banner615

banner614

banner701

“MUHTAR DEDİĞİMİZ GENÇLERLE İLGİLENECEK”

banner619

Merkeze bağlı köy ve mahalle muhtarlarına yönelik olarak verilen eğitim paneli yüksek katılımla gerçekleşti. Panel öncesinde konuşan Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, bu gibi eğitimlerin nemine dikkat çekti. Halka hizmetin Hakk’a hizmet olduğunu dile getiren Vali Dağlı, muhtarların birçok konuda sorumluluk almasını ve özellikle gençlerle ilgilenmeleri gerektiğini söyledi.

Düzce 22.04.2019, 16:51 22.04.2019, 19:00
2317
banner682


31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri sonucunda köy ve mahallelerde halkın oylarıyla seçilen muhtarlar için düzenlenen “Muhtarların Eğitimi Programı” Düzce Valisi Dr.Zülkif Dağlı’nın katılımıyla bugün başladı.

Kredi Yurtlar Kurumu Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programda Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Hüdaver Gösterişli, Düzce İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Mustafa Çetinkaya ve STK Müdürleri de bulundu.“Halka hizmet, hakka hizmettir”


Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı katıldığı eğitim programının önemine vurgu yaparak şöyle konuştu:

 “Hepinizi çok ulvi bir görevi yapmak üzere bölgelerinizden, mahalle ve köylerinizden seçilmek suretiyle buraya geldiniz. Hepinize hayırlı uğurlu olsun. “Halka hizmet hakka hizmettir” anlayışıyla halkımıza hizmet etmek üzere buna talip oldunuz ve halkımızın da teveccühüyle görevlerinize başladınız. Güzel görevler yapacağınızdan eminiz, niyetinizin iyi olduğundan eminiz. İnşallah niyet güzel olursa akıbette güzel olur. Muhtar dediğimiz nedir? Köyden, mahalleden önde giden önderlik yapan, iyi şeyler için halkın önünü açan kişidir. Aynı zamanda bir mülki idare amiridir. Yani devletin temsilcisidir. Aynı zamanda halkında temsilcisidir.“ “Muhtar dediğimiz gençlerle ilgilenecek”

Muhtarların genlerle ilgilenmesi gerekliliğine vurgu yapan Dağlı, ifadelerine şu şekilde devam etti:

“Bu konuda gençlik önemli. Gençlerle ilgili çalışmalarımıza çok daha hız vereceğiz. Gençliğimizle çok yakın ilgi içerisinde olacağız. Muhtar dediğimiz gençlerle ilgilenecek, gençlerin dertleriyle ilgilenecek, neler istediğiyle ilgilenecek. Önümüzde daha inançlı ve emin bir gençlik, nesil bırakmak için bir borcumuz var. Gençliğimizi kötü alışkanlıklardan korumak üzere çalışmalar yapacağız.  Jandarma Komutanlığımıza, Emniyet Müdürlüğümüze gerek kamu kurumlarına destek olacağız. İnşallah gençliğimizi bu şekilde korumuş olacağız.”

Yeni uygulamaları görmek için 1 haftalık bir eğitim yapacağız”

Gerçekleştirilen programın içeriği hakkında da konuşan Vali Dağlı şunları kaydetti:

“Uygulamalar tamamen değişti. Muhtara düşen görevlerin fonksiyonları değişmiş oldu. Yeni uygulamaları görmek için 1 hafta boyunca 3’e ayırmak üzere bir eğitim programı yapacağız. İnşallah güzel bir program olur. Hayırlara vesile olsun. Halkımızın teveccühüyle seçildiniz. İnşallah güzel işler yaparsınız. Her zaman ne gerekiyorsa tüm kurumlarımızla birlikte kapımız açık.”

 “Yaklaşık iki bin kişilik bir eğitimimiz var”

Dr. Zülkif Dağlı’nın ardından muhtarları bilgilendirmek için kürsüye çıkan İdari ve Denetim Müdürü Sebahat Güven Batur şunları söyledi:

 “Bu eğitimi çok önemsiyoruz. Yaklaşık iki bin kişilik bir eğitimimiz var. Umut ediyorum ki hepiniz bundan güzel istifade eder çalışmalarınızda size yol ve rehberlik eden programı tamamlamış olursunuz. Eğitim programında ben İdare ve Denetim Müdürlüğü ile ilgili konuları aktaracağım ama eğitim programımız geniş çaplı hazırlandı. Bütün kurum Müdürlerimiz burada olacak, hem kurumların kendi görevlerini sizlere anlatacaklar hem de size kurumlarla ilgili görev ve sorumluluklarınızı hatırlatarak hizmetlerimizi güzel bir şekilde yapmak için yardımcı olacaklar.”“Bizim ailemizde bağımlı yok diyerek duyarsız kalmayalım”


Muhtarların gençlerle ilgilenmesi hususunda da konuşan Güven şu ifadelerde bulundu:

“Sayın Valimizinde dile getirdiği gibi “Bağımlılıkla Mücadelede” konusu sadece kullanıcılar için değil. Toplumda hepimiz beraber yaşıyoruz bizim ailemizde bağımlı yok diyerek duyarsız kalmamanızı rica ediyorum. Toplumda bir kişi rahatsız olursa bundan hepimiz rahatsız oluruz. Ümit ediyorum edindiğimiz bilgileri mahallelerimizde uygulama fırsatı buluruz.”          

Açıklamaların ardından muhtarlar bilgilendirme seminerinde birçok konu hakkında bilgi aldı.
HABER: E.K. DURSUN

banner710
Yorumlar (11)
Eeeeee 1 yıl önce
Eeee nedemisler nasıl yasarsaniz öyle yonetilirsiniz...muhtar seçerken menfaat gözetmeden oy vereceksiniz muhtar bana orda burda yol versin diye değil...
N.Tevfik 1 yıl önce
Muhtarlar astral seyahatte
Muhtar 1 yıl önce
Muhtar dediğin köylüsünü kaçak orman kacakcilinda desteklemek kolluk kuvvetini köylüyü korkutmak icin baskı yapacak sn vali köylerdeki orman katliamına dur demesi gerekir merkez köy miktarları ormanı sözde izinli kesim yapıp satıyor
Vali 1 yıl önce
Sayın valimiz ilin temel sorunlarına biraz el atsa daha iyi olur.İşsizlik, istihdam, alt yapı, hava kirliliği.Bu bağımlılıktan gına geldi artik.Farkında olmadan merak uyandiriyorsunuz bence.Bu is sürekli gündemde oluşturularak önlenemez.
çamköylü 1 yıl önce
çamköy muhtarı çok güzel örnek oluyor. gençlere içki nasıl içilir masa kurup gösteriyor.mahallenin yarısı yoksulluk maaşı alıyor.herkesin kapısında arabası var
aynı evde oturup boşanmış görünen ana baba maaşı alan.gerçekten ihtiyacı olupta bunlardan yararlanamayan insanlar var. mahalleye gelen yardım kolilerinden başka köylere gittiği söyleniyor. aynalı ya
İnşallah Etkili olur... 1 yıl önce
Seçim için köyün gençlerine çilingir sofrası kuran çkr muhtarına ayrıca eğitim verilmesini istirham ediyorum sayın valimizden. zira sayesinde o gençlerden biri sarhoş direksiyon başına geçerek başka birinin kötü şekilde yaralanmasına sebep oldu...
seçmen 1 yıl önce
Muhtarlık kalkmalı.
m 1 yıl önce
Alkollü içkiler de yasaklansın
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
hafif yağmur