banner615

banner614

banner701

ÖDEME TARİHİ 5 GÜNE YAYILDI

banner619

Maaşlarda yaşanan gecikme nedeniyle işçilerin serzenişini gündeme taşıdığımız "Maaş krizi bitmiyor" başlıklı haberimizin ardından Düzce Belediyesi'nden yapılan açıklamada, daha önce ayın 15'inde yapılan maaş ödemelerinde tarihin esnetildiği vurgulandı. "Gecikme" tepkisinin önüne geçmek isteyen üst yönetim, artık maaşların ayın 15 ile 20'si arasında kademe kademe yatırılacağı bilgisini paylaştı.

Düzce 18.06.2019, 15:26 19.06.2019, 16:28
2830
banner682

Geçtiğimiz ay maaşların günlerce geciktiği Düzce Belediyesi'nde aynı sıkıntı yine baş gösterdi.

Ayın 15'inde memurlar ve sözleşmelilerin hesabına maaşlar yatarken, taşerondan kadroya geçen işçilerin çoğunluğuna ödeme yapılamadı.

Bu durum karşısında yaşadıkları sıkıntılı süreci Öncü Whatsapp İhbar Hattı'na gönderdikleri mesajla dile getiren bir grup işçinin sesini duyurduğumuz "Maaş krizi bitmiyor" başlıklı haberimizin ardından Düzce Belediyesi'nden açıklama geldi.
Düzce Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü maaşların ödenme tarihi hakkında yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Belediyemiz bünyesinde çalışan 696 KHK ile kadroya geçen işçilerin maaş ödemeleri, Sayın Başkanımız Dr. Faruk Özlü'nün mali disiplin tedbirleri kapsamında yeni bir sisteme dönüştürülmüştür. Başkanımız Özlü'nün daha önce yaptığı açıklama çerçevesinde kurumuzun öz kaynaklarının akışına göre, hiçbir borçlanmaya gitmeden her ayın 15 ile 20'si tarihleri arasında maaş ödemeleri yapılmaktadır. Birkaç günlük gecikmeler, kurumumuza gelen nakit akışı ve öz kaynaklarına paralel şekilde oluşmakta, mali disiplin kriterleri çerçevesinde hiçbir çalışanımızın mağdur edilmemesi için elimizden gelen çabayı göstermekteyiz. Değerli kamuoyu ve basın mensuplarının bilgisine sunarız."

Haber:C.ÜSTÜNER 
Yorumlar (20)
Beyintör 1 yıl önce
Yani şimdi demiyim demiyim diyorumda arkadaşlar maaşla mı çalışıyorsunuz. Maaş dediğiniz şey aylık alınan bir paradır. Burda böyle birşey yok siz yeni bir isim bulun 45liğim yatmadı 50 liliğim yatmadı gibi. Bide kalkmışsınız yok maaş alamıyoruz diye belediyeye yükleniyorsunuz.
esnaf 1 yıl önce
madem skıntı var. Keleşin bası bos akrabaları hala cirit atıyo DÜZCE BELEDİYESİNDE
1113 1 yıl önce
Calisan bir çok personelin evi kira elektirik su herşey para ama bir düzenleme için bir çok aile zor durumda kalıyor nasıl hayat bu böyle fakirden al zengine ver ohh ne ala memleket
düzceli 1 yıl önce
atalarımız demişki eve lazım olan camiye haram.sen daha personeliinin maaşını veremiyorsun,ramazanda her akşam bir mahallede iftar veriyorsun??? sen şimdi sevapmı işledin??? personelin maaşını vermede zorluk çek geç öde ama hava civa dan da geri kalmayın,çok yanlış yapılanlar.
ne denilebilir ki 1 yıl önce
Başkan jest olsun diye düzce spora para bağışlar , sonra düzce spor için para dilenilir .. Belediye personeline tık yok.. daha beter olacaksınız haberiniz yok. Nasıl bir sistem çalışmasıdır. Belediye başkan yardımcısının yardımcısı maaş alıyor.. yediğiniz her bir kuruş fitil fitil gelecek haberiniz yok.Allah ıslah etsin ne diyeyim.
Başkana 1 yıl önce
Başkan su hertarafda ucuzladı.Sende bindirm yapmışın.
Düzceli Vatandaş 1 yıl önce
460 milyon TL borçlu belediye
Turkuaz 1 yıl önce
Seçtiğinizle yönetilin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
açık