banner615

banner614

banner701

ÖĞRENCİLER GELMEYE DEVAM EDİYOR

banner619

Yurtdışında okuyan Türk Öğrenciler, Türkiye’ye gelmeye devam ediyor. Bugün Düzce’ye getirileren 280 öğrencinin dışında, 159 öğrenci daha getirilerek Düzce Necla Pekolcay KYK yurdunda karantina altına alındı.

Düzce 29.03.2020, 11:57 29.03.2020, 15:14
4152
banner682

Koronavirüsü salgını nedeniyle Yurtdışından Türkiye’ye getirilen öğrenciler, KYK yurtlarında misafir ediliyor. Bu kapsamda Düzce Necla Pekolcay KYK yurduna bugün Yurtdışından gelen 280 öğrenciye yenileri eklendi. Ukrayna’dan 105 ve Katar’dan 54 olmak üzere toplam 159 öğrenci, Düzce Necla Pekolcay KYK yurduna yerleştirildi.

5 Otobüsle gelen öğrenciler yoğun güvenlik önlemleri altında yurda yerleştirilirken, Kızılay Düzce Şubesi de öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını karşılamak üzere harekete geçti.

YURT ÇEVRESİNDE KUŞ UÇURTULMUYOR…

Öğrencilerin gelmeye devam ettiği Necla Pekolcay KYK yurdu çevresinde güvenlikler üst seviyeye çıkartıldı. İçeride sağlık ekipleri yer alırken, Polis ekipleri de yurdun etrafında adeta kuş uçurtmuyor. Görevlilerin haricinde yurda giriş ve çıkışlar engellenirken, öğrenci yakınları da yurdun önünde beklemeyi sürdürüyor. 

banner710
Yorumlar (3)
raziye begüm sultan 2 ay önce
yurdun adı raziye begüm sultan daha bundan haberiniz yok hangi şehrin habercisisiniz.
Güvenlik 2 ay önce
Necla pekolcay'a geldi onun yanındaki yurt olan raziye begüm sultan'ada ogrenciler geldi resimdeki yurt raziye begümdür necla pekolcay değil raziye begumde güvenlik personeliyim lütfen düzgün haber yapalım
McCarthy 2 ay önce
suriyeliler gibi oldu bu iş. neden sadece bir ilde toplanılmıyor bu karantinaya alınacaklar anlamıyorum. ülkenin her yerine yaydılar bu olayı. Allah sonumuzu hayreylesin.
14°
kapalı