banner615

banner614

banner701

İHALEYİ ÜNLÜ BESİCİ ALDI

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü'nün talimatıyla yapılan inceleme sonucunda 2018 yılında 750 bin TL zarar ettiği tespit edilen mezbahanenin kiraya verilmesi için bugün belediyede düzenlenen ihaleyi besi çiftliği sahibi Servet Sivrikaya kazandı. İhale sonucunda her yıl belediyenin kasasına KDV hariç 86 bin 400 TL girecek. Mezhahane çevresindeki yine belediyeye ait depolardan gelecek kiralar ile birlikte yıllık toplam gelir 250 bin TL'ye yükselecek.

Düzce 13.06.2019, 16:50 14.06.2019, 18:41
8348
banner682

Düzce Belediyesi'nin uzun yıllardır sırtında kambur olan kurum artık gelir getirecek. Düzce Belediyesi Et Kombinası (mezbahane)'nın kiraya verilmesi için bugün ihale düzenlendi. Düzce Belediyesi Meclis Salonu'nda düzenlenen ihaleye, besi çiftliği sahibi Servet Sivrikaya tek talipli olarak katıldı. Mezbahaneye talipli olan diğer şahıs ve firmalar ise evrak eksikliği nedeniyle ihaleye giremedi. Düzce'nin tanınmış iş insanlarından Servet Sivrikaya 86 bin 400 TL+KDV ile mezbahaneyi kiralamaya hak kazandı.

1. sınıf ruhsata sahip olan ve her gün yüzlerce büyük ve küçükbaş hayvanın kesildiği Düzce Belediyesi Et Kombinası belediyenin zarar eden kurumlarının başında geliyordu.

31 Mart Yerel Seçimleri sonucunda Düzce Belediye başkanlığı koltuğuna oturmaya hak kazanan eski Bakan Dr. Faruk Özlü, A takımı olan yardımcıları ve danışmanları ile yaptığı toplantılarda, Düzce Belediyesi'nin tüm birimlerinin mali açıdan mercek altına alınması talimati vermişti. Bu doğrultuda mezbahanede inceleme yapan Sağlık Danışmanı Düzce Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Cengiz Tuncer birçok usulsüz çalışmanın yanı sıra kurumun 2018 yılında hayvan kesiminden 753 bin 35 TL zarar ettiğini tespit etmişti. Bunun üzerine alınan ihale kararı sonucunda artık mezbahane zarar değil kar eder hale getirildi. Her yıl belediyenin kasasına KDV hariç 86 bin 400 TL girecek. Mezhahane çevresindeki yine belediyeye ait depolardan gelecek kiralar ile birlikte yıllık toplam gelir 250 bin TL'ye yükselecek.

Haber: C. ÜSTÜNER

banner710
Yorumlar (27)
peşkeş 1 1 yıl önce
BEYİN CERRAHI DANIŞMAN BİR AY ÖNCE BASKIN YAPIP BELEDİYENİN KENDİ MEZBAHASINI KAÇAK KESİM YAPILIYOR DİYE İFŞA EDİYOR VE BASINA BU MEZBAHA ÇOK ZARAR EDİYOR DİYE AÇIKLAMA YAPIYOR, BÖYLELİKLE BU PEŞKEŞİN ZEMİNİ HAZIRLANMIŞ OLUYOR İHALE YEREL Bİ GAZETENİN ÜÇÜNCÜ SAYFASINDA YAYINLANIYOR BELEDİYENİN SİTESİNDE HİÇBİR ŞEKİLDE YERALMIYOR BASIN AÇIKLAMASIYLA DUYURULMUYOR VE İHALEYE BATI KARADENİZ BÖLGESİNİN EN ÇOK HAYVAN KESİMİ YAPTIRAN BESİCİSİ TEK BAŞINA GİRİP ALIYOR.
Kamil USTA 1 yıl önce
Önce tespit yapın ki bu işletme neden 750.000 tl zarar etti. Sonra da durum değerlendirmesi yapın. Gerçek zarar mı yoksa başka işler mi var. Demekki birileri para yiyodu, bunu standart kabul edip bedava paraya koca işletmeyi yasal kılıfa da uydurarak başkasına vermişler, olay bu.
Ertan 1 yıl önce
İhaleyi alanı tanımam hayırlı olsun,ihalede kısıtlamamı var herkes girebilirdi
Mustafa gul 1 yıl önce
MEZBAHANEYE TALİP OLAN DİĞER ŞAHIS VE FİRMALAR EVRAK EKSİKLİĞİ NEDENİYLE İHALEYE GİREMEDİ !!!!!!!!!! Bircok ihale isteklisi sahis ve firma varken hepsinin bi sekilde elenip tek istekliye devredilmesi ilginçi ihaleyi erteleyip diger alicilarida dahil
Adalet 1 yıl önce
Yine yanlış bir karar. Beyin cerrahı gidip tespit yapıyor ve diyorki zarar ediyor. Nasıl ediyor neden ediyor. Alan kira ödeyip nasıl kar edecek. Sn faruk özlü yanlış kişileri dinlemeye devam ediyor.
Can . D 1 yıl önce
SAYIN BASKAN COK DOGRU KARAR KIRAYI ÖDESIN DE KIRA COK OLUR ÖDEYEMEZ EN DOGRU KARAR MAKUL KIRA AZDIYENLER OZAMAN KENDILERI GIRSEYDI IHALEYE
Kasap 1 yıl önce
Ben orada hayvan kestiren bir kasap olarak belediyenin bu kararını çok doğru buluyorum işin içinde olmayıp yorum yapanlar için söylüyorum. Hem mezbahada öyle yüzlerce hayvan kesilmiyo yıllık ortalama günde 10 hayvan bence 7000 çok bile
güzel tezgah 1 yıl önce
diğer talipliler evrak eksikliğinden mi girememiş diyo haberde gülerken sandalyeden düştüm.....
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
22°
açık