banner615

banner614

banner746

ELİNE ÇEKİRDEK ALAN KABUĞU YERE ATAMAYACAK

banner751

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri gece saatlerinde düzenlediği denetim gezisi kapsamında yerlere çöp atan vatandaşları önce sözle uyardı, uyarıları dikkate almayan vatandaşlara ise mevzuat gereği idari para cezası uyguladı.

Düzce 15.06.2019, 12:39 15.06.2019, 18:01
2569
banner747

Düzce Belediyesi temiz çevre politikası çerçevesinde şehrin genel temizliğinin sağlanması ve korunması amacıyla denetim çalışmalarına ağırlık veriyor.

Uyarıları dikkate almayanlara 50 TL ceza

Düzce Belediyesi Merkez Hizmet Binası önünde başlayan denetim incelemelerinde belediye önündeki banklarda dinlenen bazı vatandaşların kabuklu kuru yemiş çöplerini yere attığı görüldü. Olay sırasında ilgili vatandaşlara anında sözlü uyarıda bulunan zabıta ekipleri uyarıları dikkate almayan bazı vatandaşlara 50 TL idari para cezası uyguladı.

Konu hakkında yapılan açıklamada Düzce Belediye Başkanı ve 65. Hükümet Bilim, Sanayi, Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, göreve geldiği ilk günden itibaren başlattığı ‘Bahar Temizliği’ kampanyası ve şehrin genel temizliğinin önemine vurgu yaptı.

“Amacımız vatandaşımızı cezalandırmak değil”

Başkan Özlü, “Şehir merkezi tüm Düzceliler’in ortak kullanım alanıdır. Şehrin genel bakımı ve temizliğini sağlamak ve bunu sürdürmek, belediyemizin en önemli politikalarından biridir. Vatandaşlarımızın bu ortak kullanım alanlarında daha dikkatli davranmalarını rica ediyoruz. Zabıta ekiplerimizce başlatılan denetim incelemelerinde çevreyi kirletenlere ilişkin kabahatler kanunu çerçevesinde önce sözlü uyarıda bulunulmuş, ardından uymayanlara idari para cezası uygulanmıştır. Benzer denetim ve uygulamalarımız düzenli aralıklara devam edecektir. Amacımız vatandaşımızı cezalandırmak değil, ortak yaşam alanlarının temiz, düzenli ve sağlıklı ortamlar haline gelmesini sağlamaktır. Bu konuda değerli vatandaşlarımızdan da anlayış bekliyor, duyarlılığınız için teşekkür ediyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

Yorumlar (8)
ismail 1 yıl önce
ha söyle helal olsun yanliz 50 tl ceza az bence 200 tl olmali birde düzcede nekadar park varsa temizleme cezasi verilmeli ki baskasinin pislettigi yerleri temizlemek nasil bir ismis anlasin vesselam....
vatandaş 1 yıl önce
elli değil ! bin beş yüz elli yazılması lazım bu insan görünümlü hayvanlara !
BAKMAYAN 1 yıl önce
Lütfen artık bakan demeyin bitti o hikaye rüyalar yeniden yaşanmaz. Başkana itirazımız yok
Mustafa 1 yıl önce
Suruyeliler dahilmi caza işlemine.
KENT PARK 1 yıl önce
Belediye Kent Parkı gözden çıkarmış olmalı ki insanlıktan çıkmışların pisliklerini görmüyor
Çevreci 1 yıl önce
Bence 50 tl az
Vatandaş 1 yıl önce
Güzel uygulama parklar solaklar çöplükten kurtulsun eline geçeni yere atmaktan vazgeçerler inşaat atığı döküm çöp alanı oluşturulması lazım kanal boyları inşaat atığı dolu belediyenin bunları kaldırması gerekir.
NIHAL 1 yıl önce
Muhteşem bir uygulama tebrikler
27°
açık