banner615

banner614

banner701

MEZARLIKLAR MÜDÜRLÜĞÜ GÖREVİNİ YAPMIYOR

banner619

Körpeşler Mahallesi Mezarlığı bakımsız görüntüsü ile "pes" dedirtiyor. Öyle ki, mezarlıkta bulunan kabirler, insan boyunu aşan otlar nedeniyle görünmez halde. Duruma tepki gösteren mahalle sakinleri, Körpeşler Mahallesi Muhtarı Ahsen Çalışkan ve Düzce Belediyesi Beyaz Masa Birimine defalarca şikâyet etmelerine rağmen, mezarlıkta bakım yapılmadığını ileri sürdüler.

Düzce 10.07.2020, 12:34 10.07.2020, 14:58
2797
banner682

Düzce’de Mezarlıklar Müdürlüğü krizi yaşanıyor. Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde Düzce’de mezarlıkların bakımsız olması “Ölüye saygı olmayan yerde, diriye saygı olmaz” dedirtti. Vatandaşlar konu ile ilgili Düzce Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü’nü suçlarken, bu konudaki Düzce Belediyesi Beyaz Masa birimine yapılan şikâyetlerin ise dikkate alınmadığı öne sürülüyor.

Körpeşler Mahallesi Mezarlığında bulunan kabirler, insan boyunu aşan otlar nedeniyle kaybolmuş durumda. Yakınlarının kabirlerini ziyaret etmek isteyen mahalle sakinleri, uzayan ot ve çalılar nedeniyle mezarlığa giremediklerini söylediler. Mahalle sakinleri, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde mezarlığın bakımının yapılmasını istedi.

Konu ile ilgili defalarca Mahalle Muhtarı Ahsen Çalışkan ve Düzce Belediyesi Beyaz Masa Birimine şikayette bulunduklarını, ancak bugüne kadar bir çözüm alamadıklarını ifade eden Mahalle sakinleri, mahalle muhtarı ve Düzce Belediyesini göreve davet ettiler.

Yorumlar (20)
ali rıza 3 hafta önce
sayın müdür berberlik işlerine ağırlık vereceğine mezarlıklarlar ilgilensin
Lokman gültekin 4 hafta önce
Düzce ye yazık oldu ömer küçük seçilmeliydi çok büyük haksızlık halk cezasını çekiyor alın size akp alın size başkan
Duzceli 4 hafta önce
Muhtar neden ilgilenmez buranin muhtari yokmu
Numan şirin 4 hafta önce
Eleştirileriniz ve tepkileriniz bizim için önemli mezarlık ot temizliği yoğun yağmur geçişleri sebebiyle sağlıklı yapılamadı geçen hafta cumartesi günü itibarı ile mezarlık temizliği başlandı. Önümüzdeki hafta perşembe gününe kadar 58 adet mezarlık 675000 m2 alan temizlenmiş olacaktır.
BELEDİYECİ 4 hafta önce
tabiki en büyük kabahat muhtarda.ben olayım para ile adam tutarım o tırpanı yaptırırım.muhtarlık gönüş işidir hizmet aşkıdır.
Rasim erel 4 hafta önce
Mezarlık Müdürlügü İSTİFA. ŞEHİD SADIKTA OTURUYOM ANNEM 78 YAŞINDA MEZARLIHIMIZ GİRİŞTEN 150 METRE İlerde mezarlığa gitmek İCİN ANNEM DEYNEKLE mezarlığına gidiyor arabamla annemi gediremiyom TÜRKİYE İN HİC BİR YERİNDE MEZARLIK YOLU KAPATILIMAZ YAZIKLAR OLSUN ÖÖÖÖMÜDÜRLÜK GİBİ MÜDÜRE ALLAH NASIL BİLİYORSA ÖYLE YAPSIN
Düzceli 4 hafta önce
18. madde diye yol terki yaptırıp sonra yol iptal oldu diyerek terk ettirilen arsa payını para ile satın almak şartı ile geri verebileceğini(hatta encümen toplantısında bugünkü rayiç bedel üzerinden)ifade eden,insan boyuna ulaşan otları dahi bizim biçmemizi bekleyen bir belediye ve yönetimi var Düzcemizde maalesef.
Buşra 4 hafta önce
Şehir mezarlığındada durum aynı geçen hafta biz gittik kendi mezarlarimizin bahcesini temizledik
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
32°
açık