banner615

banner614

banner701

HIRSIZLIK MAĞDURU VATANDAŞ BÖYLE SESLENDİ

banner619

Bir türlü hırsızlığın önüne geçilemeyen Bahçeköy sakinlerinden Fahrettin Mecit, Öncü Haber mikrofonu aracılığı ile hırsızlara seslendi. Artık hırsızların yakalanmasının an meselesi olduğunu belirten Mecit “Vicdanları varsa benim malımı geri getirirler” diye konuştu.

Düzce 13.01.2020, 15:36 13.01.2020, 16:24
2199
banner682

Düzce Merkeze bağlı Bahçeköy’de hırsızlığın önüne bir türlü geçilemiyor. İki ay ara ile üç römorkun çalındığı köyde çok sayıda da hayvan hırsızlığı meydana geldi. Öncü Haber mikrofonuna açıklamalar yapan köy sakinlerinden Fahrettin Mecit, yetkililerden köylerindeki hırsızlığın önüne geçmelerini isteyerek, bu olayların artık son bulması gerektiğini belirtti.
 “ Tahminim römorkları çalan hırsız aynı kişi”
Kamera kayıtlarının İstanbul’a gönderileceğini söyleyen Fahrettin Mecit şöyle konuştu:  “Bahçeköyü sakinlerindenim. Bizim bir arkadaşın evinden traktörü ile beraber römorku çalındı. 10 gün önce oldu bu olay. Benim römorkumda bir ay önce çalındı. Ama o arkadaşımın güvenlik kamerasın görüntülerinin haber yapılmasından sonra çalan hırsızlar römorku tenha bir yere bırakıp kaçmışlar. Benim evimin orada kamera olmadığı için bir delil yok. Ama tahminim römorkları çalan hırsız aynı kişi. Düzce Jandarma  Alay Komutanı kamera kayıtlarını İstanbul’a gönderecek. Buradan kendisine teşekkür ediyorum.”
 “Artık evimizde oturamaz hale geldik”
Artık evlerinde oturamaz hale geldiğini belirten Fahrettin Mecit şunları söyledi: “Artık evimizde oturamaz hale geldik. Her sene böyle bu köy. Ama bu sene biraz daha fazla oldu. Bıktık artık bıktık. Bu hırsızlığın önüne bir türlü geçilemiyor. Biz alın terimiz ile kazanıyor ama hırsızlar gelip  çalıyor. Hırsız çıktı çıkacak gibi bir şey. Buradan sesleniyorum. Gelin çaldıklarını bırakın. Benim römorkumun rengi gri. Gören bulan varsa lütfen benimle irtibata geçti.”
 
“Ben bu mallarımı çöpçülük yaparak kazandım”
Hırsızlardan mallarını geri getirmesini isteyen Mecit şunlar kaydetti: “Yetkililerden köyümüzde meydana gelen hırsızlığın önüne geçmelerini istiyorum. Lütfen buna bir dur desinler.  Vicdanları varsa benim helal malımı geri getirsinler. Ben bu mallarımı çöpçülük yaparak kazandım. Akılları varsa benim römorklarımı geri getirsinler.”

Yorumlar (5)
. 8 ay önce
Yazık günah ama tahminimce kimsenin günahini almym ama bilen birileri özellikle civarları olabilir
Vatandaş 8 ay önce
Hırsızı sen kendi köyünde ara alayı hırsız
Köylü 8 ay önce
Bu arkadaşın oğlu hangi suçtan ceza evinde yatıyormuş bir zahmet sorun lütfen teşekkürler
bende köylü 8 ay önce
Dua etde Allah seni evladınla sınamasın. Oğlu belki hayırlı bir evlat olmayabilir.Babası olarak az çekmedi bu konuda. Oğlu ile ilgili mevzuyu gelip burda açman senin karakterinin ne kadar bozuk olduğunun göstergesi.
'de de 8 ay önce
dede seni iyi biliyoruz sende zamanında milletin hayvanini az kapatmadın kendi ahırına bak mal çalmak nasıl oluyor
29°
açık