banner615

banner614

banner701

ONLAR DA KARARI YERİNDE BULDU

banner619

İçişleri Bakanlığı'nın genelgesi sonrası marketler metrekare kapasitelerinin yüzde 10'u kadar müşteri alabilecek. Düzce’de uygulamanın ilk gününde kimi marketlerin müşteri kapasitesini şubelerinin önüne asması dikkat çekti.

Düzce 25.03.2020, 11:40 25.03.2020, 15:41
2356
banner682

İçişleri Bakanlığı'nın koronavirüsü salgınıyla mücadele kapsamında yayınladığı ek genelgeyle, marketlerin 09.00-21.00 saatleri arasında açık kalacağını ve müşteri sayısının ise toplam alanın onda biri kadar olacağını duyurdu. Genelgeye göre, market yetkilileri marketin girişinde müşterilerin göreceği şekilde uyarı yazıları asarak vatandaşları bu konuda sözlü olarak da uyaracak.

Büyük market zincirlerinin genelgede belirtilen kurallara uydukları görülürken mahallelerdeki bakkal ve marketlerde bu kurallara daha az uyulduğu gözlendi. Öncü TV muhabirleri, marketleri dolaştı ve ilk günde bu kurala ne kadar uyulduğunu gözlemledi.

“Hem market çalışanları, hem de halkımızın sağlığı için alınmış bir karar”

Konu ile ilgili Öncü TV’nin sorularını yanıtlayan bir marketin sorumlusu Selman Koz, “Market çalışanları olarak alınan kararı doğru buluyoruz. Geliştirilebileceğini düşünüyorum. Marketin içinde 25 kişiden fazla müşteri olmayacağını biliyoruz. Hem market çalışanları, hem de halkımızın sağlığı için alınmış bir karar. Bu kararı doğru buluyorum.” dedi.

Yorumlar (0)
11°
orta şiddetli yağmur