banner615

banner614

banner701

KENDİLERİ PİŞİRİP DAVET ETTİLER

banner619

Ruandalı öğrencilerle akşam yemeğinde buluşan Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, ülkelerine özgü yöresel yemekleri yaparak kendisini davet eden öğrencilere teşekkür ederek, “Bizleri kültürünüzle tanıştırdığınız için sizlere teşekkür ediyorum. Sizler bizim çocuklarımız gibisiniz.” ifadelerini kullandı.

Düzce 21.11.2019, 10:35 22.11.2019, 10:42
1503
banner682
Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İlhan Genç ve Prof. Dr. Mehmet Akif Öncü Düzce Üniversitesi’nde eğitim gören Ruandalı öğrenciler ile akşam yemeğinde bir araya geldi.
Kendi ülkelerine özgü yöresel yemeklerini yapan Ruandalı öğrenciler, Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ı davet ederek akşam yemeğini birlikte yediler. Ülkelerinden binlerce kilometre uzakta eğitim gören öğrenciler, yaptığı sosyal etkinliklerle kendi kültürlerini yaşama fırsatı buluyor.
Yemekte konuşma gerçekleştiren Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, “Bizleri kültürünüzle tanıştırdığınız için sizlere teşekkür ediyorum. Biz sizlerden çok şey öğrendik. Mesela mutfak kültürümüzün benzediğini, sadece pişirme şeklinde farklılıklar olduğunu ve sizin yemeklerinizi çok pişmiş ve kavrulmuş olarak sevdiğinizi öğrendik. Zaman geçtikçe sizin de bizim kültürümüze alışacağınızı düşünüyorum.” dedi.Ruandalı öğrencilere hitaben, “Sizler bizim çocuklarımız gibisiniz.” ifadesini kullanan Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, “Sizler eğitiminizi tamamlayıp buradan ayrıldığınızda ve dünyanın farklı bir yerinde bir Türk gördüğünüzde hemen dikkatinizi çekecek ve onunla konuşmak isteyeceksiniz. Aynı heyecanı bizler de Ruandalı birisini gördüğümüzde yaşayacağız. Sizler bizim çocuğumuz gibi oldunuz, ümit ediyorum ki burada mutlusunuzdur. Sizin için ne yapmak gerekiyorsa yapmaya hazırız. ‘’diyerek konuşmasını sonlandırdı.


banner710
Yorumlar (5)
Receb rüşi 8 ay önce
Ruandalı Ugandalı sevme hastalığına tutulmuşlar
hahahahaha 8 ay önce
Tüm işlerimizi hallettik de sıra yabancıları ekrana çıkarmaya geldi sizin başka işiniz yok mu millet derde boğulmuş Allah aşkına!
Önemli İş 8 ay önce
Tebrik ediyorum hakikaten önemli işler bunlar. Her iş bitti sıra mutfağa geldi. Hiç bir dert tasa yok her şey güzel güllük gülistanlık okulumuzda.
Aynı Haber 8 ay önce
Yine Düzce üniversitesi yine aynı kişiler... Değişmez. Bunlar da haber diye yazılıyor ya ona yanıyorum ben. Nedir bu haberlere çıkma sevgisi? Nedendir bu haber olma şevki?
Vendetta 8 ay önce
Güzel etkinlik olmuş aslında düzce merkezde onlara uygun bir yer bulup 2-3 günlük kermes tarzı bir şey yapsınlar hocam
25°
az bulutlu