banner615

banner614

banner620

KAYIP DEĞİL DEVLETTE!

banner619

Düzce'de son 10 yılda biriken Düzce Belediyesi şirketlerine kayıtlı 400 ton hurdanın buhar olduğu yönündeki iddialarını araştıran Öncü Haber, hurdaların izine ulaştı. Düzce eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş döneminde ihaleyle satışa çıkartılmak istenen hurdalar mahkeme kararı ile bir devlet teşekkülü olan Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu'nun aldığı öğrenildi.

Düzce 05.07.2019, 17:29 05.07.2019, 18:44
4605
banner650

Bazı basın yayın organlarında çıkan geçmiş dönemde belediyeye ait şirketlere kayıtlı olan 400 ton hurdanın kayıp olduğu haberlerinin ardından Düzce Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada; "Bazı yerel basın kuruluşlarımız tarafından kaleme alınan “Düzce Belediyesi şantiyesinde 400 Ton Hurda Kayıp” başlıklı haberler Başkanımız Dr. Faruk Özlü ve Teftiş Kurulu Müdürlüğümüz tarafından incelenmiş ve konu hakkında ivedilikle çalışma başlatılmıştır.” ifadeleri yer aldı.

Haberlerin ardından Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü'nün inceleme talimatı verdiği konuyu mercek altına alan Öncü Haber, hurdaların kayıp olmadığı bilgisine ulaştı.

Düzce eski Belediye Başkanı Dursun Ay ve ilgili kesimlerden edinilen bilgilere göre; yaklaşık 10 yıllık bir süreçte biriken 400 ton hurda için Mehmet Keleş döneminde ihaleye çıkıldı. Ancak sadece Düzce'de değil tüm illerde belediyelerden bu hurdaları alan kurum olan Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu mahkeme kararıyla ihalenin iptalini sağladı.

Belediyelerden aldığı hurdalar karşılığında araç ve makine temini yapan devlet teşekkülü Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu, Düzce gibi bazı illerde belediyelerin hurdaları ihaleyle satması üzerine konuyu yargıya taşımıştı.

Dursun Ay'ın başkanlık koltuğunda oturduğu dönemde 350 tonu biriken, 50 tonu ise şirketlerden gelenler olmak üzere toplam 400 ton hurda mahkeme kararıyla belediyeden aldı.

Konuyla ilgili bilgilendirme önümüzdeki günlerde Düzce Belediyesi tarafından yapılacak.

Haber: C. ÜSTÜNER

banner626
Yorumlar (14)
ERDOĞAN KEFELİ 8 ay önce
MKE belediyenin 400 ton hurdasını mahkeme kararı ile satın almış. Makbuzu veya mahkeme kararını görebilirmiyiz acaba. Değil Düzce de, Türkiye nin hiç bir yerinde böyle bir şey duymadım, görmedim. Eğer olay buysa, teftiş kurulu niye inceleme başlatmış dersiniz.
?? 8 ay önce
Ya birakin bu isleri ihaleye ćıktı ve sonrasinda hurdalar gitti yaklaşık 2 veya 2.5 sene once makine kimya aldiysa bunun bir evraģı yok mu belediyese buzamana kadar beklediler.
halk... 8 ay önce
İlçe belediyelerde hurdalar ne oluyor.
Vatandaş 8 ay önce
Birde fetöcü ibnelerin izini sürün
Yalan 9 ay önce
Yani sizin hurdalar kayip haberi yalanmiydi?
hurdacı battal 9 ay önce
1 tane selatın olcayın aldı asfalt makinası 2 tane beton santirali sadece bunlar gelir 350 ton nerde belediyenin hurdası sayın ay bunlara sen izin verdin kalemin şirket müd gökmen destek müdürün cıkar sizden
Bırakın bu işleri 9 ay önce
He he kesin o hurdalar hala belediyededir ispatlı bi görüntünüz varmı acaba merak ediyorum kim bu vatanın ve milletin malını satıpta kin cebine koyuyosa ve kimin cebinde olduğunu bilipte kim örtpas ediyorsa Allah çoluğu çocuğundan çıkarsın
Ömer 9 ay önce
Ayarlamayı iyi yapında yanlış bilgilendirip kendinizi açık etmeyin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
kapalı