banner615

banner614

banner701

ESNAFTAN TEPKİ VAR!

banner619

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın küçük esnaflar için “Kamu Bankalarından Koşulsuz Kredi” açıklamasının ardından bankaların yolunu tutan Düzceli esnaflar büyük şok yaşadı. Koronavirüs nedeniyle yaşadıkları ekonomik darboğazdan bir nebze de olsa kurtulmak için kredi başvurusu yapan esnaflar, kamu bankalarının Düzce şubelerinde devletin kararına uyulmadığını öne sürdü. Kredi için kamu bankalarına başvuru yapan esnaflar, kendilerinden kefil ve Bağ-Kur’a borcu olup olmadığına yönelik evraklar istendiğini söyledi.

Düzce 26.03.2020, 17:01 26.03.2020, 18:04
4254
banner682

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan Koronavirüs kısa sürede dünya çapında bir kriz halini aldı. Dünya genelinde 21 bini aşkın insanın hayatını kaybettiği salgın nedeniyle, Düzce’deki birçok esnaf geçici olarak kapatma kararı aldı.

Esnafın yaşadığı ekonomik sıkıntıyı kurmayları ile geniş çaplı değerlendiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde mağduriyeti önleyici adımlar kamuoyuna açıkladı.  Paket, salgın nedeniyle iş yerlerini kapatan esnafların zor durumda kalmaması için, kamu bankalarından koşulsuz kredi imkânı da içeriyordu.

Düzce’de koronavirüsü salgını nedeniyle iş yerlerini kapatan esnaflar, zor duruma düşmemek için kamu bankalarına kredi başvurusunda bulundu. Ancak bankalar, esnafa koşulsuz kredi imkanları sağlamak yerine, bir çok zorluk çıkartıyor.

Konu ile ilgili mağduriyetini anlatan Enes Arslan isimli esnaf, “Sizlere kobilere yapılan haksızlıktan bahsetmek istiyorum. 2 gün önce devletimizin başı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasında esnaf ve sanatkarlar için 25 bin TL kredi desteğini koşulsuz verileceğinden bahsetmişti. Akabinde, Ekonomi Bakanımız Sayın Berat Albayrak, ‘hiçbir ayrım yapılmaksızın tüm esnafımızın hizmetine sunuyoruz’ diye tweet atmıştı. Dün Halk Bankasına kredi çekmek için başvuru yaptım. Koşulsuz olacağı iddia edilen kredilerin koşullu olduğunu öğrendim. Bu nedenle devlet büyüklerimizden düzenleme istiyorum.” dedi.

Yorumlar (13)
Esnaf 7 gün önce
Bankanın istediği koşullar sayın devlet büyükleriniz tarafından koyuluyor, biliniz lütfen. O Bankayı Devlet yönetiyor.
gercekci 7 gün önce
halk bankası esnafa yardımcı ol duzceyı hayalet sehır yapma
esnaf81 7 gün önce
derdımız esnaf olarak cok devlet buyuklerının esnafı yurutmek ıcın kullandırıcagı kredı halk bank neznınde zorluklarla bıtırılmıstır sgk ve vergı borcu sorguları esnafa kepenk kapatmasına sebepolucak bu kesın
Vedat akçair 7 gün önce
İl başkanı keskini getirin atıp tutmakla olmuyor her zaman aynilar.
Serdar 7 gün önce
Vergi vermemek icin
Vergi kacirmak icin seytanla yarisin..sonrada kredi icin yagara.cikarin..bence duzceli esnafa.kredi verilmemeli
Aysun 7 gün önce
Yav hehe
Aa 7 gün önce
Düzce Bolu Caddesi Ziraat Bakinkası, konur kredisi için 5 yıl zorunlu BES istedi. Aman kimse oraya düşmesin!!
İlker korkmaz 7 gün önce
Hep yalan açık lamalar şov Peşinde reis hani destek evde kaldık bekliyoruz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
11°
orta şiddetli yağmur