banner544

banner494

GAZİLERDEN ‘KAYYUM’ KARARINA DESTEK

banner439

Terör örgütleri ile irtibatlı oldukları ve destek verdikleri gerekçesiyle Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediye Başkanlarının görevden alınmasını değerlendiren Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Düzce Şube Başkanı Ayhan Metin, “Terör örgütüne destek veren, şehit yakınlarını da işten çıkaran kişiler Türkiye Cumhuriyeti belediyelerinde belediye başkanlığı yapamaz.” ifadesini kullandı.

Düzce 19.08.2019, 18:52 20.08.2019, 17:54
897
banner340
banner480

İçişleri Bakanlığı tarafından Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediye Başkanları görevlerinden uzaklaştırıldı. Bakanlıktan yapılan açıklamada kararın gerekçesi olarak, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Adnan Selçuk Mızraklı, Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bedia Özgökçe Ertan ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk'ün, teröre ve terör örgütlerine destek olmaları gösterildi.

Görevden alınan belediye başkanları ile ilgili Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Düzce Şubesi tarafından yapılan açıklamada, bakanlığın görevden alma kararından duyulan memnuniyet dile getirildi.“Sinek ile uğraşmaktansa bataklığı kurutmak daha doğrudur”


Şube Başkanı Ayhan Metin, yazılı açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“31 Mart Yerel Seçimlerinde Mardin, Diyarbakır, Van Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçilmiş, seçildiği günden beri terör örgütü ile arasına mesafe koymayarak, onların propagandasını yapan, terörü sevdirici tavır ve davranışlarından vazgeçmeyen, talimatları direk kandilden alarak terör örgütüne destek veren, şehit yakınlarını da işten çıkaran kişiler Türkiye Cumhuriyeti Belediyelerinde Belediye Başkanlığı yapamaz. İçişleri Bakanlığımızın bu belediyeler ile ilgili almış olduğu kayyum kararı şehit aileleri ve gazilerimizi memnun etmiş desteklerini kazanmıştır. Sinek ile uğraşmaktansa bataklığı kurutmak daha doğrudur. Terör örgütünün siyasi uzantılarından belediye başkanı seçilen tüm bölgelerde kayyumu ataması daha uygun olacaktır.”

“Terör örgütlerine mesafe koymayana, biz mesafe koyarız”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmiş Ekrem İmamoğlu'nun da eleştirildiği açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Ayrıca kendisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmiş Ekrem İmamoğlu'nun teröre ve terör örgütüne destek veren Selahattin Demirtaş’a eşini ziyarete göndermesi, kayyum atanan belediyelerin durumları ile ilgili sosyal medyada paylaştığı fikirleri kendisinin de aynı düşünceye dâhil olduğunu göstermekte ve bizlerin de tepkisini çekmektedir. Biz şehit aileleri ve gazilerin halkın iradesiyle seçilen kişilere duyacağımız saygının tek şartı "Yıllardır milletimize zarar veren, masum insanımızı katleden, bebek katili terör örgütüne olan mesafeleridir. Terör örgütlerine mesafe koymayana, biz mesafe koyarız.”

Haber: C. ÜSTÜNER

Yorumlar (3)
kemal 7 ay önce
gazi de bizim dedelerimiz boşunamı öldü yemende beş kuruş da faydasını göremedik sizin bu acıtasyon laflarınız yüzünden ülkede ne adalet kaldı be hukuk kaldı bırakın bu şovmenliği
Emrah Apsuva 7 ay önce
Bende sizlere sonuna kadar katılıyorum saygı değer gazilerimiz.Bi açıklamada hala milletvekiliği yapan utanmaz fetocular için yaparmisiniz AKP.CHP.MHP. bunlarında temizlesin tabi yerse
Adore81 7 ay önce
Saygıdeğer gazikerim.,size ne oluyor destekleyip ijtidar yaptığunız otorite şımartmadımı bunları işine taş koyunca tıkmadımı cezaevine ne diye tekrar siyasi sahaya çkmalarına müsade kanunlarını çıkarmıyolar.
banner488
hafif yağmur
banner514
banner313