banner615

banner614

banner746

MAHALLELİ PARKI KULLANAMIYOR

banner751

Çay Mahallesi Asar Deresi kenarında bulunan parkı her akşam mesken tutan alkol alan şahıslar yüzünden mahalleli çocuklarını rahatça oyun yerlerine götüremiyor. Çöpler ve alkol şişelerinin etrafa saçıldığı parkı tedirgin olmadan kullanmak istediklerini belirten tepkili vatandaş, yetkililerden çözüm istedi.

Düzce 28.05.2019, 14:37 29.05.2019, 17:39
3779
banner747

Halka ait olan parklar, kendini bilmez şahıslar yüzünden kullanılamıyor. Mübarek Ramazan ayında bile alkol şişesini elinden düşürmeyen duyarsızlar parkları içme mekanı yaptı. Alkol alanlar yüzünden parka gitmeye korkar olan mahalleli ise çareyi Öncü Haber aracılığıyla sesini duyurmakta buldu.Çay Mahallesi’nde yaşayan Oğuz Sağlam, mahalle sınırları içerisinde bulunan Asar Deresi kenarındaki parkın alkollü şahıslardan arındırılmasını istedi. Her akşam aynı kişilerin ellerinde alkol şişeleriyle parka gelip oturma yerlerini zapt ettiğini belirten Sağlam, bu kişiler yüzünden özellikle kadınların iftardan sonra çocuklarını parka getirmeye çekindiğini söyledi.  “Durum gerçekten vahim”

Sağlam, tepkisini şöyle dile getirdi:

“Burası gördüğünüz gibi merkezin ortasında bir parkımız. Sağ olsun insanlarımız burayı iyi değerlendiremiyor özellikle ramazan ayında alkol içenler bile oluyor. Yetkililere sesleniyoruz. Her akşam burada alkol içiyorlar, karanlık oluyor. Millet bu parka çocuklarını yollayamıyor. Görüyorsunuz park bomboş. Kimse güvenip de çocuğunu yollayamıyor. Derhal buraya çözüm bulunması lazım. durum gerçekten vahim. İnsanlar burada oturup temiz hava almak istiyor rahat rahat güvenli bir ortam istiyor.”“Yeni başkanımızın güzel şeyler yapacağına inanıyoruz”


Etrafa atılan çöplerden de dem vuran mahallede yaşayan Oğuz Sağlam, şunları kaydetti:

“Derenin kenarındaki çöpleri görüyorsunuz insanımızın verdiği zarara bakın çöpler alkol şişeleri parkımızın son durumu bu şekilde. Çeşmenin rezaletine bakın insanlar elini yüzünü yıkayamıyor. Parkımızın hali muhteşem. Yeni Başkanımız Faruk Özlü geldi, kendisini destekliyoruz. Oyumuz da onundu zaten. Güzel şeyler yapacağına inanıyoruz. Her zaman ona güveniyoruz. İnşallah daha güzel daha iyi çalışmalar yapar. Buranın halini görür ve en kısa zamanda buralara el atar çünkü buranın düzene girip güzelleşmesi lazım tam şehrin göbeğindeki bir park burası.”

Haber: C.ÜSTÜNER
Görüntü: T.AKARSU

Yorumlar (17)
ykp 1 yıl önce
Türkiye'nin en büyük sorunu denetim olduğu gibi Düzcemizin de büyük sorunlarından birisi denetim eksikliği
mahalleli 1 yıl önce
umarım sorun çözülür nezih bir mekan haline gelir. Bizde çocuklarımızı rahatlıkla getirebilriz
Mehmet 1 yıl önce
Parkın hali içler acısı, gece gündüz fark etmeden bir araya gelip alkol alanlarımı dersiniz yoksa kız arkadaşını sevgilisini alıp ağaç arkalarına kuytulara çekilen koca koca adamları, gençleri mi dersiniz. Bırakın ailelerin çocuklarını alıp gitmesi bazen geçerken bile insan sıkılıyor varın gerisini siz düşünün, az kaldı yakında tam bir açık hava meyhanesi ve ke?hanesine dönmek üzere
kolcu 1 yıl önce
oyunu kime verdigini niye aciklama zorunda kaldin kardesim torpil mi istiyorsun. bilinc altinda bu mu var. ben halkim sehrul emin olanlar valisi belediye reisi ve emniyet muduru iktidar deteklesemde desteklemesemde benim hizmetimden mesul
Vatandaş 1 yıl önce
Gece bekçileri devriye atsın sorun çözülür
DÜZCELİ 1 yıl önce
YAZIK ÇOK YAZIK ÇOK DÜZCE BİTMİŞ.
vatandaş 1 yıl önce
çok bakimsiz bir park. muhtarligin karşısında ama pislikten geçilmiyor. çocukları götüremiyoruz ipsiz sapsiz adamla dolu park. gece içiyorlar hadi. gündüz vakti kocaman adamların kızlarla ne yaptığı belli değil.
Düzceli 1 yıl önce
Bekçiler ne iş yapıyor kontrol etmiyorlar mı gece
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
27°
açık