banner615

banner614

banner701

İSMİ BAHÇEŞEHİR OLARAK DEĞİŞTİRİLDİ

banner619

Düzce Belediye Meclisi Ocak Ayı oturumları yapılan 2. oturumla sona erdi. Mevcut isminin depremi anımsatması nedeniyle, geçtiğimiz aylarda Düzce Belediye Meclisinde gündeme getirilen Kalıcı Konutlar isminin değiştirilmesi konusu karara bağlandı. Meclis kararı ile Kalıcı konutlar ismi kaldırılarak Bahçeşehir ismi getirildi. Meclis görüşmelerinde ayrıca evsel atık ücretlerine yapılması planlanan zam mayıs ayına kadar ertelendi. Sözleşmeli personelin maaşlarına da zam yapılması karar bağlandı. Ayrıca Yeşilay Düzce Şubesi’nin Kiremitocağı Mahallesi’nde talep ettiği alanda park alanı olduğu gerekçesiyle meclis üyeleri tarafından rededildi.

Düzce 10.01.2020, 11:29 10.01.2020, 15:55
4064
banner682

Düzce Belediyesi Ocak ayı Meclis Toplantısı 2. oturumu bu akşam gerçekleşti.  Toplantıda, Düzce Depremi’nden sonra toplu konut bölgesi yapılarak ismi Kalıcı Konutlar olan bölgenin ismi bugün itibariyle değiştirildi. Kalıcı Konutlar’ın yeni ismi Düzce Belediye’si tarafından yapılan anket sonucuna göre Bahçeşehir olarak değiştirildi.
 
  Sözleşmeli personele yüzde 5 zam
  Ayrıca Belediye Meclis Toplantısında görüşülen sözleşmeli personele zam konusu ise karara bağlandı. Karara göre 2020 yılında sözleşmeli personele uygulanacak olan zam yüzde 5.2 olarak belirlendi.
 
MHP grubu önerdi Evsel atık zammı ertelendi. Son olarak MHP grubu tarafından verilen Evsel Atık ücretlerinde uygulanan ücretin Mayıs ayına kadar zamsız devam edeceği yani aynı tarife üzerinden devam etmesi kararı alındı. Konu 2020 yılı Mayıs ayında tekrar gündeme getirilerek değerlendirmede bulunulacak.
  
Yeşilay’ın talebine red
  Yeşilay Düzce Şubesinin merkezde bulunan Kiremit Ocağı Mahallesi’nde bulunan park alanına hizmet binası yapmak smacıyla yaptığı talep Meclis üyeleri tarafından reddedildi. Merkezde ki yeşil alanların yok edilmemesi nedeniyle reddedilen talep Meclis üyeleri tarafından alkışlandı. Toplamda 27 maddenin görüşülerek karara bağlandığı meclis toplantısı yapılan konuşmaların ardından sona erdi.
 

Yorumlar (19)
kalıcılı 5 ay önce
GÜREŞ SAHASINI KALDIRIN
Adil 8 ay önce
Nekadar boş iş orası 50 yılda geçse kalıcı konut olarak bilinecek .Ordaki gures alanı diye yapilan ucubeyi kaldırma karari alsanız daha iyi
Sahipsiz kalici 8 ay önce
Kalici konutlarda parklar bakimsiz halde kent ormani oyle piknik yerleri yapilsa guvenlik kamarelari takilsa
Ali Muzaffer Doğrusöz 8 ay önce
Avni Akyol parkının olduğu bölgedeki köpekleri belediye niye toplanıyor? Okula giden çocuklar için tehlike arz ediyorlar.
diğer 8 ay önce
Merak ediyorum kalıcı konutlar ilçemi beldemi olduda isim veriliyor.zaten belediyeye bağlı mahalleler var boş işlerle ugraşıyorlar.
Dikkat 8 ay önce
Anketi kime yaptınız? Körler sağırlar birbirini ağırlar! Ben yaptım oldu mantığı bitirdi sizi...!
İçinizden biri 8 ay önce
İsim değişikliğinin kimseye bir faydası olmayacağından umurunda da olmayacak. Bu semtin adı alıştığımız gibi "Kalıcı Konutlar" hatta kısaca "Kalıcı" olmaya devam edecek.
Konut sakini 8 ay önce
Kalıcı konutlar düzce nin üvey evladı gibi anca parklar yapiliyor biraz sehirlestirilse daha değerli olucak en iyi okullar en iyi öğretmenler burda ama değer görmüyor biraz daha şehirleşme olsa en değerli bölge burası
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
30°
açık