banner615

banner614

banner701

KONURALP’TEKİ KAZI ÇALIŞMALARINA DESTEK VERDİLER

banner619

Düzce Üniversitesi Arkeoloji Bölümü ve Düzce Belediyesi işbirliğinde devam eden Konuralp’teki arkeoloji kazı çalışmalarına, Düzce Belediyesi birim müdürleri de destek verdi. Kazı çalışmalarına katılan birim müdürlerine Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü teşekkür etti.

Düzce 12.07.2020, 11:22
1292
KONURALP’TEKİ KAZI ÇALIŞMALARINA DESTEK VERDİLER
banner682

Batı Karadeniz'in en eski yerleşim yeri olarak bilinen ve halk arasında "40 basamaklar" olarak bilinen Konuralp'teki Prusias ad Hypium Antik Kenti'nde kazı çalışmaları Düzce Üniversitesi (DÜ)’nin bilimsel danışmanlığı ve Düzce Belediyesi’nin destekleriyle sürüyor.

Düzce Üniversitesi Arkeoloji Bölümü öğretim görevlileri M.S. 4'üncü yüzyılın sonuna kadar kullanılan antik tiyatroda ortaya çıkarılacak buluntuların tarihlendirilmesi için yoğun çaba harcıyor.

Kazı çalışmalarında Konuralp’in toprak altında kalan tarihi zenginlikleri gün yüzüne çıkartılırken, çalışmalara Düzce Belediyesi birim müdürleri ve personelleri de destek verdi.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, çalışmalara katılan birim müdürleri ve personellere teşekkür etti. Başkan Özlü, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Personelimiz Prusias Ad Hypium Antik Kenti kazı çalışmalarına bu hafta da destek verdi. Bu tarihi alanı Düzcemiz’e kazandırmak için kararlıyız. Her hafta devam edecek çalışmalarımıza destek veren personelimize teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (6)
semih hasan 1 ay önce
Konuralp tarihine kavuştuğunda düzceye en büyük prestij kazandırılmış olacak ünv işi yavaş tututyor çünkü hasta iyileşirse doktorun işi bi,ter ama faruk başkan olaya çok ciddi mana da ivme kazandırdı. aylardır yapılan çalışmalara gönüllülleri de eklemek gayet mantıklı. şehirde bir heyecan rüzgarı esiyor
Ali 1 ay önce
Gönüllü geldiklerini hiç sanmıyorum
Düzceli 1 ay önce
Su ve kanalizasyon müdürine talimat verinde 14. bölgedeki caminin önünde şelaleyi devreye soksun.
kemal deniz 1 ay önce
kazmak önemli ama konuralpi tanıtmak buraya turişt çekmek daha önemli eski bakan vizyon sahibi sayın faruk özlü gerçekten boş vaatlerle düzeye birşey vermiyecegini kanıtlıyor birkaç tv roportaj vererek düzce gelişmez
Akif çebi 1 ay önce
Konuralpte kazıları takip edeceğine özlü konuralpe kapalı pazaryeri spor yapılacak spor tesisleri olimpiyat hazırlık bölgesi gibi tarihi alan bölgesi ziyaretçi turist çekebilir
halk 1 ay önce
foto çekilmeye geldiklerini tüm kasaba gördü.
23°
parçalı az bulutlu