banner615

banner614

banner701

ESNAFTAN ÇAĞRI VAR

Esnafları temsil eden en büyük sivil toplum kuruluşu olan Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK), Düzceli esnafın da dertli olduğu AVM'ler konusunda önemli bir çağrı yaptı. TESK, 81 ilde bayramların ilk günü AVM'lerin tatil olması yönünde kalıcı bir karara imza atılmasını istedi.

Düzce 03.06.2019, 13:01 04.06.2019, 17:07
5739
ESNAFTAN ÇAĞRI VAR
banner682

Ankara, Antalya ve Konya valiliklerinin Ramazan ve Kurban bayramlarının 1'inci günü ile 1 Ocak tarihlerinde AVM'lerin kapalı olmasına ilişkin kararının tüm illere örnek olmasını talep eden Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, tatil kararının bu Ramazan Bayramı'nda hayata geçirilmesi çağrısı yaptı.

'Ramazan Bayramı'nın ilk günü için AVM kararı netleşmeli'

Ramazan Bayramı'nın ilk günü AVM'lerin tatil olması yönünde net bir açıklama beklediklerini dile getiren Palandöken, 'Üç valiliğin dini bayramların ilk günü ve 1 Ocak tarihlerinde kapalı olması ve sabah saat 10.00 gece saat 22.00'a kadar çalışması yönündeki kararı, bu Ramazan Bayramı'nda uygulamaya koymakta geç kalınmamalı. AVM'lere yönelik tatil kararının vakit kaybedilmeden önümüzdeki Ramazan Bayramı'nda hayata geçirilmesini esnaf ve sanatkârımızın yanı sıra AVM'de çalışan personel de sevinçle karşılar. AVM kararı yalnızca 3 ilde değil, 81 ildeki Valiliklere örnek olarak tüm Türkiye'de hayata geçirilmeli. Çünkü alınan ve uygulamaya konulan karar tüm Türkiye'yi ilgilendiriyor. Bu kararı alan ve uygulamaya geçirecek olan Valiliklere tüm esnaf ve sanatkarlar adına şimdiden teşekkür ediyorum.' diye konuştu.

'AVM'lerin tatil kararı tüm türkiye'de hayata geçirilmeli'

Bugüne kadar geçen zamana yazık olduğunu söyleyen TESK Genel Başkanı Palandöken, 'AVM'lerin açılış ve kapanışlarıyla ilgili olarak Perakende Yasası'nın güncellenmesi talebimizi her zaman dile getiriyoruz. Şimdi hiç değilse dini bayramların ilk günü ve yılbaşından sonraki gün AVM'lerin tatil edilecek olması, ileride haftanın bir günü tatil olabilmesinin de önünü açabilir. AVM'lerde çalışanların bir sosyal hayatı olduğunu, ailelerinin olduğunu, sabah 09.00'da gelip gece yarılarına kadar çalıştıklarını düşünürsek gerçekten zor günler geçiriyorlar. Bir günlük tatil kararı, insanların bayramları ailelerini ziyaret ederek ya da kurbanlarını keserek geçirmesi için de önemli bir zamanlama. Bu kararın kalıcı olması ve tüm ülkede bir an önce uygulamaya geçirilmesi lazım. Dünyanın hiçbir yerinde haftanın her günü, özel günlerde ve tüm tatillerde açık olan AVM bulamazsınız. Avrupa'nın bu uygulamasını biz de örnek almalıyız.' şeklinde konuştu.

Haber: C. ÜSTÜNER

banner710
Yorumlar (16)
AVM çalışanı 1 yıl önce
sanane kardeşim benim bayram günü çalışmamdan. aklınızca bizi düşünüyorsunuz. fırsatçılar.
TESK BOŞ YAPMASIN 1 yıl önce
Boş işler peşinde koşmayı bırakmaları lazım bayramlarda ve yıl başında kapalı olması sizi zengin etmez hem avmlerdekilerde esnaf haklarını yemenin alemi yok normal dükkanı olan esnaflara böyle bir şey denilse ortalığı ayağa kaldırırlar.Üstelik avmde çalışanlar için tatil olur demişsiniz zaten çalışanlarına tatil veriyorlar boşuna duyar kasmayın.Herkes kendi ekmeğine baksın başkalarının ekmeğine taş koymaya çalışmayın.
Avm Tatilde 1 yıl önce
Avm tatil olunca çarşı esnafi kazanacak veya alışveriş yapanları kaziklayacaklar deniliyor. Haberi güzel okursaniz sadece özel günlerde 1 gün kapali kalacak herkes bayramda 1. gün izin yapacak. Avm olmasa nefes alamayacak insanlar nerdeyse
Dr 1 yıl önce
Doğru bir karar olur. Dinlenmek herkesin hakkı.
Anlamadım?! 1 yıl önce
Düzce’deki esnaf esnafta, AVM dekiler esnaf değil mi?!
Saçma!
Bre cahiller 1 yıl önce
1 gun kapalı olunca sanki esnaf zengin olacak... pes artık pes herkese
Kazikcilara veda 1 yıl önce
Avm kapali olsada yerel esnafdana alisveris yapicak kaldi mi
Gider İnternettn alirm yine sizden almam. Istanbuldan 10liraya aldiginiz tisortleri 50ye kakalamayi cok iyi biliyosunjz
sessiz 1 yıl önce
avm personelini bayramı yada evi, çocuğu olduğunu kimse düşünmüyor ki tatil yapsınlar böyle bir kararı çok bekleriz.Bırakın kapatmayı gece 1 e kadar açık avm buna ne demeli
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
31°
açık