banner615

banner614

banner701

KALBİ SAĞ TARAFINDA

banner619

6 ay önce doğan ve burun tıkanıklığı ile hırıltı şikayetleri sebebiyle hastaneye getirilen Güneş bebekte, 130 binde bir görülen bir hastalığa rastlandı. Çekilen röntgen filmi sonucunda Güneş bebeğin kalbinin sağ tarafta olduğu anlaşıldı. Öncü Haber ekiplerine konuşan Baba Muhammet Pak, Düzce’den Sakarya'ya sevk edildiklerini ancak hiçbir şekilde muayene sırası alamadığını belirterek dertlerine derman olunmasını istedi.

Düzce 25.12.2019, 15:52 25.12.2019, 17:05
2982
banner682

Düzce merkeze bağlı Çay Mahallesi’nde  ikamet eden Muhammet ve Ayşegül Pak çifti, Güneş isimli 6 aylık bebeklerini burun ve hırıltı şikayeti nedeniyle Düzce Üniversite Araştırma Hastanesi Çocuk Aciline getirdiklerinde 130 binde bir görülen bir hastalık ile karşılaştı. Çekilen röntgen filminin ardından Güneş bebeğin kalbinin sağ tarafta olduğu ortaya çıktı. Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde yeterli ekipman olmamasından dolayı  Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi yönlendirilen Pak çifti, hastanedeki yoğunluktan dolayı sıra alamıyor. Öncü Haber ekiplerine konuşan Pak çifti, devlet büyüklerine seslenerek dertlerine derman bulunmasını istediler.  
 
 “Çekilen röntgende filminde bebeğimizin kalbinin sağ tarafta olduğu anlaşıldı”
Anne Ayşegül Pak hastaneye burun tıkanıklığı için gittiklerini belirterek şunları söyledi: “ Çocuğumuzu burun tıkanıklığı ve hırıltısı rahatsızlığı vardı. Bundan dolayı Düzce Araştırma ve Uygulama Hastanesi Acil Çocuk Polikliniğine getirdik. Muayenesi için röntgen filmi çekildi. Çekilen röntgende filminde bebeğimizin kalbinin sağ tarafta olduğu anlaşıldı. Bundan dolayı herhangi bir rahatsızlığının olup olmadığı konusunda muayene istedik. Araştırma Hastanesinde ekipman eksikliği nedeniyle çocuğumuzun muayenesi için Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Kardiyolojisi Bölümüne sevk edildi. Hasta yoğunluk nedeniyle şuan bu hastaneden randevu alamıyoruz. Yetkililerden buna bir çare bulmasını istiyoruz.”
 
"Devlet büyüklerimden randevu konusunda yardım bekliyorum"
Hiçbir şekilde randevu alamadıklarını belirten Baba Muhammet Pak şöyle konuştu “Kızımın burnunda tıkanıklığı ve boğazlarındaki hırıltı sebebiyle Düzce Araştırma ve Uygulama hastanesi Çocuk Acil polikliniğe getirdim. Muayenesi için röntgen filmi çekildi. Röntgen filminin incelenmesi sonucu kızımın kalbinin sağ tarafta olduğu belirlendi. Ben bu seferde çocuğumun diğer iç organlarının da yerlerinin ters olabileceği endişesini yaşıyorum. Burada gerekli ekipman bulunmadığı için bizi Ankara İstanbul veya Sakarya bulunan Üniversiteye getirin dediler. Ben Sakarya Araştırma ve Uygulama Hastanesini randevu için aradım. Randevu vermiyoırlar,182 hasta randevusu için aradım bana 13 Ocak 2020 ye randevu veriyorlar. Randevu süresi 15 günlük süreyi aştığı için randevu alamıyorum. Çocuğumun sağlık durumunu merak ediyorum. Doktorlar bu durumun 130 binde bir görünen durum olduğunu belirttiler. Devlet büyüklerimden Randevu konusunda yardım bekliyorum.”


HABER: Ç.RASULOĞLU

Yorumlar (10)
Vatandas 8 ay önce
Dr isimli yorumcuya itafen siyasilerden bireysel taleblerde hic kimse bulunmaz zaten halk icin ornek olmasi icin bu tur ses duyurma islerine basvurulur cok üzucü ki kendi cocugunuz yerine koyarmiyorsunuz kimseyi kendinize gore yorum yapiyos
Dr 8 ay önce
Siyasilerden bireysel talepler yerine herkesin işine yarayacak taleplerde bulunmayı deneyin. Sürekli şikayet, yakınma, suçlama kimseye yarar sağlamaz.
Dr 8 ay önce
Dekstrokardi acil bir durum değildir. Düzce ÜTF.ne yakında çocuk kardiyoloji gelince muayene olurlar.
vatandaş 8 ay önce
şu anda bu şekilde yaşayan 2 kişi tanıyorum benden sağlıklı biri 50 diğeri 61 yaşında
Düzce Tıp Başhekimlik 8 ay önce
Hastalarımız müsterih olsun, Düzce Üniversitesi ne Çocuk kardiyoloji hocası geliyor. 2 aya kadar göreve başlayacak
misafir 8 ay önce
Haberi okuyunca Erkek kardeşim aklıma geldi kardeşimde Kalbi sağda çok şükür kendisi sağlıklı inşAllah küçük kardeşimizinde sağlığı iyidir
MIGHTY 8 ay önce
Allah yardımcın olsun.Sağlık,hele ki evladın söz konusu olunca en önemli konu oluyor.Umarım çocuğunuzu bu düzende tedavi ettirebilirsiniz.
nsm 8 ay önce
hani akp döneminde saglikta cag atlamistik? degil muayene olmak, bu zorda kalan yavrucuga muayene randevusu bile verilmiyor. nasil cag atlama bu?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
19°
açık