banner615

banner614

banner701

HIZLI TRENİN GEÇMESİ ARTIK ÇOK YAKIN!

banner619

Düzce'nin hızlı tren hayalinde önemli bir eşik atlandı. İstanbul'da düzenlenen bir programda Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir araya gelen Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, uzun yıllardır büyük bir titizlikle yüksek hızlı trenin Düzce güzergahından geçmesi için Japon akademisyenlerden görüş alarak çalışmalar yürüten Dekan Prof. Dr. Ayhan Şamandar'ın hazırladığı raporu, birebir görüşmede Erdoğan'a sundu.

Düzce 22.12.2019, 23:11 23.12.2019, 15:33
7538
banner682

Düzce'nin yüksek hızlı tren umutlarını yeniden yeşerten gelişme... Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın Düzce'yi de kapsayan güzergaha yeşil ışık yakmasından sonra hızlanan çalışmalar bugün devletin zirvesine sunulan raporla taçlandı. İstanbul'da düzenlenen bir programda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile biraraya gelen Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, hızlı trenin Düzce'den geçmesinin daha verimli olacağını içeren raporu Erdoğan'a sundu.

Program sonrası Erdoğan ile özel bir görüşme yapan ve bu fırsatı değerlendiren Rektör Çakar, Düzce Üniversitesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Şamandar'ın, hızlı tren konusunda uzman Japon akademisyenlerin görüş ve çalışmaları ile desteklenen raporunu Erdoğan'a vererek, Düzce'nin bu projeyi yıllardır beklediğini aktardı. Rektör Çakar'ı dikkatle dinleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, raporu inceleyeceğini ve ilgili bakanlıkla istişarelerde bulunacağını bildirdi.

AK Parti İl Başkanları Toplantısı'nda aynı raporu sunmaya hazırlanan Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin'in de yine konuyu Erdoğan ile bire-bir görüşeceği öğrenildi. Bu önemli hamle ile Düzce hızlı tren projesine çok yaklaşmış oldu.

Yorumlar (39)
arni 2 ay önce
düzce sürekli çantada keklik nasıl olsa onlara göre
Erdogan Sezgin 8 ay önce
Vah Düzce'm vah. Yazılanlara bak. Mücadele edersek ne kaybederiz. Otobüslerle Cumhurbaşkanına gidelim. Sürekli gündemde tutalım. Hiç bir şey yapamıyorsak, yapmaya çalışanlara haksızlık etmeyelim
Ali Kızılelma 8 ay önce
-Palavradan geçilmiyor.. Eskişehire /Bilecik dolaşımlı hat yapılacağına, Ayaş tüneli, Nallıhan, Düzce Parkuru daha baştan ele alınmalıydı.. Ayaş tüneline akıtılan paraya yazık, Tünel yarım bırakılmayıp,devam edilseydi çoktan bitmişti.
adamın teki 8 ay önce
Tüh be! Keleş görevde olsaydı hızlı treni merkezden geçirir, işte gördünüz mu ileri görüşlülüğü diye hemsehrileri yalakalik sırasına girerdi.
El insaf 8 ay önce
Bu hızlı trenin buradan geçmesi zaman. Çevresel etki ve ekonomik olarak o kadar katkısı varken yazılanlara bakıyorum da
Şaşırıyorum.anadolunun konyasıma Ankara sivS Antalya ve diğerlerine güvenli hızlı ve ucuz gitmek. İstanbul İzmir vb.
Burhan 8 ay önce
Yaw he he çilimli ye de havalimanı getirin. Gölyaka ya balon.kaynaşlı yada Deniz istiyor.
Gunes balcıkla sivanmaz 8 ay önce
Yaw he he..2060 da falannolur..ey inananlar..
mustafa koç 8 ay önce
hızlı tren yolculuğu duzce yigilca Alaplı eğerli ilçeleri ve Zonguldak karabuk üzerinden ANKARA ya kadar gider
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
19°
açık