banner615

banner614

banner701

DÜZCELİLER TEHLİKEYİ UMURSAMIYOR!

banner619

Tüm dünyada koronavirüs salgını tehdidi sürerken, bu tehlikeye aldırış etmeyen Düzceliler, havaların güzel olması ve Ramazan Bayramı’na birkaç gün kalmasını fırsat bilip, kendilerini bugün yine sokağa attı. Banka ve PTT önlerinde yoğunluk yaşanırken, bazı vatandaşların sosyal mesafe kuralına uymaması, “Bu kadarına da pes” dedirtti.

Düzce 21.05.2020, 15:40 21.05.2020, 15:27
2924
DÜZCELİLER TEHLİKEYİ UMURSAMIYOR!
banner682

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından “Pandemi” olarak kabul edilen Yeni Tip Covid – 19 salgını, insanlar arasında hızla yayılmaya devam ediyor. Koronavirüs Bilim Kurulu, Sağlık Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı’nın aldığı tedbir ve kurallara aldırış etmeyen Düzceliler, bugün yine kendilerini sokağa attı. İstanbul Caddesi, Gaziantep Caddesi ve Spor Sokak başta olmak üzere Düzce’de cadde ve sokaklarda deyim yerindeyse insan seli yaşandı.

Kimse Korona’ya aldırış etmedi

Düzce’de vaka sayısının her geçen gün artmasına aldırış etmeyen vatandaşların, salgını umursamaması tehlikenin boyutunu bir kez daha gözler önüne serdi. Salgın tehdidine aldırış etmeyen Düzceli vatandaşlar, hiçbir şey yokmuş gibi banka ve PTT kuyruklarında bekleyerek, alışveriş yaptı.

Banka ve PTT önlerinde kuyruk bekleyen vatandaşlar sosyal mesafe kuralına uymadı

Ramazan Bayramı’na birkaç gün kala finans problemini çözmek için banka ve PTT Şubesi’ne akın eden vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu. Sırada bekleyen vatandaşların sosyal mesafe kuralına uymaması dikkatlerden kaçmazken, banka ve PTT’de görevli güvenlik görevlileri vatandaşlara sık sık sosyal mesafe kuralına uyulması konusunda uyarılarda bulundu. Ama ne yazık ki sırada bekleyen vatandaşlar, bu uyarıları dikkate almadı.

Cadde ve sokaklar ana – baba gününe döndü

Bayram alışverişine çıkan Düzceliler, cadde ve sokakları ana – baba gününe çevirdi. Düzce’de başta İstanbul Caddesi, Gaziantep Caddesi ve Spor Sokak olmak üzere, tüm cadde ve sokaklarda insan kalabalığı yaşandı.

Yorumlar (8)
Ad0re81 4 ay önce
Başlık yanlış hep suçlu vatandaştır değilmiş.Siyasiler bóyle seviyorum demek ki .vatandaşı dūşúrdúkleri durumlarla zaten canını dişine takarak yaşamaya çalışıyor.
Murat duman 4 ay önce
Evet bugün herkes dışarıdaydı maske takmak zorunlu olduğu halde maskesiz gezen bircokkkkkk insancık vardı sivil polisler gezip uyarmalı ceza yazılmalı sadece belli noktalarda durup ateş ölçülüyor bu yeterli bir önlem mi
Fatma 4 ay önce
Siz gelip de birde Aziziyedeki pazar yerini görseydiniz ne insanlar nede pazarcılar sosyal mesafeyi umursuyordu kimse kimseyi uyarma cesaretinde bile bulunmuyor çok yazık
Aklıselim 4 ay önce
Cadde ve sokakları bırakın Perşembe pazarına bakın. Durumun ne kadar vahim olduğunu anlarsınız.
Uğur.. 4 ay önce
İnsanlar kendilerini yada ailelerini düşünmüyorlar da yapacak hiçbir şey yok. Gebersinler...
eyüp 4 ay önce
spor sokakta calısıyorum sabah dokuzda geldim ama böyle bir kalabalık görmedim duymadım bilmiyorum az daha sallayın belki insanlar inanır kalabalık olmasını bekleyip fotograf cekerseniz ana baba günü olabilir esnaf oturuyor.!
DÜZCELİ 4 ay önce
Geçmiş olsun cehaletin ilk nerede doğduğunu sorarlarsa eğer düzceden başka bir yer olacağını hiç sanmıyorum bu kadar yozlaştırılmış bir şehir dünya genelinde yoktur ama şimdiki hali ile bizler 40 sene önce altın çağını yaşadık geriye dönebilse
Perhiz lahana 4 ay önce
Dün esnaf işi bozuk haberi yaptiniz şimdide çok kalabalık haberi
18°
parçalı az bulutlu