banner615

banner614

banner701

ORGANLARI İLE 6 KİŞİYE HAYAT VERDİ

banner619

Düzce’de geçirdiği beyin kanaması sonucu kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden 17 yaşındaki Recep Sevim, baba ocağı Konuralp’te toprağa verildi. Baba Barış Sevdim çocuğunun organlarının bağışlanması ile ilgili olarak ise "Doğrusunu, yanlışını Allah bilir. Biz böyle bir şey yaptık" dedi.

Düzce 07.12.2019, 14:53 09.12.2019, 10:47
4958
ORGANLARI İLE 6 KİŞİYE HAYAT VERDİ
banner682

Düzce’de geçirdiği beyin kanaması sonucu kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden 17 yaşındaki Recep Sevim, baba ocağı Konuralp’te toprağa verildi.  


5 Aralık’ta Düzce’de baş ağrısı şikayeti ile hastaneye başvuran ve hayatını kaybeden 17 yaşındaki Recep Sevim hayatını kaybetti. Ölümünün ardından aile kararı ile organları bağışlanan Recep Sevim, organ bekleyen 6 kişiye hayat oldu. Recep Sevim’in cenazesi baba ocağı olan Konuralp Bölgesi’nde Konuralp Merkez Camii’nde kılınan öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazı ile toprağa verildi.
Recep Sevim’in babası Barış Sevim organ nakli bekleyen insanların hayata tutunması için oğlunun organlarını bağışladıklarını belirterek “Devlet Hastanesine gidiyor tekrar geri geliyor.


Aradan 3-5 saat zaman geçiyor. Tekrar Düzce Üniversitesi hastanesine gidiyor. Düzce Üniversitesi’nde tedavisi yapılarak tekrar gönderiliyor. Eve yollandığının sabahında çocuk komaya giriyor. Ankara’ya kaldırdık. Ankara’da da bütün tetkikleri yapıldı ama kurtaramadık. Televizyonlarda ki mağdur insanları görüyoruz. Benim çocuğum 17’si bitirdi 18’ine girdi. Ne bir sigara, ne madde kullandı.

Dedesinin, babaannesinin yanındaydı. Allah tarafından bizim içimize bir şey geldi. Bende aileyi topladım ve organlarını bağışlamak istediğimi söyledim. Onlar da kabul etti. Zaten Allah ruhunu alıyor, geriye kalan et parçası. Bazı insanların yaşamasına vesile olalım dedik. Onların ettiği dualar bize yeter. Diğer insanlarda mantıklı düşünsünler. Yapmak isteyenlerde mantıklı düşünsünler. Ben yaptım. Doğrusunu, yanlışını Allah bilir. Biz böyle bir şey yaptık” diye konuştu.(İHA)

Yorumlar (7)
Izzet C 10 ay önce
Allah rahnet eylesin, Rabbim geriye kalanlara sabir versin. Senin bir evladin vefat etti, ama 6 evladin oldu. Türkiye de önlem alinmasi icin insanin ölmesi gerekiyor!!
Yakup b 10 ay önce
Allah rahmet eylesin en doğrusunu yapmışsınız gerçekten çok zor bir evladı kaybetmek Allah gani gani rahmet eylesin
Kasabali 10 ay önce
Allah son zamannda hayrini kabul etmiş.Allah cennetiyle ödüllendirsin insAllah.
Motorcu 10 ay önce
Bu güzel düşüncenizden dolayı Allah razı olsun evladınızada rahmetiyle muamele eylesin inşallah. Bakalım bizim organlarımız kimlere hayat verecek.
Duzceli 10 ay önce
Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun sizlere rabbim sabırlık versin..Aldığınız karar içinde sizleri ayrıca tebrik ediyorum. Ruh gidiyor rabbine beden toprak oluyor..Rabbim oğlumuzu peygamberimize komşu eylesin
Ahmet aksan 10 ay önce
Allah nur icinde yatirsin kalan hastalarin duasi ile mekani cennet olsun
Duzceli 10 ay önce
Basin sagolsun iyi yurekli baba..tanimiyoruz ama cok uzulduk...
20°
kapalı