banner615

banner614

banner701

DÜZCE’YE ÜST DÜZEY ZİYARET

banner619

Adıgey Cumhurbaşkanı Murat Kumpil, bir takım ziyarette bulunmak üzere Türkiye’ye gelecek. Ankara’da bazı diplomatik temaslar gerçekleştirecek olan Kumpil, programı kapsamında Düzce’de vatandaşlarla buluşacak.

Düzce 23.04.2019, 17:24 24.04.2019, 18:48
6284
banner682

Cumhurbaşkanı Murat Kumpil ve heyeti 23-26 Nisan 2019 tarihleri arasında Türkiye’de olacak.

Kafkas dernekleri tarafından davet edilmesi üzere, Cumhurbaşkanı Murat Kumpil ve beraberindeki üst düzey yöneticilerden oluşan heyet resmi temaslar için 23 Nisan 2019 tarihinde Ankara’ya gelecek.Bu kapsamda Ankara’da TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve Çerkes milletvekillerinin yanı sıra, Rusya’nın Ankara Büyükelçiliği ile de görüşmeler yapılacak.

Kumpil, ziyaretleri ardından, Ankara, Düzce ve İstanbul’da düzenlenecek programlarda halkla buluşturacak.24 Nisan’da Düzce’ye gelecek

Cumhurbaşkanı Kumpil’in, 24 Nisan akşamı Düzce’ye geleceğini belirten Düzce Çerkes Adıgey Derneği Başkanı Özcan Çakmakçı, gerçekleşecek olan protokol trafiği hakkında şunları söyledi:

“4 bakanı, 2 rektörü, 6 idarecisi ve muhtelif işadamlarıyla birlikte Düzce’mizi ziyaret edecekler. Bu ayın 24’ünde, Ankara’dan çıkış yapılacak. Gece saat 23.00 sıralarında ilimize teşrif edecekler. Bu karşılamada bulunmak isteyen vatandaşlarımıza da duyuru yapmak istiyoruz. Yarın akşam saat 22.00’da araçlarla bir karşılama yapmak istiyoruz.”
Cumhurbaşkanı’nın ziyaret trafiğiSabah saatlerinde Düzce Valiliği ve Düzce Belediyesi’ne ziyaret gerçekleştirecek olan Kumpil, temaslarına Düzce Üniversitesi’nde devam edecek.

Vatandaşların üniversiteye ulaşımında Anıtpark Meydanı’ndan otobüsler kaldırılacağını dile getiren Çakmakçı, burada da bir takım etkinlikler olacağını duyurdu:

“Rektörümüzü, ilgili iki rektör ve Cumhurbaşkanı Kumpil ziyaret edecekler. Ardından vatandaşlarımız aynı otobüslerle Köprübaşı Ömer Efendi Köyü’ne götürülecekler. Burada da çeşitli etkinlikler ve hediye takdimleri yapılacak. Buradaki 2 saatlik merasimden sonra da Sakarya’ya geçecekler. Bütün vatandaşlarımızı bu etkinliklere davet ediyoruz.”“Kültür şölenine sahne olacak”

Abhaz toplumu olarak etkinliklere katılım göstereceklerini dile getiren Düzce Abhaz Kültür Derneği Başkanı İlhan Kıymet, gerçekleştirilecek etkinikler hakkında şunları söyledi:

“Düzce’de yaşayan kardeşlerimiz, Düzce Halkı’nın bizim yanımızda olmasını temenni ediyoruz. Köprübaşı’nda kültürümüzü yansıtan etkinlikler gerçekleştirilecek. Bir kültür şölenine sahne olan bir etkinlik olacak. Müzisyenimiz Gülcen Altan, Düzce’mizin tanıtımında yer alan 70’lik Delikanlılar Azar Grubu ve kültürümüzün diğer objeleri de yer alacak. Düzce’de yaşayan, temsil ettiğim Abhaz Derneği üyelerinin bu etkinliklerde yer almasını istiyorum. Kendilerini davet ediyoruz.”Haber: İ.İ.AYDOĞDU

banner710
Yorumlar (11)
DuzjeLee 1 yıl önce
Bir Gürcü olarak hoş geldiniz diyorum
Aa 1 yıl önce
Bir gürcü iki çerkez. Düzce'de başka etnik halk yok galiba.
SUS 1 yıl önce
AYNEN.NE TÜRKLERDEN NE LAZLARDAN NE ABAZALARDAN NE ROMANLARDAN NE MUHACIRLERDEN SES ÇIKMIYOR.
alim ozan 1 yıl önce
Balkander olarak,, bir kültür etkinliği ve şölenine dönüşecek olan programınız dolayısıyla sizleri ,emeği geçenleri, ve şahsınızda temsil ettiğiniz yönetim kurulunuzu tebrik eder ,Düzce mize teşrif eden misafirimize Düzce'miz ve Balkan camiası adına hoşgeldınız dileklerimizi ve selamlarımızı iletiriz.
Düzce Balkander yönetim kurulu adına Alim Ozan
GÖKHAN SERDAR 1 yıl önce
11-18 mayıs arası iadei ziyaret yapacağım:) mykopta grand spa oteldeyim. çerkesk nalçik sohum da ufak bir kafkasya turu yapıp en son moskovaya posta atıp geleceğim. thy bileti ve kiralık araç hazır. düzcede ki çakma adigeleri gördük bir de aslını görelim.
GÖKHAN SERDAR 1 yıl önce
11 mayısta mykop merkezli çerkessk nalçik sohum turu yapıp en son moskovaya posta koyacağım:) iadei ziyaret yapıyorum. thy bileti grand spa otel ve kiralık aracım hazır. düzce de çakmaları var bir de aslını görelim.
YAMTAR 1 yıl önce
‘Kahraman efelerinizi size gönderiyorum. Aydın'ın doğru, özlü ve fedakâr evlatları Bolu ve Düzce havalisinde memleketimizi gavurların esaretine düşürmeye çalışan hainleri pek kahramanca ve fedakârane yok ettiler.’ ATATÜRK ün bir mektubundan
Düzceli vatandaş 1 yıl önce
Çerkes lerin nüfusu mu kaldı düzcede 40 - 50 yaşına kadar bekar geziyorlar
Dzcli 1 yıl önce
Hoş gelmiş sefe getirmiş sayın cumhurbaşkanı
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
17°
parçalı bulutlu