banner615

banner614

banner701

"İNSANLIK ÖLMEMİŞ" DEDİRTTİ

banner619

Kalıcı Konutlar-şehir merkezi hattında sefer yapan Düzce Belediyesi Denetimli Özel Halk Otobüsü şoförü olan Engin Demir, yol kenarında bulduğu engelli bir vatandaşa ait olan cüzdanı polise teslim etti.

Düzce 26.10.2019, 13:59 28.10.2019, 10:35
3741
banner682
Düzce'de bir vatandaş daha duyarlı hareketiyle takdir topladı. Otobüs şoförü Engin Demir, sefer sırasında yol kenarında görüp otobüsü durdurarak yerden aldığı cüzdanı sahibini ulaştırılmak üzere polise teslim etti.


Edinilen bilgilere göre; Kalıcı Konutlar-şehir merkezi hattında sefer yapan şoför Engin Demir, Kalıcı Konutlar 12. Bölge Esentepe Mahallesi mevkiinden geçerken yol kenarında bir cüzdan olduğunu fark etti. Hemen otobüsü durdurup araçtan inen Demir, cüzdanı yerden aldı. İçinde bir miktar para ve kredi kartlarının yanı sıra engelli kartı da olduğunu gören duyarlı şoför, hem sahibini bulabilmek hem de yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçmek için bankalarla irtibata geçti.


Ardından polisi arayarak sefer bitiminde bulduğu cüzdanı sahibine ulaştırılmak üzere polise verdi. Polis ekipleri M.F.S. isimli vatandaşa ait olduğu tespit edilen cüzdanı otobüs şoförü Engin Demir'den tutanakla teslim aldı.

Yol kenarında bulduğu cüzdanı polis teslim ettikten sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Demir, şöyle konuştu: "Kalıcı konutlar bölgesinde otobüsümle seyir halindeydim. Yolun kenarında cüzdana benzer siyah bir şey gördüm. Aracı durdurup baktım cüzdan. Cüzdan sahibi Furkan isminde engelli birisine ait olduğunu gördüm. İçinde paralar, kredi kartları, engelli kartları vardı. Önce bankaları arayıp sahibine ulaşmak için yardım istedim ve kartları iptal ettirdim. Banka cüzdan sahibine ulaşamadı. Bunun üzerine sahibini bulabilmek için emniyet güçlerine haber verdim. Cüzdanı polise teslim ettim."
HABER:C.ÜSTÜNER
banner710
Yorumlar (9)
Helvaci 8 ay önce
Bankalari o niye ariyor ki
rahatsız81 7 ay önce
ben mi arayayım? bu arada kış helvası varmı dayı?
Beledıye yorumları okuyun 8 ay önce
Böyle örnek şöförünüz de var sicil suç dosyası kabarak şöförünüz de var ozaman alımlarda sıkıntı var
Karacalı 8 ay önce
Mahallemizin çok saygı değer bir insanı helâl olsun çok dürüst bir insan keşke herkes onun gibi olsa adam gibi adam engin abimiz
Bozbey 8 ay önce
Bu arkadaşı tanıyorum on numara bir insan çok dürüst brova helal olsun sana
Otobüs şoförü 8 ay önce
Helal olsun sana kardeşim benim Allah razı olsun senin gibi iyi niyetli insanlar lazım bu memlekete teşekkür ediyorum sana
Ulaştırma 8 ay önce
Ulaştırma böyle şöförlerle anılın okuyoruz sicili bozuk suçu kabarık şöförlerinizide tebrıkler kardeşim sen gbi kişilere emanet edılebiliriz öfke kont. Olmayanlara degil eleyin bu şöförleri
Beledıye 8 ay önce
Böyle şöförleri görelim bide sicili bozuk suc dosyası kabarık şöförler var onlar neolcak
şöföre 8 ay önce
Allah işini gücünü rast getırsın
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
15°
hafif yağmur