banner615

banner614

banner701

GENÇ NEFERLER’DEN FARKINDALIK HAREKETİ

banner619

Trafikte motosikletlilerin ve bisikletlilerin fark edilmesi, olası kazaların önüne geçilmesi için harekete geçen Düzce Genç Neferler Derneği, bir farkındalık faaliyeti hayata geçirdi. Hazırladıkları broşürleri park halindeki otomobillerin sileceklerine sıkıştıran dernek üyeleri, “Motosikletlileri fark edin” mesajı verdi.

Düzce 14.07.2019, 12:08 15.07.2019, 14:16
1693
banner682

Toplumsal sorunlara dikkat çekmek ve önemli konular hakkında farkındalık oluşturmak için çalışmalar yürüten Genç Neferler Derneği bir sosyal sorumluluk projesine daha imza attı.

Trafikte çoğu zaman fark edilmeyen motosikletlilere ve bisikletlilere dikkat çekmek için harekete geçen dernek üyeleri Düzce sokaklarında dolaşarak, park halinde bulunan araçların sileceklerine broşür sıkıştırdı.“Motosikletlileri fark edin” ibaresi yer alan broşürlerle vatandaşları uyaran ve yaşanan kazaların önüne geçmeye çalışan Genç Neferler Derneği, tüm vatandaşları güvenli sürüşe davet etti.Yürüttükleri farkındalık çalışması hakkında açıklamalarda bulunan Dernek Başkanı Can Vural, trafikte yaşanan ve motosikletlerin karıştığı kazalara dikkat çekerek şu ifadeleri kullandı:

“Motosikletleri fark edin. Bugün Düzce’nin pek çok sokağında, arabaların sileceklerine broşürlerimizi bıraktık. Ülkemizde 45bin civarında motosiklet kazası yaşandı. Bu sayıyı en aza düşürmek için gelin hep birlikte bir farkındalık oluşturalım. Trafikte birbirimize saygılı ve hoşgörülü olalım. Genç Neferler Derneği olarak hepinize güvenli sürüşler diliyoruz.”Haber: İ.İ.AYDOĞDU

banner710
Yorumlar (18)
ADEM 11 ay önce
düzcede duyarsız olan aslında bütün trafiktekiler. Yayalardan tutunda bisiklet kullanan kişilere kadar. Ne yaya bekler yeşili ne motor! herşeyin bir usulu var ama düzce insanı hep işine geleni yapıyor. arkadaşlar güzel bir şeye değinmişler. düzcenin sorunu çok ama çözüm yok!
adamın teki 11 ay önce
İki araç arasından geçen, makas atan, kask takmayan. vb. daha yazalım mı, önce kurallara uyun sonra fark edilmeyi bekleyin. Kırmızı ışıkta bekliyorum, zart motor yanımdan geçiyor, senin neyini, nasıl fark edeceğim ben?
Meral 11 ay önce
Çok doğru bir şeye değinmişsiniz çocuklar emeğinize sağlık umarım herkes bu farkındalığa sahip olur.
Ebru 11 ay önce
Genç Neferler Derneğini tebrik ederim böyle bir farkındalık projesi ile Düzce’yi daha iyi yerlere getirmeye çalışıyorlar tekrardan herbirini tebrik ederim.
Hakan 11 ay önce
Gençler tebrikler, aslında herkesin sorunu olan bir şeye dikkat çekmişsiniz. Yorumları okudum ve insanlar aslında anlatılanların dışında yorumlar yapmışlar. Düzcemizin böyle duyarlı gençlere ihtiyacı var başarılarınızın devamını diliyorum.
A. Torun 11 ay önce
Umarım herkes bu farkındalığa sahip olur bir gün. İyi bir iş yapıyorsunuz çocuklar.
Onur Sağlam 11 ay önce
Farkındalık yaratmak adına güzel bir proje olmuş Genç Neferler Derneğini tebrik ederim. BAŞARILAR
Mehmet acar 11 ay önce
Aynen böyle devam çocuklar çok daha güzel işler başarmanız dileğiyle
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
17°
hafif yağmur