banner615

banner614

banner746

PERFORMANSA TAKILANLA YOLLAR AYRILIYOR

banner751

Düzce Belediyesi'nde çalışmayan personele artık iş yok! Kurumun daha verimli hizmet vermesi ve mali olarak zarara uğratılmaması için göreve geldiği günden bu yana yoğun şekilde çalışan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü'nün devreye soktuğu 2019 performans değerlendirme uygulaması sonucunda birim müdürlerinin 'Çalışmıyor' dediği personel ile yollar ayrılacak, çalışanın 'iyi yönetemiyor' dediği müdürler ise görevden alınacak. İlk etapta performansı beğenilmeyen 15'e yakın sözleşmeli personel ile sözleşme yenilenmedi.

Düzce 01.01.2020, 17:38 01.01.2020, 23:46
5838
banner747
31 Mart Yerel Seçimleri sonucunda halkın çoğunluğunun oyunu alarak Düzce Belediye başkanlığı koltuğuna oturmaya hak kazanan Dr. Faruk Özlü, göreve başlar başlamaz kurum içinde yaptığı detaylı inceleme sonucunda yüzlerce şişik kadroyla karşılaştı.

Düzce Belediyesi'nin kapasitesinden çok fazla sözleşmeli ve taşeron personel alındığını tespit eden Başkan Özlü, ulaşım, mezbahane ve gereksiz projelerle göz göre göre yıllarca milyonlarca lira zarara uğratılan kurumda gereksiz yere alınan çalışanlara da ayda yüz binlerce lira ödeme yapıldığı gerçeği ile karşı karşıya kalınca hemen A takımını topladı. Çalışanların detaylı şekilde verimliliğini ölçmek için perfomans değerlendirmesi yapılması kararı alan üst yönetim, birim müdürlerinden çalışanlarına puan vermesini istedi. Düzce Belediye Başkan Yardımcıları Dr. Cengiz Tuncer ve Celal Kasapoğlu ile birim müdürleri koordinesinde belediyedeki tüm çalışanların performans karnesi geçtiğimiz günlerde Başkan Dr. Faruk Özlü'nün önüne koyuldu. Aynı şekilde Başkan Özlü, çalışanlardan da müdürlerine oy vermesini ve düşüncelerini yazmasını istedi. İsimsiz şekilde müdürleri hakkında görüşlerini kağıda döken ve puan veren belediye personelinin değerlendirmesi de başkanlık makamına iletildi.

Tüm bu değerlendirmeleri, başkan yardımcıları ve danışmanları ile mercek altına alacak olan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü'nün ilk etapta 15'e yakın sözleşmeli personel ile yollarını ayırdığı öğrenilirken, bu sayının gelecek günlerde artacağı öngörülüyor. Aynı şekilde çalışanların yöneticiliğini beğenmediği müdürlerin de değiştirileceği konuşuluyor.
70 civarında sözleşmeli personel ile bin 200 civarında ise taşerondan kadroya geçen çalışanın olduğu Düzce Belediyesi'nde sadece mesai doldurmak için işe gelen ve verim sağlamayan işçilerle yola devam etmemekte kararlı olan Başkan Özlü, hem çalışmayan personeli kurumdan uzaklaştırıp hem de şişik kadroyu azaltarak bir taşla iki kuş vuracak.


HABER: S.ÜNSAL
Yorumlar (115)
Mutlu Naci 8 ay önce
Sözleşmeleri kadro ihtiyacı yok diye sonlandırıp, kişileri belediye şirketinden tekrar işe soktukları duyumunu aldık. başkalarına kadro mu açılıyor sorusu geliyor aklımıza, araştırıyoruz.
Öğrenci 8 ay önce
Nilüfer hocaya yapılan haksızlığın bedelini ağır ödetir ilahi adalet ⚖. Haftasonu dahil çalışan biriydi. Yazıklar olsun.
Bendeniz 8 ay önce
İlk önce imar müdürlüğünde milletvekilinin kızı olan esra çakır hanımın ne iş yaptığına bi bakaydınız bide gerçekten ihtiyacı varmı ona bakaydınız öncelikle onun sözleşmesi fes edin. İkinci olarak gönül asuk bide ona bakın daha sayıyım mı
Hacı 8 ay önce
Diğer sözleşmelilere neden dokunulmuyo Allah belanızı versin
Yaralı 8 ay önce
Hemşinli olursan aziziyeli olursan sırtın sağlam demektir başkan özlü yada pardon bakan özlü o koltuğuda o belediyeyide terk et bence sen bu işi yapamıyon sen düzceye yakışmıyon
Hayri 8 ay önce
Fisko kavşağını adam gibi açın adama söver gibi değil. Sağa dönüşlerdeki bordürleri niye ördürdün. Siz nasıl bir yöneticisiniz.hiçmi gelip görmedin bu rezilliği.
yardımcı 8 ay önce
En son alınan ilk çıkar sayın başkanım sonra kime sıra gelirse gelsin sırayla hak yemeden çıkarın o zaman haklısın
Personel 8 ay önce
Yardımcılarınızın yardımcıları bile belediyeye personel alırken neden izin veriyorsunuz araştırın imara alınan en son ki personel daha yeni 2 ay olmuştur yardımcılık yapan doğan beyin kayıncosumu bacanağımıydı neydi acaba
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
29°
açık