banner615

banner614

banner701

MİNİBÜSÇÜLER KONTAK KAPATTI

banner619

Düzce'de ilçe ve beldelerden yolcu taşıyan toplu taşıma araçlarının Kiremitocağı Mahallesi’nde bulunan Eski Garaj'dan ve Aydınpınar Caddesi üzerinde bulunan garajdan, Şehirlerarası Otobüs Terminali’ne taşınmasına karar verildi. Ancak çevre yollarına yönlendirildikleri için mevcut güzergahlarından yolcu alamayacak olan minibüsçüler bu sabah ayaklandı. Aydınpınar Caddesi üzerindeki durakta kontak kapatan minibüsçü esnafı bir yetkili gelene kadar hizmet vermeyeceklerini söyledi.

Düzce 20.06.2019, 11:28 20.06.2019, 12:48
10228
MİNİBÜSÇÜLER KONTAK KAPATTI
banner682

Bilindiği gibi bir süre önce ulaşımda yaşanan sorunlardan dolayı Eski Garaj’dan yolcu alımına devam etmesine karar verilen toplu ulaşım araçları, çevre yollarının tamamlanması ve hizmete açılması ile birlikte şehirlerarası otobüs terminaline taşınıyor.Daha önce tebligatta bulunulduğu belirtilen ve sabah saatlerinde Aydınpınar Caddesi üzerinde bulunan garaja gelerek güzergah değişiklikleri konusunda uyaran zabıta ve polis ekipleri, sürücülerin her zaman uğradıkları duraklarına gitmesine de izin vermedi.Şehirlerarası Otobüs Terminali’ne taşındıktan sonra mevcut güzergahlarından yolcu alacaklarını sanan otobüs şoförleri, çevre yollarına yönlendirilen minibüsçüler, müşteri kaybı ve vatandaş nezdinde yaşanan mağduriyet nedeniyle bu duruma sabah saatlerinde kontak kapatarak tepki gösterdi.Ozanlar, Çiftlik, Kuşaçması, Duraklar, Ballıca, Karaköy, Gölormanı, Çınarlı, Gölyaka gibi birçok noktaya giden araçların hareket etmemesi nedeniyle vatandaşlar yolda kalırken, çoğunluğu yaşlılardan oluşan yolcu grubu da yaşananlara sessiz kalmadı.
Gerilimin aralıklarla yükseldiği olayda, polis ve zabıta ekiplerine mukavemet gösteren bir kişi gözaltına alınırken, şikayetlerini ileten şoförler, sorunun çözülmesi için yetkilileri garaja davet etti.Kiremitocağı’ndan Şehirlerarası Otobüs Terminali’ne taşınan otobüs sürücülerinin de davet edildiği kontak kapatma eyleminin ne kadar süreceği bilinmezken, köylerine ulaşmak isteyen vatandaşların çaresiz bekleyişi sürüyor.


Haber: İ.İ.AYDOĞDU
Görüntü: T.AKARSU
banner710
Yorumlar (37)
Sezai kundskci 1 yıl önce
Boyle aptalca kararlari vermeden once bi inceleyin yetkililer. O guzegshtaki bir koyden gelen bir inssnin halk pazarina gidip, donmesini guzergah uzerinden bi inceleyin. Ornek olarak veriyorum bunu.
Millete zulmettiginizin farkindamisiniz.
Xx 1 yıl önce
Düzce de neyin hizmetini bekliyorsunuz.. Akp yönetimi olduğu sürece. Belediye hizmet verirmiş daha çoook beklersiniz Düzce'ye de bence bir İmamoğlu şart! Değişmemesi gereken bir güzargah burası. Belediye başkanı halkın yaşamını kolaylaştır.
aytaç 1 yıl önce
Can D senin tuzun kuru heralde bi minibüsçülere bi patpat ile tarlasına gitmek için çiftçiye yaptığın yorum akıl almaz.patpat olmadan adam nasıl gidecek .
mağdur edebiyatçısı 1 yıl önce
Yeni otogarda simit mi satılacak?? mis gibi otogar yapılmış.. arabası olmayanlar için halk otobüsleri var. ne var yani bu kadar kapalı olmayın yeniliklere nasıl gelişecek bu şehir... fazla gaza gelmeyin yapılan hizmet gayet güzel ...
Ne gerek var? 1 yıl önce
Eski düzenin kime ne zararı olmuş? Köylü istemiyor şöförler istemiyor Düzceli istemiyor kim istiyor? tamamen keyfi bir icraat bu araçları kullanan kesimin böyle devam etmesini istiyor kimin arzu ve istekleri için bunca insan huzursuz ediliyor? Amaç ne?
vatandaş 1 yıl önce
yazık yılların garajı kaç tane köye duraklık ediyor amaç nedir yani halka eziyetmi negüzel yıllardır insanlara hizmeti var herkes alışık oraya çocuğun elinden oyuncak alır gibi iş bozmayın düzeni lütfen
Vatandaş 1 yıl önce
Yapmayın yapmak isteyen bulunur zaten illAllah ettirdiniz biraz modern araç alın yolcular bıktı artık külüstürlerden
Mustafa 1 yıl önce
CanD belediye geldiği zaman evine poşet bir ilaç göndere bileceğim zannediyorsun yada paran olmayınca gidebileceğinizi zannediyorsun o külüstür dediğin insanların arabası bunların hepsini yapıyor ve kimseyi yolda bırakmazlar akıllı düşün ka
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
19°
açık