banner615

banner614

banner701

İSTANBUL'DA ŞİDDETLİ DEPREM

banner619

Düzce'den de hissedilen merkez üssü Marmara Denizi Silivri olan 5.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin ardından en büyüğü 4.1 büyüklüğünde 15 artçı sarsıntı yaşandı.

Düzce 26.09.2019, 14:01 26.09.2019, 19:00
8739
banner682

Düzce yine sarsıldı. Marmara Denizi Silivri açıklarında saat 13:59'da meydana gelen şiddetli deprem Düzce'de de hissedildi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem-Tsunami İzleme ve Değerlendirme Merkezi depremin büyüklüğünü 5.7 olarak açıkladı.

Merkez üssünün Silivri açıkları olduğu kaydedilen depremin büyüklüğünü Avrupa Akdeniz Sismoloji Merkezi 5.9, AFAD ise 5.8 olarak açıkladı.

Düzce'de uzun süre devam eden sarsıntı paniğe neden oldu. Bazı vatandaşlar deprem nedeniyle sokaklara çıktı. 

İstanbul'da deprem sonrası okullar ve hastaneler tahliye edildi. İstanbul Valiliği kentte meydana gelen 5.8'lik deprem nedeniyle ilk ve orta dereceli okulların tatil edildiğini açıkladı.

Öte yandan son günlerde Marmara Denizi açıklarında art arda yaşanan depremler tedirginliğe neden olurken, öncü bir depremin habercisi olup olmadığı merak konusu olmaya devam ediyor.
banner710
Yorumlar (11)
Berat 9 ay önce
Okullar tatilmi 27 eylulde
Düzceli Vatandaş 9 ay önce
İstanbulda çok kişi ölecek hepiniz anadoludan gelip tıkıştınız istanbula
BOĞAÇ BUĞRA 9 ay önce
Deprem ülkemizin ve şehrimizin bir gerçeği fakat başta Fen Lisesi ve Turgut Özal Lisesi olmak üzere deprem görmüş, çocuklarımızı emanet ettiğimiz okullar güçlendirme çalışmaları ile gerçekten güçlendimi yada güçlendirme diye birşey gerçekten varmı?
düzceli 9 ay önce
Uyarıcı deprem bunlar.
aman dikkat 9 ay önce
KIZILAY Genel Başkanı açıkladı deprem beklenen büyük İstanbul depreminin fay hattında meydana gelmiş bu nedenle tetikleme ve yer kabuğu çatlaklarına yol açabilecek daha büyük bir enerji boşalması olabilir hasar olan evlerin derhal boşaltılması gerekir diye...
tamirci 9 ay önce
Allahım afatlardan korusun herkezleri
Dodo 9 ay önce
Merkez üssü istanbul .
NE DEPREMİ 9 ay önce
Nerde oldu ya biz bişey duymadık hem bizi öyle küçük depremler kesmez bu saatten sonra
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
13°
kapalı