banner615

banner614

banner701

SAHADA YOĞUN ÇALIŞMA

Düzce Belediyesi yaya ulaşımında önemli bir yere sahip olan kaldırım çalışmalarına mahallelerde hızla devam ediyor. Diğer taraftan Fevzi Çakmak Mahallesi Eski Bolu Caddesi üzeri, şehir merkezinin muhtelif noktalarında genel bakım, peyzaj düzenleme ve temizlik çalışması yapıyor.

Düzce 10.06.2019, 15:17 10.06.2019, 17:56
1049
banner682

Düzce Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri muhtelif mahallelerde kaldırım yapımına devam ediyor. Koçyazı Mahallesi'nde ihtiyaç kapsamında yapılan bazalt beton kaldırım uygulaması Ağa Mahallesi'nde sürdürülüyor. Ağa Mahallesi yaşam alanları başta olmak üzere okul çevrelerinde uygun şekilde bazalt kaldırım yapılıyor. Yayaların güvenli şekilde yürümesini sağlamak ve sürücülerin de tehlikeden uzaklaştırılması amacıyla yürütülen çalışmalar düzenlenen çalışma programı kapsamında devam edecek.

Genel bakım ve temizlik çalışmaları sürüyor

Öte yandan Düzce Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü'ne bağlı ekipler şehir merkezinin muhtelif noktalarında bakım ve temizlik çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler, Fevzi Çakmak Mahallesi Eski Bolu Caddesi'nde kaldırıma uzanan yabani otları temizleyerek kaldırımı işgal eden ağaçları budama çalışması yürütüyor.Birden fazla ekiple sahada olan Park ve Bahçeler Müdürlüğü bitkilerin bakımlarını yaparken yeni çiçek dikimi çalışmalarına da devam ediyor. Kavşaklar üzerinde yapılan çim biçme çalışmalarının yanı sıra orta refüjlere görsellik katmak amacıyla çiçek dikimi de sürüyor.Müdürlükten yapılan açıklamada, "Bahar temizliği anlayışı ile başladığımız çalışmalarımızı her geçen gün artan ekip sayımız ile sürdürüyoruz. Yaz ayları şehrin renklendiği, canlandığı aylardır. Bu nedenle ilimiz şehir merkezinde görsellik ve bakım çalışmalarına önem veriyoruz. Genel temizlik ve bakım çalışmalarımız düzenli periyotlar dahilinde devam edecek." ifadeleri kullanıldı.

Haber: C. ÜSTÜNER

banner710
Yorumlar (0)
20°
açık