banner615

banner614

banner701

GÜREŞ SAHASI YIKILIYOR

banner619

Eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş tarafından Bahçeşehir (Kalıcı Konutlar)'e yaptırılan ve yaklaşık 1.5 Milyon TL’ye mal olan güreş sahası yıkılıyor. Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü'nün talimatıyla gerçekleşen yıkım sonrası alanın tekrar şenlik, festival ve kermes gibi etkinliklere ev sahipliği yapacağı öğrenildi.

Düzce 09.06.2020, 11:52 10.06.2020, 11:33
7531
banner682

Düzce eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş döneminde yeni adı Bahçeşehir olan Kalıcı Konutlar 7. Bölge'ye inşa edilen güreş sahası tarih oluyor.

2017 yılının mayıs ayında çalışmalarına başlanan 'Düzce Belediyesi Yağlı Pehlivan Güreşleri Alanı’na 3 bin kişilik tribün eklenerek 22 Temmuz 2017 tarihinde resmi açılışı yapıldı. Ancak etkinlikler sadece yılda 1 kezle sınırlı kalınca belediyenin kasasından 1.5 Milyon TL gibi bir paranın çıktığı güreş sahası uzun süre atıl kaldı.

Ramazan ayı başta olmak üzere daha önce birçok etkinlik ve organizasyonun gerçekleştirildiği alanın tekrar aynı hizmeti vermesi yönünde karar alan Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, belediye ekiplerine 'Güreş sahasını sökün' talimatı verdi. Bu doğrultuda güreş sahasında dün yıkım ve söküm çalışmaları başladı.

Heykeller ve İstanbul Caddesi Yayalaştırma Projesi'nden sonra eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş'in bir projesinin daha yıkan Başkan Özlü'nün güreş sahasını tekrar şenlik, festival ve kermes gibi etkinliklere açağacağı öğrenildi.

Yorumlar (75)
Vatandaş 2 ay önce
Yazık! Yıkmak yerine olan yerleri değerlendirip faliyete gecirseler geldiginden beri yıkıyor yapması 5 sene sürer yapamadan gelir başkası başka biyerleri bozar bizim sırtımızdan dunyayı yediler daha doymak bilmiyorlar vaat çokta icraat yok malesef .
Nuri 2 ay önce
Keleşin yaptığı fuzuli İşler, yık yık bitmiyor. Ne gerek duydu, ne ihtiyaç vardı hala anlamadık.kullanılmıyorsa kaldırılacak. Bundan doğal ne var. Keleşin yaptıklarının dokunulmazlığı mı var. İşe yaramıyorsa elbette kaldırılacak. Dedesinin adını koyacam diye amcamın derneğine yer açacam diye dünyanın borcunu dayadı belediyeye. Hala onun yaptığı borçları ödemeye çalışıyor. Keleş dönemi belediyenin prestijine en çok zarar verilen dönemdir. Faruk Özlü sayesinde itibar ve güven güncellenmesi sağlanmıştır. Bundan daha önemli ne olabilir. Aklı başında herkes bilir ki kaldırılması daha mantıklı.
Taşınabilir, kullanılabilir malzemeler. Uygun yerde değerlendirilecektir.sayın Bakanımıza Güvenimiz tamdır
#DahaGüzelOlacak
Serap ayyıldız 2 ay önce
Keleş zamanında neden yapıldı diye eleştirdiğiniz ne varsa şimdi neden kaldırıldı diye eleştiriyorsunuz? Siizn derdiniz üzüm yemek değil bağcıyı dövmek. Önce ne istediğine karar vermeli insan. Şehir estetiğine yakışmayan bu görüntüyü sahiden oraya yakıştırmış mıydınız? Hanginiz kaç kere gitti buraya, kullanılmıyor ziyan oluyor. Ziyan olmasına göz yummamanın nesi kötü. Düzcenin 1 TL sine zeval vermeyecek bir yönetim anlayışındalar. Tasarruf tedbirleri kapsamında gider kapıları kapandı. Bu tasarruflar işçilerin parası ödendi. İnsanları ayrıştıran heykellerin kaldırılmasının neresi kötü. Hecinlere bir Çöp ARITMA Entegre Tesisi bir fabrika kuruluyor kimin haberi var acaba,
Millet Parkının kaç trilyon olduğunu biliyor musunuz? Belediye bütçesine 1 TL bilr harcaması yok onaylandı.
BELTAŞ a alınan araçlardan haberiniz var mı yok,
Türkiye'nin en çok ve en doğru maske üretimi ve dağıtımı yapılan şehri Düzce haberiniz var mı yok
Sağlıkla alakalı sen elini yıkamazken şehri gece gündüz yıkayan, bütün hijyen kurallarını uygulamış bir şehirsin haberin var mı yok.
Bu korona günlerinde şehire yüzlerce ağaç dikildi çiçeğe durdu haberin var mı yok.
Güzel şeyleri görmek gerek iyi niyeti görmek gerek inanmak gerek.
Buraya yorum yapan herkes vicdanına sorduğunda Faruk Özlünün bu şehrin 1 kuruşuna zarar vermeyeceği cevabı çıkar.
Sibel 2 ay önce
Güreş arenası kim için yapıldı. Sırf dedemin adını yaşatıcam diye tek başına almış olduğu kararlar sonrasında yapılan Düzce halkına hitap etmeyen, kullanıma kapalı bir mekan. En son ne zaman gittiniz.
En son ne zaman kullanıldı.
Ne yapacaklardı. Ziyan olmasına göz mü yumulacaktı. Tepki veren arkadaşlar ziyan olan bir emek varsa tepkisi yanlış yerde gereksiz bir şekilde yapıldığında yapmanız gerekiyordu. Doğa katledildi.
Kaybedilen itibarı, değeri iade eden Vizyon sahibi bir başkan. Düzce için büyük hayalleri olan başkan. Az sabır, keşke yıkıma gerek olmayan yerlere direkt yapmak kolaylığı nasip olsaydı.
Aylin - Ahmet Akseloğlu 2 ay önce
Yapıldığı günden bu yana iki kez kullanılmış bir yer, çelik konstrüksiyon, kaldırılıp aynı şekilde montajı yapılabilecek durumda, ne bölge halkı sevdi ne kullanılabildi. Kaldırılmayıp ne olacaktı.
Ziyan olup çürümeye mi bırakılacak. Bölge halkı kaldırılmasını istiyor. İştisare ile alınmış bir karar uygulamaya geçilmiş. Saçma sapan yorumlar yapıyor üzerime.
Yapılan her çalışmanın kararı halka sorularak alınıyor.
Faruk Özlü rantı yıkıyor rantı. Halk memnun, arpası kesilenler çığırtkanlık yapmasın boşuna
Düzce vatandaşı 2 ay önce
Yıkma belediyeciliği gene iş başında desenize. Yazık bu kadar emeği hiç ediyorsunuz. Bakan dedik sadece bakıyor ve yıkıyorsunuz yaptığınız gözle görülür hiçbirşey yok. Çok yazık
KOMEDİLER SIRALAMASI..DAH 2 ay önce
EY VATANDAŞ
Tarcan 2 ay önce
Senede bir kaç gün güreş seyretmek için kendine statyum yaptırdı. Onun dışında yer seçimi de şehir planlamacılarca nasıl onaylandı hala anlayamadım. Edirne kırkpınarda bile bir haftalık etkinlik için stadyum yapma fikri kimsenin aklına gelmemiştir. Güreşler düzce şehir stadında yapılsaydı buna ne gerek vardı.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
24°
açık