banner615

banner614

banner701

DÜZCE’DEKİ O SALONLAR DA KAPATILDI

banner619

Çin'in Vuhan kentinde başlayan ve Türkiye’ye de sıçrayan Koronavirüs (Covid-19) pandemisi, hızla yayılım göstermeye devam ederken hem genel hem de yerel ölçekte tedbirler daha da sıklaşıyor. Bu kapsamda yakın temasla çalışıldığı için Düzce’de faaliyet gösteren dövme salonları geçici süreyle kapatıldı. Ayrıca kargo ve kuryelerin koruyucu eldiven ve maske takarak dağıtım yapması sağlanacak.

Düzce 24.03.2020, 17:07
10501
DÜZCE’DEKİ O SALONLAR DA KAPATILDI
banner682

Düzce İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, bugün ikinci kez Vali Dr. Zülkif Dağlı başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda koronavirüs gündemiyle toplandı ve ek kararlar aldı. Salgından vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek için alınan yeni kararlar şöyle:

“İlimizde bulunan, insanların birbiriyle çok yakın mesafede çalışıldığı dövme salonu vb. işyerlerinin geçici süreliğine faaliyetleri durdurulmuştur.

Kurumlar ve işverenler tarafından aynı kişinin sürekli başkaları ile temas ettiği; kargo, mektup dağıtımı, kasiyer, kurye, tahsildar gibi görevlilerin müşterileri ile temas ederken iş ve işlemlerini muhakkak koruyucu eldiven ve maske takarak yapması sağlanacaktır.

Tüm kolluk birimleri tarafından alınan kararlar takip edilerek uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmeyecek, alınan kararlara aykırı hareket edenlere Hıfzıssıhha Kanunu ve diğer mevzuatın ön gördüğü müeyyideler uygulanacaktır.

Alınan kararların valilik, belediye, kaymakamlıklar ilçe belediyeleri, belde belediyeleri ve il sağlık müdürlüğünün internet sayfalarında ilan edilmesine ve sosyal medya hesaplarından paylaşılmasına, il basın ve halkla ilişkiler müdürlüğü tarafından yerel basında duyurulmasına oy birliği ile karar verilmiştir.”

Yorumlar (16)
İşçi 7 ay önce
Ekonomiyi işçiler mi kurtaracak ne kadar cahil oluyorsunuz bazen ödediğimiz vergiler nereye gidiyor acaba düşünün beyin bedava
Evde kalamayan 7 ay önce
Bu ülkenin ezileni yine işçiler oluyor bu durumda insanlar iç içe çalışıyor fabrikalarda.Kapanmayan yerler var insanlar korkuyor virüs kapmasak bile ya paranoyak olacağız yada panik atak ama böyle bir yerde yayılma riski çok fazla iş kaybetmek can kaybetmekten daha mı değerli?
Emel 7 ay önce
Toplu taşımalar niye hala dolu bu demek olıykrki ya kimse işin ciddiyetini algılayamamış yada hala ihtiyaç dışı işyerleride açık. Lütfen İtalya ispanya Iran gibi alaya almayın artık bu virisu ciddiye alın. Geleceğimiz için yarınlarımız için lütfen sabrı öğrenmeye çalışın artık
Gökhan 7 ay önce
Düzce'de halen çalışan fabrikalar var onlar neden bi şüreliyne kapanmıyor bence böyle devam ederse durumumuz kıritik
Rumuz 7 ay önce
Bizde işe gidiyoruz mecburen herkesi durdurun ozaman bizde korkuyoruz bizimde cacuklarimiz var ama ekmek parasi icin
gerekli önlem alınıyor mu 7 ay önce
Tekstiller halen çalışıyor, kullandıkları kumaşların dışarıdan geldiği söyleniyor, orada çalışan işçiler de risk altında değil mi, aileleri risk altında değil mi, yada gerekli önlemi alıyorlar mı, inceleniyor mu acaba.
İşçi 7 ay önce
Tekstillerde insanlar dip dibe çalışıyor hiç önlem yok neden tatil edilmiyor gitmesek
Ekmeğimizden olucaz gitsek canımızdan
Duzceli 7 ay önce
Fabrikalara da el atın bizler evdeyiz ama eşlerimiz fabrikada çalışmaya devam ediyor böyle izolasyon olmaz ki
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
27°
parçalı az bulutlu