banner615

banner614

banner701

ÖNCÜ HABER VATANDAŞLARA SORDU

banner619

Düzce şehir merkezinde bulunan Avni Akyol Parkı ile İsmet İnönü Parkı’nda ki yapılar, “Millet Bahçesi” projesi kapsamında Düzce Belediyesi'nin talebi ve Düzce Valiliği'nin onayı ile yıkılmıştı. Parklar, asıl sahibi olan halka açıldığında bu parklarda neler olması veya olmaması Öncü Haber ekibi Düzceli vatandaşlara sordu.

Düzce 15.01.2020, 12:56 15.01.2020, 16:05
2079
banner682

Düzce şehir merkezinde bulunan Avni Akyol ve İnönü Parkları, asıl sahibi olan halka açılmak üzere tekrar düzenlemeye gidilerek içerisindeki kaçak yapılar Düzce Belediyesi'nin talebi ve Düzce Valiliği'nin onayı ile yıkılmıştı.  “Millet Bahçesi 1. Etap Projeleri” kapsamında yeniden düzenlenecek olan parklar, Düzceli vatandaşların hizmetine sunulacak.
Öncü Haber ekibi, yeniden düzenlenecek ve “Millet Bahçesi” olacak olan parkları vatandaşlara sordu. Parklarda neler olması veya olmaması konusunda Öncü Haber mikrofonuna konuşan Düzceliler, “Millet Bahçesi” projesinin bitmesini sabırsızlıkla beklediklerini belirtti.
  
“Parklarda yıkılan binaların yerine kütüphane yapılsın”
Parklarda yıkılan binaların  yerine kütüphane yapılmasını isteyen  Binnur Aktaş şunları söyledi: “Yıkılan üç park binasının yerine, kütüphane, sokak hayvanlarının beslene bilecekleri yerler yapılması insanların rahat bir ortamda oturabilecekleri yerlerin olmasını isterim”
 


 
“Ailelerin rahat edebileceği yerler olmasını isterim”
Ailelerin oturabileceği güvenlikli rahat yerlerin olması ve ekonomik olmasını isteyen Onur Kartal şunları ifade etti:  “Ailelerin otura bileceği yerlerin olması, gençlerin rahat edebileceği kafelerin olması taraftarıyım, çocuk oyun alanlarının olabileceği yerler isterim”
 “İnsanların rahat edebileceği mekanlar olursa güzel olur”
Millet bahçesi içerisinde insanların sağlıklı ve güvenlikli ortamda güzel vakit geçirmelerini sağlayacak parkların olmasını isteyen  Zeynep Örnek şunları belirtti : “ Yapılması düşünülen yerlere tesislerde insanların rahat edebilecekleri yerlerin olması, güzel mekanlar olsun, her kesimin rahat edebileceği güvenlikli ve sağlıklı mekanın olmasını isterim”“Ucuz çay bahçesi olsun isterim”
Yıkılan yerlere güzel projelerin yapılmasını isteyen İsmail Aksoy şöyle konuştu: “Millet bahçesi adı altında yapacakları bu yerlere Düzce Halkına yakışır güzel mekanlar yapılmasını, özellikle çay bahçesi olmasını isterim. 15 Temmuz örneği gibi ucuz çay bahçesi olsun isterim”
 “Sosyal tesislerin yapılması güzel olur”
Sosyal tesislerin yapılacağı güzel mekanların olmasını isteyen Müzeyyen Tunç şunları kaydetti: “Yıkılan binaların yerine sosyal tesisler yapılmasını isterim, kütüphane olmasını isterim, sağlıklı ve güvenlikli yerlerin olmasını isterim. Yapılacak mekanın çevre düzenlemesinin güzel ve temiz olmasını isterim. Ben kalıcı konutlarda oturuyorum. Düzce merkeze geldiğimizde işimizi bitirip geri dönüyoruz. Rahat ekonomik sosyal tesislerin yapıldığı yerlerin yapılsa çok daha güzel olur. Daha farklı aktiviteler sosyal tesislerin yerlerin olmasını isteriz”        
 

 
“Millet Bahçesi projesi Düzce için faydalı olacaktır”
Millet Bahçesi projesinin Düzce için faydalı olacağını belirten Tunahan Torlak şöyle konuştu: “Yıkılan parkların yerine millet bahçelerinin yapılması yararlı olacağına inanmıyorum. Eski haliyle lunapark ı seviyorduk. Gençlere yönelik farklı bir şeyler olması daha iyi olacak. Mevcut parkı yıkmak yerine Melen park gibi geliştirilebilirdi. Eğlence alanları gibi bir şeylerin düşünüle bilirdi”
 “İnsanların huzur bulacağı parkların yapılması gerekir”
Yıkılan binaların yerine insanların huzur bulacakları tesislerin yapılmasını isteyen Fatih Çetin şunları ifade etti: “Özellikle buralara insanların huzur bulacakları mekanların yapılmasını isterim, buralarda ailelerin oturabilecekleri sıcak bir ortam olmalı. Belediyenin yapacağı tesisleri yine Belediyenin işletmeciliğinin yapacağı mekanlar olmalı öğrencilere maddi yönden destek sağlayacaktır. Dışarda yemek yediğimizde pahalıya geliyor. Belediyenin işletmeciliğini yapacağı bir tesis de daha ekonomik yerlerin olmasını isterim”
 HABER: S.KARADAG
Yorumlar (15)
Düzceli 7 ay önce
Parkta kafeler restoranlar olsun belediye calistirsin ve ihtimalle Zarar eder ondan birilerine verilir bunuda Bir yerde not olarak kalsın çünkü yayinlamassiniz
Maxsel 7 ay önce
millet bahçelerinde siyah havyar ejder meyveli simuti eşliğinde bu aziz millete ikramda bulunulacaksa çok isabetli bir karar
yılmaz 7 ay önce
bence en önemlisi yerin altına 2 kat otopark olsa daha iyi olur gibi .onun üstüne yap parkını .
HD 7 ay önce
her yerimiz yeşillik , millet bahçesi deyince ne değişecek, oralar zaten park
düzceli 7 ay önce
Bolunun sakaryanın parklarından daha iyi olmasını isteriz.
nsm 7 ay önce
1- muhakkak sökülen rabia isareti olmali 2- Dinazor konulmali 3- saat kulesi accayip gerekli 4- Tramvay olmazsa olmazdir.
DR 7 ay önce
İl dışından ailem misafir geldi. Düzceyi çok seviyorlardı. Bu gelişlerinde "rezil etmişler heryeri, bir parkı vardı onu da yıkmışlar" dediler. Şimdi gelmek istemiyorlar. Ne yapacaksınız artık yüzyıllar geçmesin de yapın.
Garip 7 ay önce
Vatandaşların dedikleri istedikleri şeylerin olması için çarşının yeniden yapılanması gerek oda imkansız zaten merkez iyice genişledi her bakımdan düzce cok zor bir şehir düzcenin cokproblemi varama bu problemleri düzelmezinsanlarındaişyok
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
24°
açık