banner615

banner614

banner701

HASAT ÖNCESİ ŞOK DENETİM

banner619

Yaklaşan fındık hasadı öncesi Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, şehir merkezinde fındık alım satımı yapan dükkanlarda hassas kantar denetimi yaptı.

Düzce 07.08.2019, 11:19 08.08.2019, 18:32
3156
banner682

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri fındık hasadının başladığı bugünlerde denetim çalışmalarını sıklaştırdı.

Şehir merkezinde fındık ticareti ile uğraşan esnafları denetleyen ekipler vatandaşların mağdur olmaması amacıyla çalışmalarına devam ediyor.Ekipler tarafından esnafların kullandığı hassas kantarlar incelenerek standarda uygun olmayan kantarlara cezai işlem uygulandı.

3516 sayılı Ölçü ve Ayar Kanunu kapsamında yürütülen denetim çalışmalarında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından temin edilen hassas ağırlıklarla alış verişte kullanılan terazi ve kantarların kontrolleri yapıldı.Belirlenen standartlara uygun olmayan esnaflara cezai işlem uygulanan inceleme hakkında yapılan açıklamada “İlimiz genelinde yaklaşan fındık hasadı sebebiyle Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, fındık tüccarlarına denetim düzenlemiştir. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından temin edilen hassas ağırlıklarla yapılan incelemede, standartlara uygun olmayan kantar kullanan esnaflar hakkında Kabahatler Kanunu uyarınca cezai işlem yapılmış, gramajı uygun olmayan kantar ve terazilere el konulmuştur. Vatandaşlarımızın hiçbir konuda mağduriyet yaşamaması için düzenlenen denetimler belirli aralıklarla düzenli olarak devam edecektir” ifadelerine yer verildi.

Haber: H. DURNA

banner710
Yorumlar (12)
ahmet 12 ay önce
ilceleride denetleyin fındık alımının çoğu buralarda gercekleşiyor
Sedat 12 ay önce
Usülsüz ölçü aleti kullanan simsarların işletmelerin adı açıklansın kim hırsız bilinsin madem
Fındıkçı 12 ay önce
100-150 kg sonra başlıyor kantar eksik tartmalari elektronik kantar ekranında yapılabiliyor bu dengelemeler küçük kg ile anlaşılmıyor büyük hırsızlar
8181 12 ay önce
Tüccarları randıman alırken denetleyin baskın yaparak asıl hırsızlık orda biri kilodan diğeri randımandan öbürü fiyattan sanki her yıl anlaşmışlar gibi
Neyse 12 ay önce
Yerinde bir uygulama emek ve deger üretenler korunmalı
Azer 12 ay önce
Fabrika fiyatı 16 iken fındığını 16, 16.5, 17 e satan üretici bazı şeyleri göze almış demektir. Domates 40 kuruşa alınıyor 6 liraya satılıyor, kimse meczup değil fabrikaya sattığı fiyata mal alsın. Bu nedenle piyasanın 50 kuruş- 1 lira tersine satın ya da ayrıca tartın.
Düzceli 12 ay önce
Personel çalışıyor başkan mesaileri,sosyal denge paralarını vermiyor ikinci bayramda hüzünlü geçecek personele.Bayram ziyareti gibi banka ziyareti yapıyor personel.
çiftçi 12 ay önce
Çok yerinde bir çalışma, buna ilave olarak köylere araçlarla çıkıp fındık toplayanlarına araçlarındaki tartı aletleri denetlenirse, vatandaşın soyulması büyük ölçüde engellenir, çünkü gerçekten vatandaş farkında değil ama üretici terazide ve randımanda resmen soyuluyor.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın