banner615

banner614

banner701

"SATIN ALMA OFISI" KURULDU

banner619

Düzce Belediyesi Mali Disiplin Tedbirler kapsamında başkanlık makamı tarafından yayımlanan genelge ile kurumun 3 yıllık gelir gider denge düzenlemesi yapılacak. Ayrıca başkanlık onayı ile kurulan "Satın Alma Ofisi" sayesinde harcamalar kontrol altında tutulacak.

Düzce 11.05.2019, 11:08 12.05.2019, 18:31
1771
banner682
Düzce Belediye Başkanı ve 65. Hükümet Bilim, Sanayi, Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü'nün belediye üst yönetimi ile birlikte yaptığı istişareler sonucu hazırlanan "Mali Disiplin Kararları Genelgesi" kapsamında uygulamalar başladı.

Düzce Belediyesi gelir gider dengesini düzenlemek ve nakit akışı projeksiyonun oluşturulmasını amaçlayan genelgede, mali durumun düzeltilmesi ve gelir gider karşılaştırmasının doğru bir zemine oturtulması amacıyla bazı yaptırımlar uygulanacak. Ayıca genelge maddeleri arasında, belediye harcama birimlerinde yapılacak işlere ilişkin ödemelerin kontrol altında tutulması amacıyla Başkan Yardımcıları ve Başkan onayı olmadan herhangi bir ödeme ve para çıkışı yapılmaması kararı da yer aldı.

3 yıllık planlama yapıldı

Genelgede 2019-2020-2021 yılları olmak üzere 3 yıllık planlama hakkında detaylar aktarılırken şu ifadelere yer verildi:

"Düzce Belediyesi'nin 2019-2020-2021 yıllarını kapsayan üç yıllık gelir gider bütçe dengesini belirten aylık nakit akışı projeksiyonu hazırlanacak, aylık bazda, yıllık ve üç yıllık gerçekçi bir nakit akışı planı yapılacaktır. Harcama birimlerince ihtiyaç duyulan harcama kalemleri için bağlı olunan Başkan Yardımcısı ve Başkan'dan onay alınacak onay alınmadan hiçbir harcama yapılmayacaktır. Belediye bütçesinden daha önce yapılan ihale ve satın almalar nedeniyle yürütülmekte olan mal ve hizmet alımları ile yapım işlerinin sözleşme ve şartname hükümlerine uygun olarak yürütülmesine devam edilecek, zorunlu olmadıkça iş artışı verilmeyecektir. Her türlü ihale ve satın alma işi yapılmadan önce ihtiyaçların karşılanması konusunda mevcut imkanlar sonuna kadar kullanılacaktır."Tüm harcamalar "Satın Alma Ofisi" tarafından yapılacak


Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü kurmayları ile yaptığı toplantıda genelgede yer almayan önemli bir karara daha imza attı.

Toplantıda mali bütçe dengesinin güvenli bir şekilde sağlanması ve kontrol altında işletilmesi açısından belediye eliyle yapılacak tüm harcamaların "Satın Alma Ofisi" tarafından yapılması kararlaştırıldı. Harcamaların karar ve kontrol merci olarak görev yapacak ofis sayesinde gelir gider dengesinin resmi kayıt altında yürütülmesi planlandı.

Haber: C.ÜSTÜNER
banner710
Yorumlar (21)
Ayıp 1 yıl önce
Arkadaşlar kesin Sofor dediğiniz kişi kimse ayağınıza basmıştır o yuzden bu çırpındı yazık Sofor adam gibi adamdır herkesime yardım eder
uğur 1 yıl önce
sana yardım ettiği belli
kimse yardım beklemiyo zaten herkez işini yapsın diyor
Keşif 1 yıl önce
Amerikayı yeniden keşfediyorlar. Sanki son 20 sene belediyeyi hep farklı partiler yönetmiş gibi. Belediyeyi kötü idare edenler kimler kurtarmaya gelenler kimler, komedi gibi. Olan personele oluyor. Dejavu yaşıyorlar.
Oflu 1 yıl önce
Arkadaşlar geçmişte olanların hesabını eski başkan ve idarecilerine sorulmalı,yeni yönetim ve idarecilere zaman tanıyıp yaptıklarını takip edelim,inşAllah anlattıklarını yaparlar.
Personel 1 yıl önce
Şöför ben ne dersem o havasında ama fazla sürmez başkanlık katı sıkıntılı Başkan'lardan çok yanlarındakiler başkanlık yapmaya çalışıyorlar ama Düzce kimin ne olduğunu nerden geldiğini iyi biliyor
Sanayi 1 yıl önce
Evet böyle bi birim vardı ama sanayide kim yemek söylerse ondan alışveriş yaparlardı
Vatandaş 1 yıl önce
Başına müdür olarak kim geçti aziziyeli mi kabalaklımı ?
Hukuka müracaat edilsin 1 yıl önce
Tedbirler doğru ama yetmez. Önceki dönemlerde yandaşlara verilen ihalelerle harcanan paraların, ve bedava maaş alan partililerin tespiti ile zimmetlerin çıkarılması yerinde olacaktır.
Halil 1 yıl önce
Gören başkanın şoförünü başkan ne başkanı başbakan sanır adam heryere emirler yağdırıyor önüne geleni tehdit ediyor ali kıran başkesen ama unutmasın burası düzce karizma çizilir bu arada başkanında karizma gider
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
20°
orta şiddetli yağmur