banner615

banner614

banner701

MHP’DEN BAŞKAN ÖZLÜ’YE ZİYARET

banner619

MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu ve yönetimi, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’ye ‘Hayırlı olsun’ ziyareti gerçekleştirdi. Belediye eliyle yürütülecek projelerin görüşüldüğü ziyarete ilişkin haber merkezimize özel açıklamalarda bulunan MHP İl Başkanı Caboğlu, Özlü’nün Düzce’ye kazandırmak istediği dev projenin detaylarını paylaştı. Askerlik Şubesi, 18 Temmuz Stadyumu ve Mustafa Kemal Ortaokulu’nun bulunduğu alanın, 15 Temmuz Parkı ile birleştirilerek büyük bir park yapılacağını paylaşan Caboğlu, bu parkın içerisine Valilik binasının da yapılacağını da açıkladı. Belediye binasının mevcut Valiliğe taşınacağını ifade eden Caboğlu, ayrıca Asar Deresi için de proje yarışması düzenleneceğini aktardı.

Düzce 14.05.2019, 18:29 15.05.2019, 12:04
9837
banner682

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ziyaretçileri ile buluşmayı sürdürüyor. Bu kapsamda Düzce Belediyesi’ne gelen Milliyetçi Hareket Partisi Heyeti ve İl Genel Meclis üyeleri Başkan Özlü’yü ziyaret etti.

Ziyaretlerde Düzce gündeminde öne çıkan konularla belediyenin çalışma ve projeleri de değerlendirildi.

İnönü Parkı ve Avni Akyol Parkı’nda bulunan kanuna aykırı yapıların yıkılması ile şehrin çehresinde başlayan değişikliklerin dile getirildiği ziyarette, yapılması planlanan düzenlemeler paylaşıldı.“Bu tür görüşmeler önem taşıyor”

Misafirleri ile gündeme ilişkin sohbet ve istişare gerçekleştiren Özlü, Cumhur İttifakı’na dikkat çekerek, MHP Heyeti’nin ziyaretinden duyduğu mutluluğu şu şekilde dile getirdi:

“MHP Düzce il başkanı ve değerli meclis üyelerimize nazik ziyaretleri için teşekkür ediyorum. Belediye hizmetlerini istişare dili çerçevesinde yürütmek için bu tür görüşmeler önem taşıyor. Şahsıma gösterdikleri ilgi ve alakadan mutluluk duyduğumu belirtmek isterim.”

Caboğlu ziyareti Öncü’ye değerlendirdi

Ziyaret sonrasında bilgi aldığımız Milliyetçi Hareket Partisi Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu, Düzceliler’in merakla beklediği konular hakkında, haber merkezimize özel açıklamalarda bulundu.

“Askerlik Şubesi ve Mustafa Kemal Ortaokulu da yıkılacak”

Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Hüdaver Gösterişli tarafından açıklanan yeni vilayet konağının yapılacağı yer olan mevcut stadyum bölgesinde yapılacak olan kapsamlı çalışmalara değinen Caboğlu burada bulunan okul binası ve Askerlik Şubesi’nin de farklı yerlere taşınacağına işaret ederek şunları söyledi:

“Parkların birleştirileceği belirtildi. Askerlik Şubesi, eski Düzce Lisesi’nin bulunduğu alan ve stadyumun yer aldığı bölgeye, yürüyüş parkurları bulunan güzel bir park yapılacağını belirtildi. Burada yapılacak olan parkın içine bir Valilik Binası tasarruf edildiği açıklandı.”

“Belediye Binası Valilik’e taşınacak”

Başkan Özlü’nün belediye binasının, mevcut Valilik Binası’na taşınacağını da söylediğini aktaran Caboğlu ifadelerini şöyle sürdürdü:

“Mevcut binanın belediye olarak kullanılmasının çok uygun olmadığını söyledi. Mevcut Valilik’in bulunduğu alanın daha kullanışlı olacağını ve belediyenin buraya taşınmasının doğru olacağını söyledi. Selçuklu, Osmanlı ve cumhuriyeti andıracak bir mimari ile Valilik Binası yapılacağını, söyledi. Valilik’in yapılacağı alanda bulunan okulun birçok okulla birlikte, Aziziye Mahallesi’nde bulunan eski SSK Hastanesi’nde boşalan alana taşınacağını söyledi.”

“Asar Deresi için proje yarışması yapılacak”

Asar Deresi hakkında da konuşulduğunu söyleyen İl Başkanı Caboğlu, Belediye Başkanı Özlü’nün yapılacak olan proje yarışması hakkında açıklamalarda bulunduğunu belirterek şunları söyledi:

“Asar Deresi için bir proje yarışması yapılacağını söyledi. En iyi 3 projenin değerlendirileceğini söyledi. Genel bir düzenleme ile Düzce’nin geleceği ile ilgili çok güzel düşüncelerinin olduğunu söyledi. Biz de bu fikirlerini desteklediğimizi söyledik. Kendilerinin misavirperverliklerinden çok memnun kaldık. Teşekkür ederek ziyaretimizi sonlandırdık.”

Caboğlu, açıklamasının sonunda sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen ziyaret dolayısıyla Başkan Özlü’ye teşekkür etti.

Karşılıklı teşekkürlerin ardından sonra eren ziyaret ardından Belediye Encümen Salonunda, İl Genel Meclis Başkanı Çiğdem Günal ve meclis üyeleri, Başkan Özlü ile bir araya geldi.Her üye ile tek tek tokalaşarak İGM Başkanı Günal ile sohbet eden Özlü, gündeme ilişkin fikir alış verişinin yapıldığı toplantıda, yeni dönemin her iki kurum için de hayırlara vesile olmasını diledi.

Haber: İ.İ.AYDOĞDU


Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 
banner710
Yorumlar (47)
Sertanacar 1 yıl önce
Bu denilenleri yapması için okul yapılacak 3 yıl, yeni stadyum yapılacak 5 yıl sonra taşınma işlemleri falan derken en az 6 yıl lazım iş lazım yazık düzce halkına
Halk 1 yıl önce
Üretin üretin millet işsiz mutfak yeme içme pahalı sizde kalmısınız okeymi daha iyi durexsmi onu arıyorsunuz yazık
MIGHTY 1 yıl önce
Kalkınmada park olmazsa olmaz unsurlardan biridir.Düzcemize hayırlı olur inşAllah.
Batur 1 yıl önce
Ölümsüz yorum yapan cahiller,duzceden daha fandık bir şehir varmı ki,bırakın il olmanın şerefini yasayalım,güzel bir valilik kötü mü olur,yeşil alanların arttırılması kötü mü olur,sayın başkanımızın projelerini heyecanla bekliyoruz.
Vatandaş 1 yıl önce
Bunlar kulağa güzel gelen projeler. O alama Valilik binası yapınca parkı neresine yapacaksınız? Sanayi bölgesinin de oradan kalkması güzel olmaz mı?
Yuri 1 yıl önce
Eski sanayiyi de bu projeye dahil edin...
Esnaf 1 yıl önce
BU SANAYİ KALKAR İNŞALLAH
Sanayi esnafı 1 yıl önce
Bizlde bi an önce bu mezbelelik yerden kurtarın sanayiye bi çözüm kaldırın bu rezil yeri
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
20°
hafif yağmur