banner615

banner614

banner701

OTOBÜSLERE BUHARLI DEZENFEKSİYON

banner619

Düzce Belediyesi koronavirüs salgınını önlemek için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Düzce’de ilk vakaların tespit edilmesi ile birlikte etkinliği daha da artan virüsle mücadele sefeberliği kapsamında ulaşım araçlarına buharlı dezenfeksiyon yapıldı.

Düzce 27.03.2020, 16:41 27.03.2020, 18:00
3800
banner682

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve Türkiye’de de hızla yayılan koronavirüs salgınına karşı Düzce Belediyesi tedbirlerini arttırmaya devam ediyor.  

Özellikle Düzce’de bazı vatandaşlarda koronavirüse rastlanması ile birlikte bu çalışmaların halk sağlığı ne kadar önemli olduğu bir kez daha gözler önüne serildi.

Düzce Belediyesi tüm toplu ulaşım araçlarında vatandaşların hijyenik bir ortamda seyahat etmesi için sefere çıkmadan önce rutin gerçekleştirilen temizlik işlemlerinin yanı sıra kuru buharla (fumigasyon ) dezenfeksiyon uygulamasına da başladı. Özellikle yolcu koltukları, koltukların arka ve alt kısımları, düğmeler, yolcu tutamakları,  cam kenarları, havalandırma kapakları ile ortak alanlar solunum yoluyla bulaşan hastalıklara yol açabilecek virüslere karşı dip köşe temizlenerek ilaçlandı. Buharlı dezenfeksiyon işleminin, kullanılan yerleri 1 ay süre ile bakterilerden koruduğu belirtildi.

banner710
Yorumlar (8)
Nurullah Alphan İnan 2 ay önce
Bu ,çok güzel hizmette,emeği geçen herkesten,Allah(C.C)bin kere razı olsun.
81 2 ay önce
Sokakları yıkasınlar her taraf pislikten gecilmiyor cöp konteynırları mikrop sacıyor ilaç lama bile yok belediye hiç calışmıyor nerde gören varmı belediyeyi
Hasan E. 2 ay önce
Dezenfeksiyon yapılması olumlu fakat enfekte kişi gelip bulaşı sağlarsa tekrar dezenfeksiyon gerekecek rehavete kapılmayalım. Sosyal mesafe koruyalım temas sonrası mutlaka elimizi sabunla yeterli süre yıkayalım. Ellerimizi gün içerisinde farketmeden ağız yüz burnumuza getiriyoruz. Getirmeme hususunda da dikkat gösterelim.
Düzceli 2 ay önce
Bakın sayın duzceliler bu bakteri değil bu virus ne sıcak ne soğuk ne sirkeli su hicbir sey fayda etmez yasamayi seviyorsanız evde kalın bunun dönüşü yok
Berna 2 ay önce
Her zaman bu temizliğin yapılması lazımdı, ulaşım araçları toz içinde. Otobüs araçlarının kapı süpürgelikler bile çoğunda yok. Bunlar neden gözardı ediliyor. İnsanlar iç içe gidip geliyordu. Bunlara bir çözüm bulsaydınız. Şimdi kuru buhara temizleniyor diyorsunuz oda mecburiyetten ancak aklınız başınıza geldi . Düzen, temizlik yok Düzce'de bu bir gerçek. Daha çok hijyen istiyoruz.
Komedi 2 ay önce
Saçma salak şeyler haber yapmayın yaa. 1 ay demişler yaa. İyice düşürdünüz kaliteyi.
Kazım 2 ay önce
Bizim mücadelemiz virüsle. Bakteriyle değil
Düzceli 2 ay önce
14. Bölgede vatandaşı zehirleyecek biçimde eski muhtar( görevden alınan) İsmail Akmanoğlu tekrar adaymış ve oy almak için bilinçsizce bölgedeki evlere bahçelere çamaşır suyu ile ilaçlama yapıyor.Kimse çıkıpta dur demiyor.
15°
hafif yağmur