banner615

banner614

banner701

İŞ ARAYANLARIN İLK ADRESİ İŞ KULÜBÜ OLACAK

banner619

Düzce Belediyesi iştiraki BELKA A.Ş., Düzce İŞKUR ile Ticaret ve Sanayi Odası (TSO)'nın iş birliği ile Düzce'de ilk kez kurulan "Düzce iş Kulübü" tanıtım toplantısı İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya ve il protokolün katılımıyla yapıldı.

Düzce 27.12.2019, 15:45
1337
İŞ ARAYANLARIN İLK ADRESİ İŞ KULÜBÜ OLACAK
banner682
Düzce Belediyesi, Düzce İŞKUR ve TSO'nun iş birliği ile faaliyete giren Düzce İş Kulübü için protokol imza töreni ve tanıtım toplantısı düzenlendi. Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü'nün ev sahipliğinde Spor Sokak Belediye İş Merkezi'nde düzenlenen tanıtım toplantısına Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya, TSO Başkanı Tuncay Şahin, Düzce İŞKUR İl Müdürü Ferhat Acar ile ilgili kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı.

"Düzceli iş veren yüzde 80 oranında pratik zeka ve çözüm üretme becerisine baktığını söylüyor"
Açılış konuşmaları ile başlayan toplantıda önemli açıklamalarda bulunan İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya istihdam kurullarının yaptığı araştırmalardan söz ederek, "Kısa süre içinde özellikle dezavantajlı grupların gelişiminde büyük sonuçlar aldığımız, geleceğimiz adına büyük umutlar bağladığımız bir projemizin Düzce'de açılışını yapıyoruz. Tabii burada sayın belediye başkanımıza, valimize, ticaret odamıza tüm paydaşlara sonsuz müteşekkiriz. Biz bu kulübün fiziki yapısının da bir standardı olmasını arzu ediyorum. Düzce'deki bu standart ülke ortalamasının üzerinde. Şehrin tüm dinamikleri ile birlikteliği, sinerjisi ile kendini gösteriyor bu da bizi mutlu ediyor. Her yıl 90 bin iş veren ile yüzyüze araştırmalar yapıyoruz, sonuçlar ortada. Nisan ayında 493 işveren ile görüşme yaptık. İş gücü piyasasında torpili olmayana iş yok diye bir şey yok. Düzceli iş veren yüzde 80 oranında pratik zeka ve çözüm üretme becerisine baktığını söylüyor. Bundan dolayı istihdam kurullarının asıl görevi bu buluşmayı sağlamaktır. İş gücü piyasası araştırmalarının bir gerçeği ki sayın bakanım bu durumu çok iyi bilir; bugün imalat sektöründe sanayide iş verenlerimiz yüzde 33 iş taleplerini karşılayamamaktadır. Bunun anlamı 300 bin eleman eksiği ile sanayimiz çalışıyor demektir. Düşük kapasite ile çalışıyor demektir." dedi.

"Düzce'mize hayırlı, uğurlu olsun"
TSO Başkanı Tuncay Şahin, projede yer aldıkları için duyduğu memnuniyeti dile getirirken, "Tüm sanayici arkadaşlar arasında bir araştırma, anket çalışması yapacağız. Personel ve iş gücü ihtiyaçları belirlenecek, zaten bugüne kadar bu konularda üniversitemiz ve İŞKUR'un büyük desteğini gördük, kendilerine teşekkür ediyorum. Her sektör için bu kulüp sayesinde de nitelikli personel yetişecek ve sanayicilerimiz, işverenlerimizle buluşacak. Düzce'mize hayırlı, uğurlu olsun." ifadelerini kullandı

"İki görevi olacak"
Törende konuşan Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü de kulübün kurulmasında emeği geçenler ile İŞKUR ve TSO'nun projeye gösterdikleri ilgi ve alakaya teşekkür ederek kulübün Düzce'ye hayırlı uğurlu olması temennilerini iletti. Özlü, "Biliyorsunuz şirket kurduk Bel-Ka insan kaynakları şirketi. İki görevi olacak. Bel-Ka'nın kanun hükmünde kararnameyle taşeron şirketlerden belediye şirketlerine geçirilen personeller var. Onların işlerini ve Bel-Ka iş bulma konusunda yardımcı olacak çözüm ortağı olacak. Bu konuyu İş-Kur müdürümüzle görüştük "beraber yapalım" diye. Yeri biz tahsis ettik. İş-Kur ve Ticaret Odası, kulübün ihtiyaçların karşıladı kendilerine teşekkür ediyoruz." dedi.

"Bundan sonra Düzce'de iş arayanların birinci adresi burası olacak"
Her gün iş arayanların Düzce Valiliği, Düzce Belediyesi, İş-Kur ve Düzce Ticaret ve Sanayi Odası'na geldiğini belirten Özlü, "Bundan sonra Düzce'de iş arayanların birinci adresi burası olacak. Dolayısıyla bu  kulübü çok önemli buluyorum. Bir tarafta iş arayan bir taraf da işçi arayanlar var. İşte bu iş kulübünde uzman arkadaşlar onları bir araya getirecek. Sayın genel müdürümüz açılış için buraya teşrif ettiler kendilerine teşekkür ediyorum." dedi.

Düzceliler'e söz verdik: "5 yılda 10 bin istihdam sağlayacağız"
Belediye Başkanı Özlü konuşmasına şöyle devam etti: "Değerli  arkadaşlar istihdam konusunda Düzceliler'e verdiğimiz bir söz var; "Önümüzdeki beş yılda 10 bin istihdam sağlayacağız" diye... Sayın genel müdürüm bu sizin göreviniz değil zorlanmayın. Düzce'de sanayi parselleri var. Onları yatırımcılarla buluşturacağız. Düzce yatırım koordinasyon ofisimiz var, kurduğumuz ocak ayında İstanbul'da toplantı planladık. Bu toplantıyla Cumhurbaşkanlığı Yatırım Destek Ajansı Başkanı Arda Ermut ile Düzce'deki yatırım parsellerini sanayicilerle buluşturacağız. Bakın bireysel çabamızla hepimiz birkaç kişiye iş bulabiliriz ama olmaz sistematik bir şekilde yapılması lazım. Kurduğumuz yatırım ofisiyle bunu sağlayacağız tekrar hayırlı olmasını diliyorum." 

"Hem iş gücünü hem öğrenci potansiyelini arttıracağız"
Daha sonra kürsüye çıkan Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı da şunları söyledi: "Burada Düzce'miz için gerçekten çok önemli bir ofisin açılışını gerçekleştiriyoruz. İstihdam gerçekten çok önemli Düzce'miz de eski bakanımız ve şimdiki belediye başkanımız sayesinde ilimizde OSB'lerin sayısı 5'e yükseldi. Dolayısıyla önümüzdeki süreçte nitelikli iş gücüne ihtiyacımız var. Bunları da biz buralarda ve meslek okullarımızda yetiştirmek durumundayız. Yine Borsa İstanbul Meslek Lisesi'nde yakında hayata geçireceğimiz, Milli Eğitim Bakanımızın katılımı ile Nitelikli İstihdam Geliştirme Merkezi açılışımızı yapacağız. Hem iş gücünü hem öğrenci potansiyelini arttıracağız. Türkiye'de Mesleki Yeterlilik Belgesi veren ilk okul burası olacak."

Konuşmaların ardından BELKA A.Ş., İŞKUR Düzce ve TSO arasında iş birliği protokolünün imzalanması ile tanıtım ve açılış töreni sona erdi.
 
Yorumlar (8)
İbrahim 8 ay önce
Çok akıl dolu,güzel düşünülmüş bir çalışma ve proje.Emeği geçenlere sonsuz teşekkürler,Sağolun,varolun. Düzcemize hayırlı olsun
Düzceli 8 ay önce
Düzceli bu devirde torpili olmayana iş yok fabrikalara bile girmek için biryerlerden referans istiyorlar birde suriyeli iş var
Adore81 8 ay önce
hah tamam iştee ne güzel akraba dost yakınlarına torpilden bi kulüp te kurulmuş tezgah hazır bende otuziki yıldır kayıtlı olduğum işkurdan halá iş umayım hazır kıtacılar sizi
noname 8 ay önce
o pratik zekalıları halkta arıyor öyle danışmanla müdürle yönetim olmuyor işte anlayın artık millet bezdi eziyetten zulümden torpilli yöneticilerden hakedilmeyen mevki ve yetkilerden
Vatandas 8 ay önce
6 ay is denemesimi olur 3 ay olmasi lazim
Düzceli 8 ay önce
Düzce yıkım şehri oldu yıkım. Bakanlığında fayda göremedik şimdi hiç göremiyoruz.
Ersin 8 ay önce
Ne kadar da güzel konuşuyorlar.bal damlıyor ağızlarından 2 üniversite bitirmiş işsiz benim oğlum.torpilin varsa dükkan senin.
Bende hepinizin 8 ay önce
Anladiniz siz onu
21°
parçalı bulutlu