Beyköy’lü olmayanda ne bilim
Samet 3 gün önce
Başka su alınacak yer mi yok tükendi mi bizi bu kadar mağdur ediyorsunuz. Yazıklar olsun Ağustos ayının su faturasını ödedim ben.Bahçe sulayanada hakkımı helal etmiyorum. Ayrıca çimere şikayet edeceğim yeter yahu yeter artık
Hasan fidan 4 gün önce
Sulama barajı şart içme suyu barajı şart Akçakoca da ileriye dönük baraj yapıldı düzceye de yapılmalı uğursuyuna güveniyoruz kurak ve susuzluktan sıkıntı çekeceğiz
Turgut 4 gün önce
Daha geçen gün DSİ yetkilileri göre bu günlerin suların en taşkın olduğu günler olduğunu söyledi. Koskoca (!) DE SE İ.
Kafası karışık 4 gün önce
Peki 2 hafta boyunca yağan yağmur suları nereye gitti diye sormazlarmı insana.Düzce'de aşırı yağan yağmurdan sel meydana geldi ne oldu bu yağmur suları ineklermi içti?Madem Düzce'de su sorunu var da biz Düzce'den İstanbul'a nasıl ve neden hala su veriyoruz.İstanbul gibi büyük bir şehirin suyunu karşılayacak kadar su varsa eğer bu su Düzce'ye de yetmesi lazım.Bize yetmeyen su onlara onlara nasıl yetiyor acaba..
ogretmen 4 gün önce
susuzluk yasanmamasi için mi? 2 gjndur sabah 11 den gece 12 ye kadar su yok. Merkez Çay mahallesi. ne el yıkayabiliyoruz ne temizlik ne camasir bulasik. su geliyor hop elektrik gitti. şaka. gibi korona var su yok! Duzce merkez. arkadaş burası. Meleni Istanbula tasiyorsunuz da bize mi su yok !
Banane 4 gün önce
Artezyen suyundan para almayı bırak oradan sulayalım. Ya da su yetmiyorsa artezjen suyumdan belediyeye satabilirim☺️
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
22°
açık